Passion - EPILOG

3. srpna 2011 v 16:00 | Marti |  Passion / Vášeň (Lauren Kate)
EPILOG
NIC VÍC, JEN TOHLE
Savannah, Georgia - 27.listopadu 2009


Tak tohle byl poslední Vyhlašovatel, kterým Luce prošla. Dlouho to nebude chtít opakovat. Když Daniel otevřel stín pocházející od jasné hvězdy v tomhle zvláštním a nikde nekončícím nebi, Luce se neohlédla zpátky. Pevně držela jeho ruku. Rozprostřela se v ní úleva. Byla s Danielem. Kdekoliv teď byli, šli domů.
"Počkej," řekl předtím, než se vrhli dovnitř stínu.
"Co se děje?"
Našel svými rty její klíční kost. Vyklenula záda a položila mu ruce za krk, aby si ho mohla přitáhnout blíž. Narazily do sebe zuby, ale pak jeho jazyk našel ten její. Takhle by mohla zůstat pořád. Nepotřebovala ani dýchat.
Nechali dávnou minulost uzamčenou v tomhle jediném polibku - tak dlouho očekávaném a tak vášnivém, že všechno ostatní kolem Luce zůstalo rozmazané. Byl to polibek, o kterém většina lidí snila celý život. Tohle hledala duše Luce od té doby, co ho opustila v zahradě.
Byli k sobě stále přitisknutí, i když je Daniel vynesl z Vyhlašovatele nad klidné, hluboké stříbrné mraky.
"Víc," řekla, když se od ní odtáhl. Byli tak vysoko, že Luce skoro neviděla zem dole. Pod nimi byl měsíční oceán. Drobné vlnky se tříštily o tmavé pobřeží.
Daniel se zasmál a znovu si jí k sobě přitáhl. Nezdálo se, že by se mohl přestat usmívat. Cítila se tak dobře, když se tělem tisknul na to její. Jeho kůže vypadala tak velkolepě ve světle hvězd. Čím víc se líbali, tím víc si byla Luce jistá, že tohohle nikdy nebude mít dost. Byl jen malý rozdíl -a přitom i všechny rozdíly na světě- mezi Danieli, které potkala v jejích minulých životech a Danielem, který teď tiskl rty na ty její. V neposlední řadě mu Luce vracela polibek bez jakékoliv pochybnosti o jejich lásce. Cítila jen nekonečné štěstí. A když jí napadlo, že se málem všeho toho vzdala.
Dopadla na ní tíha reality. Selhala ve své snaze zlomit své a Danielovo prokletí. Byla podvedena a oklamána ... Satanem.
Ačkoliv nenáviděla přestat líbat Daniela, Luce vzala jeho teplý obličej do svých dlaní. Zadívala se do jeho fialových očí a snažila se sebrat sílu.
"Je mi to líto," řekla. "To, že jsem utekla."
"Nemusí," řekl pomalu, ale s naprostou upřímností. "Musela jsi jít. To bylo předem dané. Muselo k tomu dojít." Znovu se usmál. "Udělali jsme, co jsme udělat potřebovali, Lucindo."
Projela jí vlna tepla a zatočila se jí hlava. "Začala jsem si myslet, že už tě nikdy neuvidím."
"Kolikrát jsem ti říkal, že tě najdu vždycky?" Daniel ji otočil a přitisknul si jí zády k hrudi. Políbil jí na krk a ovinul jí ruce kolem pasu -což byla jejich letová poloha- a letěli pryč.
Bylo to něco, co Luce nikdy nemohlo unavit. Jeho bílá křídla byla roztažená ve vzduchu, bušící do půlnoční oblohy, když se pohybovali dál s neuvěřitelnou elegancí. Vlhkost z mraků jí orosila čelo i nos, zatímco Danielovi paže zůstaly ovinuté kolem ní. Opět se po dlouhé době cítila bezpečně.
"Podívej," řekl Daniel a lehce natáhnul krk. "Měsíc."
Zdál se tak velký a tak blízko, že se ho Luce chtěla dotknout.
Letěli vzduchem a stěží dělali vůbec nějaký zvuk. Luce se zhluboka nadechla a oči se jí překvapením rozšířily. Znala tenhle vzduch! Byl to zvláštní slaný mořský vánek pobřeží Georgie. Byla ... doma. V očích jí pálily slzy, když si vzpomněla na svou matku, otce a psa, Andrewa. Jak dlouho od nich byla pryč? Jaké to bude, až se vrátí zpátky?
"Jdeme ke mně domů?" zeptala se.
"Nejdřív spánek," řekl Daniel. "Jsi pryč teprve několik hodin, co se týče tvých rodičů. Je tam skoro půlnoc. Půjdeme tam hned ráno, jakmile si odpočineš."
Daniel měl pravdu: měla by si odpočinout a jí za nimi až dopoledne. Ale když jí nebere do jejího domu, tak kam?
Blížili se k hranici lesa. Úzké vrcholy borovic se kolébaly ve větru a prázdné písčité břehy zářily, když přes ně letěli. Blížili se k nedalekému ostrovu nedaleko pobřeží. Tybee. Když byla dítě, byla tam alespoň tak desetkrát-
Později ... tam byla jen jednou. Odebírali se do malého srubu se sedlovou střechou. Z komína vycházel kouř. Červené dveře v sobě měly malé okýnko. Oknem viděla do malého podkroví. Vypadalo to známě, ale Luce byla tak unavená a byla v poslední době na tolika místech, že tenhle srub poznala až potom, co dopadla nohama na pevnou zem. Bylo to místo, kam šla hned potom, co odešla ze Sword&Cross.
Potom, co jí Daniel řekl poprvé o jejich minulých životech, po zlé bitvě na hřbitově. Potom, co se slečna Sophia proměnila v odpornou babu a zabila Penn a potom, co všichni andělé řekli Luce, že je její život náhle v nebezpečí a že tu bude muset zůstat tři příšerné dny.
"Můžeme si tady trošku odpočinout," řekl Daniel. "Je to bezpečné útočiště pro padlé. Máme několik desítek těchhle míst roztroušených po celém světě."
Měla by být nadšená vyhlídkou na celou noc odpočinku -s Danielem po jejím boku- ale něco jí tížilo.
"Musím ti něco říct." Otočila se k němu čelem. Z borovice zahoukala sova a voda narážela na břeh. Jinak byl ale tmavý ostrov klidný.
"Já vím."
"Ty to víš?"
"Viděl jsem to." Danielovi oči měli šedou barvu bouřkových mraků. "Podvedl tě, ne?"
"Ano!" vykřikla Luce. Spalovala jí hanba.
"Jak dlouho s tebou byl?" Daniel se zavrtěl, jako kdyby se snažil potlačit žárlivost.
"Hodně dlouho." Luce sebou trhla. "Ale je to ještě horší. Má v plánu něco strašného."
"Vždycky plánuje něco strašného," zamumlal Daniel.
"Ne, tohle je velké." Vešla Danielovi do náruče a přitiskla si ruce k hrudi. "Řekl mi - řekl, že chce vymazat minulost."
Daniel ji sevřel pevněji kolem pasu. "Co ještě říkal?"
"Nerozuměla jsem všemu. Řekl, že se vrátí k Pádu a otevře Vyhlašovatele a vezme všechny anděly sebou a vezme je do současnosti. Řekl, že se chystá-"
"Vymazat čas mezi těmihle dvěma událostmi. Očistit naší existenci," řekl Daniel chraplavě.
"Ano."
"Ne." Popadl ji za ruku a táhl jí do srubu. "Mohli by nás špehovat. Sophie. Psanci. Kdokoliv. Pojď dovnitř. Tam je to bezpečné. Musíš mi říct všechno, Luce. Všechno."
Daniel otevřel červené dveře a vtáhnul je dovnitř. Než mohli udělat cokoliv jiného, Luce i Daniela zachvátily v obřím objetí dvě paže.
"Jste v bezpečí." Hlas byl naplněný úlevou.
Cam. Luce otočila hlavu a uviděla démona oblečeného celého v černém, jako když byly na Sword&Cross a museli nosit jednotné oblečení. Svá masivní zlatá křídla měl stáhnutá za rameny. Odrážely na stěny jiskry světla. Jeho pleť byla bledá a vypadal hubeně. Oči mu zářily jako dva smaragdy.
"Jsme zpátky," řekl Daniel opatrně a popleskal Cama po rameni. "Ale nejsem si jistý, jestli zůstanu v bezpečí i dál."
Cam si až přehnaně pečlivě prohlédl Luce. Proč tady byl? Proč se zdál být Daniel šťastný, že ho viděl?
Daniel vedl Luce k proutěnému houpacímu křeslu u praskajícího krbu a pokynul jí, aby se posadila. Zhroutila se do křesla a on si sednul na opěradlo. Položil jí ruku na záda.
Srub byl stejný, jako si ho pamatovala: teplý, suchý a voněl po skořici. Úzká postel v rohu, kde spala, byla pečlivě ustlaná. Byl tam úzký dřevěný žebřík, který vedl do malého podkroví nad hlavní místností. Z trámu visela zelená žárovka.
"Jak jsi věděl, že máš jít sem?" zeptal se Daniel Cama.
"Roland dneska ráno něco zachytil ve Vyhlašovatelích. Myslel si, že se vrátíš zpátky - a že by se mohlo začít dít něco velkého." Cam se podíval na Daniela. "Něco, co se týká nás všech."
"Jestli je to, co říká Luce pravda, pak to není něco, co bychom mohli každý zvládnout sám."
Cam naklonil hlavu k Luce. "Já vím. Ostatní už jsou na cestě. Dovolil jsem si to rozšířit." V tu chvíli se okno v podkroví rozbilo a Daniel i Cam vystřelili na nohy.
"Jen my!" zazpívala Arriane ze shora. "Máme za sebou Nephilimy. Vyzvedli jsme je, když jeli domů s jedním hodným hokejovým vysokoškolským týmem."
Objevil se velký výbuch zlatého a stříbrného světla a stěny srubu se otřásly. Luce vyskočila na nohy právě včas, aby uviděla Arriane, Rolanda, Gabbe, Molly a Annabelle -dívka, kterou Luce poznala v Helstonu byla anděl- kteří pomalu scházeli z podkroví. Všichni měli roztažená křídla. Měli v nich nespočetné množství barev: černou a zlatou, bílou a stříbrnou. Barvy je sice řadily na různé strany, ale byli tady. Společně.
O chvíli později se po dřevěném žebříku spustil i Miles a Shelby. Stále na sobě ještě měli oblečení -Shelby zelený svetr a Miles kšiltovku a džíny- které měli na sobě na Dni díkuvzdání. Zdálo se to jako věčnost.
Luce si myslela, že sní. Bylo tak úžasné vidět známé tváře. Tváře, o kterých uvažovala, jestli je ještě někdy uvidí. Jediní, kdo tu chyběli, byli samozřejmě její rodiče a Callie. Ale ty brzy uvidí.
Počínaje Arriane si jí a Daniela všichni andělé a Nephilimové vystřídali v masivním objetí. I Annabelle, kterou sotva znala. A dokonce i Molly.
Najednou se všichni začali překřikovat-
Annabelle zamrkala svými třpytivými růžovými očními víčky: "Kdy ses vrátila? Musíme toho tolik dohnat!" A Gabbe políbila Luce na tvář: "Doufám, že jsi byla opatrná ... a doufám, že jsi viděla všechno, cos potřebovala." A Arriane: "Nepřivezla si nám něco dobrýho?" A Shelby bez dechu. "Hledali jsme tě snad, no, asi celou věčnost. Viď, Milesi?" A Roland: "Je super tě vidět doma v jednom kuse, kotě." A Daniel, který je všechny umlčel závažným tónem v jeho hlase. "Kdo sem přivedl ty Nephilimy?"
"Já." Molly přehodila ruku přes Shelby a Milese. "Máš snad něco proti?"
Daniel přejel pohledem přes přátele Luce ze Shoreline. Předtím, než měla šanci se před ně postavit a obhajovat je, Danielovi koutky se vytáhly do úsměvu a on řekl: "Dobrá práce. Budeme potřebovat každou pomoc, kterou můžeme sehnat. Všichni si sedněte."
...
"To nemůže Lucifer myslet vážně," řekl Cam a ohromeně zavrtěl hlavou. "Je to jeho zoufalá poslední možnost. On nemůže - Nejspíš se jen snažil dostal Luce do-"
"Ale může," řekl Roland.
Seděli v kruhu kolem ohně a dívali se na Luce a Daniela v houpacím křesle. Gabbe našla v kuchyni párky v rohlíku a marshmallow a balíčky s horkou čokoládou, kterou připravila v malém hrnku na krbu.
"Raději by začal znovu, než ztratil svojí hrdost," přidala se Molly. "Kromě toho nemá co ztratit, když vymaže minulost."
Miles upustil párek v rohlíku a talíř zarachotil o dřevěnou podlahu. "Neznamenalo by to, že bychom Shelby a já - už neexistovali? A co Luce? Co by se s ní stalo?"
Nikdo neodpověděl. Luce se cítila trapně jako jediný člověk v místnosti s ani kapkou andělské krve. Přes vrcholky ramen se jí přelilo horko.
"Tak proč jsem pořád tady, pokud už byla minulost přepsaná?" zeptala se Shelby.
"Protože ještě není dokončený Pád," řekl Daniel. "Pokud se to stane. Ta věc skončí, už nebude možné to zastavit."
"Takže máme-" Arriane polohlasně počítala. "Devět dní."
"Danieli?" Gabbe k němu vzhlédla. "Řekni nám, co můžeme udělat."
"Je jednom jedna věc," řekl Daniel. "Všechna zářící křídla se k němu ve srubu s očekáváním otočila. "Musíme každého přivést na místo, kde andělé úplně poprvé dopadli."
"Což je kde?" zeptal se Miles.
Nikdo dlouhou dobu nic neřekl.
"To je těžké říct," řekl nakonec Daniel. "Stalo se to dávno a všichni jsme byli na zemi noví. Ale" -řekl a podíval se na Cama- "máme prostředky, jak na to přijít."
Cam pokorně zapískal. Bál se?
"Devět dní není dost času, abychom našli místo Pádu," řekla Gabbe. "Natož ještě přijít na to, jak zastavit Lucifera, jestli se tam skutečně objeví."
"Musíme to zkusit." Luce odpověděla bez přemýšlení. Byla překvapená jistotou v jejím hlase.
Daniel se rozhlédl po shromáždění andělů, takzvaných démonů a Nephilimů. Jeho pohled je zahrnul všechny. Jako kdyby to byla jeho rodina. "Jsme v tom společně, ne? Každý z nás?" Konečně se jeho pohled stočil k Luce.
A i když si Luce nedokázala představit, co bude zítra, vstoupila Danielovi do náruče a řekla: "Navždy."
 

16 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 LidkaH LidkaH | 3. srpna 2011 v 16:36 | Reagovat

Tý jo to už je konec, wow. 1000x DÍKY za překlad, jsi úžasná. O_O  :-D  :-D  :-D

2 Natt Natt | 3. srpna 2011 v 18:10 | Reagovat

tak to zase vypadá na pokračování 8-)

3 Angie Angie | 3. srpna 2011 v 20:21 | Reagovat

[2]: 4. díl je. Tedy bude...v roce 2012 a jmenuje se to Rapture. ;)

4 Natty Natty | 4. srpna 2011 v 0:38 | Reagovat

moc díky za úžasný překlad knihy, opravdu, jsi skvělá překladatelka :-)

5 Ewelyn Ewelyn | 6. srpna 2011 v 9:59 | Reagovat

Dakujem za skvely preklad knihy, prekladas velmi dobre, tvoja verzia sa mi paci dokonca viac ako slovensky preklad :))) ...v cestine sa mi to proste lepsie cita :))) Este raz vdaka!!!

6 kacena kacena | 6. srpna 2011 v 12:34 | Reagovat

aj ja chcem podakovat za uzasny preklad :-)

7 Lena Lena | 6. srpna 2011 v 19:33 | Reagovat

Vďaka, mockrát ti ďakujem!! :-)  :-)  :-)
Chystáš sa v najližšej dobe na niečo nového? ;-)

8 Barčus Barčus | 7. srpna 2011 v 12:16 | Reagovat

áhoj :) hele Cassandra Clare uveřejnila extra scénu z knihy Clockwork Angel - jedná se o polibek ve kterém účinkovala svěcená voda, Will a Tessa - a to všechno z Willova pohledu. Scéna se jmenuje Of Loss
http://cassie-claire.com/cms/loss1
Nepřeložila by si nám ji? :))

9 Marti Marti | Web | 7. srpna 2011 v 15:15 | Reagovat

[8]: Vracím se ve čtvrtek, tak až se dostanu ke kompu tak vám jí přeložim a hodim sem.. Vypadá celkem krátce tak jí tu budete mít brzy.. Ju a lidičky co mi písali na mejl, že neví kde se hlasuje v anketě, tak je to pod meníčkem.. Mějte se tu fajn a já pádim k moři.. ;-)

10 lila lila | 7. srpna 2011 v 15:25 | Reagovat

Ďakujem veľmi moc-si naozaj skvelá :)))

11 Kristin Kristin | E-mail | Web | 9. srpna 2011 v 17:00 | Reagovat

děkujeme Marti, jsi báječná! vůbec nechápu, jak to dokážeš přeložit :-)

12 Angie Angie | E-mail | Web | 9. srpna 2011 v 17:46 | Reagovat

City od Fallen Angel se tak nějak překládá  na
http://mortalinstruments.wz.cz/s/index.php

tak doufám, že to v anketě nevyhraje. :D

13 Niki Niki | 9. srpna 2011 v 20:41 | Reagovat

[12]: ale prý bude překládat jen několik kapitol, takže já doufám, že tady to CoFA vyhraje :-)

14 Anet Anet | E-mail | 10. srpna 2011 v 20:57 | Reagovat

Ahoj nechtela by si přeložit Alexandra Adornetto - Halo ta knižka je taky o Andělech ale v česku to nevišlo je to jen anglicky bylo by skvěly kdyby si to přeložila :-)  :-)  :-)
http://verlka16.blog.cz/1102/alexandra-adornetto-halo

15 BARČUS BARČUS | 10. srpna 2011 v 22:05 | Reagovat

[12]: PŘEKLÁDÁ SE JENOM KOUSEK.. A PO VELKÝCH ODMLKÁCH ;)

16 Marti Marti | Web | 11. srpna 2011 v 13:34 | Reagovat

[14]: Halo bude v září nebo tak nějak přeložený.. To by bylo zbytečný..

17 Zuzik Zuzik | 22. srpna 2011 v 11:48 | Reagovat

Úžasný překlad, všechny 3 díly jsem přečetla jedním dechem (prakticky snad za týden - je to hustý spát cca 4 - 5 hod denně! ;-) ). Doufám a vyslovuji své přání: "Bude tu přeložen i 4 díl?"

18 Marti Marti | Web | 22. srpna 2011 v 21:57 | Reagovat

[17]: Určo bude.. ;-)

19 Zuzik Zuzik | 23. srpna 2011 v 13:40 | Reagovat

[18]: :-) Bezva! Jen je škoda, že vyjde až příští rok... ;-)  :-D

20 nikki nikki | 10. září 2011 v 18:23 | Reagovat

ahoj , překlad Halo nemůžu vůbec najít, mohl by sem dat aspoŇ adkaz na stránku, kde je ta kniha celá přeložená? díky :) :-)

21 Anča Anča | 12. září 2011 v 13:34 | Reagovat

Ahoj, mám otázku., Tohle je třetí díl od Pádu, že? A jmenuje se Vášeň. Na knižním webu píšou, že se to jmenuje Vytržení, tak jsem trochu mimo. Jak to tedy je? A taky píšou že čtyřka se jmenuje Úvod.  A co je vlastně Nadpozemský? Dodatek? O_O

22 Marti Marti | Web | 12. září 2011 v 13:44 | Reagovat

[20]: NEvim kde se překládá Halo, ale vychází v září, tak nevim jestli se vůbec někdo bude hnát do překladu.

[21]: Vášen je můj volný překlad, proto tě to možná zmátlo. A ano, je to třetí díl Pádu. A Nadpozemský je úplně jiná série - 1. díl.

23 Anča Anča | 12. září 2011 v 19:09 | Reagovat

Jé, děkuju. Já jen byla mimo. :)

24 fallenlaurenk fallenlaurenk | Web | 6. listopadu 2011 v 16:35 | Reagovat

Krásný! moc sem se na to těšila! na 3 díl!

25 fallenlaurenk fallenlaurenk | Web | 6. listopadu 2011 v 16:36 | Reagovat

aspon vím že... se luce našla! si skvělá!

26 Katka Katka | Web | 24. listopadu 2011 v 15:33 | Reagovat
27 Anabel Anabel | 29. prosince 2011 v 15:11 | Reagovat

Ahoj :-D už si psala že budeš překládat i 4. díl :-) mohla bych se zeptat aspoň na približný termín kdy to začneš překládat :-D
Díki za překlady :-) jsi proste skvělá ;-)

28 Anabel Anabel | 5. ledna 2012 v 12:35 | Reagovat

odpovída tady jěšte někdo na komentáře? :-|

29 prekladyknih prekladyknih | 5. ledna 2012 v 13:27 | Reagovat

Až knížka vyjde.. Což bude někde tenhle rok.. Teď mam v pláně Clockwork Prince a pak hned další díl Unearthly..

30 parker parker | 18. ledna 2012 v 16:51 | Reagovat

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zaznamenala jsem zprávu, že už vyšlo pokračování od Lauren Kate - Fallen in Love. Jedná se o 4 díl těchtoo 3 knih a chci se zeptat, zda nějaká hodná duše nemá chuť a náladu dělat překlad? :)

31 prekladyknih prekladyknih | 18. ledna 2012 v 18:14 | Reagovat

[30]: Není to další díl série.. Je to něco jako knížka 3,5.. Jestli znáš sérii Anita Blake, tak víš o čem mluvím.. Nesouvisí to přímo s dějem, ale sou v tom postavy z Fallen.. Určitě se na knížku mrknu a později, až dopřekládám, co je naslíbeno, jí i přeložím.. ;-)

32 parker parker | 25. ledna 2012 v 22:05 | Reagovat

Děkuji :)

33 síma síma | 28. ledna 2012 v 12:07 | Reagovat

díky...si nejlepší!!! :-) p.s. Vášen je stejně lepší název než Vytržení :-D

34 mimi mimi | 27. května 2012 v 21:55 | Reagovat

Ahoj, chcela by som sa spýtať, či sa bude prekladať štvrtý diel, ktorý by mal výsť 12.6... a veľmi si ceným koľko nánahy si dávate s preklady týchto skvelých kníh.

35 Klaudia Klaudia | E-mail | 14. prosince 2012 v 19:39 | Reagovat

Ahoj :) Si jednoducho úžasná!! Neuveriteľne ti ďakujem za takmer celú séeriu...:))) A chcem sa opýtať, nedáš tu aj Vykúpenie, teda 4. časť??? Prosíím :))

36 Danča Danča | 2. ledna 2013 v 15:10 | Reagovat

Ahoj, tento blog je úžasný! Děkuji za překlad a chtěla bych se zeptat jestli byste prosím nepřeložily i čtvrtý díl? Já jsem to našla na ulož.to (http://www.uloz.to/x1RTDkv/lauren-kate-rapture-pdf ), ale je to tam jen v angličtině a moje angličtina není zas tak dokonalá, tak kdyby jste to mohly přeložit? Děkuji :-)

37 Antoine Antoine | 23. ledna 2013 v 21:55 | Reagovat

[29]: Ahoj, máš stále v plánu překládat i 4. díl? :) Byla bych Ti neskutečně vděčná! :-)  :-)

38 TweetLiars TweetLiars | E-mail | Web | 20. října 2013 v 17:49 | Reagovat

No ja som si na uložto stiahla v pdf všetky tri časti a potom som zistila že to je všetko od vás ( čo ma potešilo).
Vždy to vyjde že sa k vám vrátim.
Teraz som ale neskutočne zvedavá čo je ďalej a chcem sa opýtať je tu už niekde preklad 4 časti alebo sa to nakoniec neprekladalo? :) Lebo sa neviem dočkať ďalšieho čítania.
Ďakujem za preklad

39 Lu©y Lu©y | 20. ledna 2014 v 17:02 | Reagovat

Zdravím vás! Tak ma napadlo,keď tu ten 4. diel nie je preložený a Marti je zaneprázdnená, či by som vám ho nemohla preložiť ja. Zrejme by bol po slovensky ale to by ste mi snáď odpustili...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama