Silence - 29.kapitola

10. listopadu 2011 v 23:04 | Marti |  Silence (Becca Fitzpatrick)
kapitola 29


Přecházela jsem po Patchově bytě a přemlouvala se k tomu, abych za ním nevyběhla ven. Slíbil mi -slíbil- že Hanka nevyřídí na vlastní pěst. Tohle byl stejně tak můj boj, jako jeho. Byl tu nespočet způsobů, jakými by si Hank zasloužil trpět, ale já vyhrála právo udělit mu trest. Patch řekl, že najde způsob, jak zabít Hanka a já chtěla být tou, která ho pošle do dalšího života, kde ho budou věci, které udělal v tomhle životě, pronásledovat už navždy.
Do mých myšlenek se vloudil pochybný hlas. Dabria měla pravdu. Patch potřeboval peníze. Odevzdá Hanka těm správným lidem. Odstřihne mě z toho kvůli penězům a řekne mi to až bude po všem. Mezi žádáním o dovolení a prošením o odpuštění, se Patch držel pevně toho druhého. Sám to řekl.
Opřela jsem se rukama o Patchovu pohovku a zhluboka se nadechla, abych se trošku uklidnila.Celou tu dobu mě napadaly různé způsoby jak ho svážu a budu mučit, jestli se vrátí bez Hanka -živého- v závěsu.
Zazvonil mi telefon a já zalovila v tašce, abych ho našla a zvedla. "Kde jsi?"
Slyšela jsem krátké zrychlené dýchání. "Jsou po mě, Grayová. Viděl jsem je v Ďáblově kabelce. Hankovi muži. Zdrhnul jsem."
"Scotte!" To nebyl sice hlas, který jsem čekala, ale v žádném případě nebyl nedůležitý. "Kde jsi?"
"Nechci to říkat do telefonu. Musím vypadnout z města. Když jsem šel na autobusové nádraží, narazil jsem tam na Hankovi muže. Jsou všude. Má přátele i u policie a já myslím, že jim dal mojí fotku. Dva policajti po mě šli v potravinách, ale já zmizel ven zadním vchodem. Musel jsem tam nechat Chargera. Musím pěšky. Potřebuju peníze -tolik kolik zvládneš sehnat- barvu na vlasy a nějaké nové oblečení. Jestli můžeš postrádat Volkswagena, vezmu si ho. Vrátím ti ho hned, jak to půjde. Můžeme si dát sraz za třicet minut v mém úkrytu?"
Co jsem mu měla říct? Patch mi řekl, abych zůstala u něj doma. Ale já tu nemohla jen tak sedět a nedělat nic, když Scott je někde tam venku a čas pro něj zrovna nepracuje. Hank je zrovna teď ve skladu, takže je nejlepší chvíle, pokusit se dostat Scotta pryč z města. Taky si vybírám spíš prosit o odpuštění.
"Budu tam za půl hodiny," řekla jsem Scottovi.
"Pamatuješ si cestu?"
"Jo." Více méně.
Když jsem zavěsila, hned jsem začala pobíhat po Patchově bytě. Otevírala a zavírala jsem zásuvky a brala jsem všechno, o čem jsem si myslela, že by se Scottovi hodilo. Dříny, trička, ponožky, boty. Patch byl o pár centimetrů menší než Scott, ale bude mu to muset stačit. Po otevření starodávné mahagonové skříňky v Patchově ložnici, se moje šílené hledání na chvíli zastavilo. Stála jsem na místě a snažila se vstřebat ten pohled. Patchův šatník byl dokonale zorganizovaný. Kalhoty měl složené v poličkách a košile měl pověšené na ramínkách. Měl tři černé obleky na míru s úzkými klopami, jeden luxusní s proužky od Newmana a temně šedý s perfektními švy od Jacquarda. V malé plechovce měl hedvábné kapesníky a ve vysunovacím šuplíku měl naskládané hedvábné kravaty snad ve všech barvách. Od červené, přes fialovou, až k černé. Černé boty měl v mnoha druzích vyskládané dole. Od tenisek, přes Conversky až k italským mokasínům - které vypadaly, že budou ušité na míru. Ve vzduchu jsem cítila vůni cedru. Tak tohle jsem teda nečekala. To ani náhodou. Patch, kterého jsem znala, nosil džíny, trička a trošku ošuntělou basebalovou čepici. Napadlo mě, jestli jsem vůbec někdy viděla tuhle jeho stránku. Napadlo mě, jestli je tohle jediná stránka Patche, o které nic nevím. Čím víc jsem si myslela, že jsem ho znala, tím větší byl pro mě záhadou. S novými pochybami, které se mi usadily v mysli, jsem se v duchu sama sebou znova zeptala, jestli jsme si vážně myslela, že mě dneska Patch nezradí kvůli penězům.
Nechtěla jsem tomu věřit, ale pravda byla, že jsem byla na vážkách.
V koupelně jsem zabalila do batohu břitvu, mýdlo, krém na holení. Pak jsem tam přihodila čepici, rukavice a sluneční brýle. V šuplíkách v kuchyni jsem našla několik falešných občanek a roličku bankovek, ve kterých mohlo být něco přes pět set dolarů. Patch nebude moc nadšený, až zjistí, že jsem dala jeho peníze Scottovi. Mohla bych se vymluvit na to, že jsem si hrála na Robina Hooda.
Neměla jsem auto, ale Scottova jeskyně nemohla být víc než dvě míle od Delphic, tak jsem se pomalu rozběhla směrem k ní. Běžela jsem vedle silnice. Od Patche jsem si půjčila mikinu s kapucí, kterou jsem si přetáhla přes hlavu. Z Dephic i kolem půlnoci pořád vyjížděly auta, ale i když pár lidí zatroubilo, podařilo se mi nevzbudit moc pozornosti.
Když světla, která vycházela z parku, prořídla a silnice zatáčela směrem na dálnici, přeskočila jsem zábradlí a zamířila dolů směrem k pláži.
Byla jsem vděčná za to, že mě napadlo zabalit i baterku. Přejela jsem světlem přes skály a vydala na tu nejtěžší část téhle cesty.
Podle mého odhadu uplynulo tak dvacet minut. Pak třicet. Neměla jsem ponětí, kde jsem byla. Krajina pláže se změnila jenom minimálně. Oceán, černý a třpytivý, se táhnul za obzor a vypadal nekonečně. Neodvážila jsem se zakřičet Scottovo jméno z obavy, že ho Hankovi muži sledovali a teď zrovna pročesávali pláž. Párkrát jsem se ale odhodlala a přejela baterkou po pláži, abych dala Scottovi najevo, kde jsem.
O deset minut později se ze skal ozvalo zvláštní zapískání. Zastavila jsem se a poslouchala. Zapískání se ozvalo znovu. Tentokrát hlasitěji. Zamířila jsem baterkou k místu, odkud jsem ho slyšela a o chvíli později Scott zasyčel: "Dej to světlo pryč!"
Vylezla jsem na skálu a sundala si z ramene batoh. "Omlouvám se, že jdu pozdě," řekla jsem Scottovi. Hodila jsem mu batoh k nohám. Opřela jsem se o skálu a snažila se popadnout dech. "Byla jsem v Dephic, když jsi mi volal. Nemám Volkswagena, ale sbalila jsem ti oblečení a zimní čepici. Můžeš si pod ní schovat vlasy. Mám tady pět set dolarů v hotovosti. Víc jsem toho sehnat nemohla."
Byla jsem si jistá, že se Scott zeptá, jak se mi to všechno podařilo za tak krátkou dobu sehnat, ale on mě zaskočil tím, že kolem mě obmotal svoje paže a prudce mi zašeptal do ucha: "Díky, Grayová."
"Budeš v pořádku?" zašeptala jsem.
"Věci, které jsi přinesla, mi pomůžou. Možná bych si mohl někoho stopnout a nechat se vyvést z města."
"Kdybych tě poprosila, abys pro mě něco udělal, zvážil bys to?" Když jsem si byla jistá, že mám jeho plnou pozornost, nadechla jsem se, abych si dodala odvahu. "Vyhoď ten prsten Černé ruky, co máš na ruce. Hoď ho do oceánu. Přemýšlela jsem o tom. Prsten tě nějak táhne zpátky k Hankovi. Něco s ním provedl, a když ho budeš dál nosit, dá mu to nad tebou moc." Měla jsem takové tušení, že na ten prsten použil své ďábelské síly. Čím déle ho bude Scott nosit, tím těžší ho pak bude přemluvit, aby se ho vzdal. "Je to jediné vysvětlení. Přemýšlej o tom. Hank tě chce najít. Chce tě k sobě nějak přitáhnout. A ten prsten odvádí přímo hvězdnou práci."
Čekala jsem, že bude protestovat, ale jeho mlčení mi napovědělo, že v hloubi duše došel ke stejnému závěru jako já. Jenom si to nechtěl přiznat. "A co ta síla?"
"Ta ti za to nestojí. Tři měsíce ses spoléhal jenom sám na sebe. Ať už s tím prstenem Hank udělal cokoliv, určitě to nebude nic dobrého."
"Je to pro tebe tak důležité?" zeptal se Scott tiše.
"Ty jsi pro mě důležitý."
"A když řeknu ne?"
"Udělám všechno proto, abych ho dostala z tvojí ruky. Nedokážu tě sice porazit, ale nemohla bych žít sama se sebou, když bych to aspoň nezkusila."
Scott si tiše odfrkl. "Ty bys se mnou bojovala, Grayová?"
"Nenuť mě ti to dokazovat."
K mému údivu si Scott stáhnul prsten z ruky. Držel ho mezi prsty a díval se na něj. Tiše o něčem uvažoval. "Tady máš svojí srdcervoucí chvilku," řekl a hodil prsten do vln.
Zhluboka jsem vydechla. "Děkuju ti Scotte."
"Ještě nějaké poslední přání?"
"Jo, běž," řekla jsem mu a snažila se, aby to neznělo tak rozrušeně, jak jsem se cítila. Díky tomuhle neočekávanému vývoji událostí, jsem nechtěla, aby odešel. Co kdy to bylo sbohem ... navždy? Rychle jsem zamrkala a snažila se zahnat slzy. Foukal si na ruce, aby se zahřál. "Můžeš se jednou za čas podívat na mojí mámu a ujistit se, že je v pořádku?"
"Samozřejmě."
"Nemůžeš jí o mě nic říct. Černá ruka jí nechá na pokoji jenom tak dlouho, dokud si bude myslet, že mu nemůže být nijak užitečná."
"Ujistím se, že je v bezpečí." Dala jsem mu do ruky baterku. "Teď zmiz dřív, než začnu brečet."
Scott stál chvíli na místě. V očích se mu usadil zvláštní pohled. Byl nervózní, ale ne úplně. Bylo v tom víc očekávání, než úzkosti. Pak se sklonil a políbil mě. Jeho ústa se jemně otřela o ty moje. Byla jsem až moc překvapená na to, abych ho od sebe odstrčila.
"Jsi dobrá kamarádka," řekl. "Díky, že mi kryješ záda."
Dotkla jsem se rukou svých úst. Bylo toho tolik, co jsem mu chtěla říct, ale ta správná slova mi unikala. Už jsem se nedívala na Scotta, ale za něj.
Na skále se objevili Nephilimové. V rukách měli zbraně. Oči měly tvrdé a zírali na nás.
"Ruce vzhůru, ruce vzhůru!"
Křičeli na nás příkazy, ale mě ty slova zněla v uších, jako kdybych byla ve zpomaleném filmu. Podivný tichý šum v mých uších se měnil na řev. Viděla jsem jejich vztekle se pohybující rty a zbraně, které se leskly v měsíčním světle. Rojili se ze všech stran. Obklopili mě i Scotta v malém, těsném kroužku.
Záblesk naděje zmizel Scottovi z očí a nahradil jí strach.
Sundal si kapuci a spojil si ruce za hlavou. Něco tvrdého -loket nebo pěst- se vynořilo ze tmy a rozbilo mu lebku.
Když se Scott zhroutil k zemi, pořád ještě jsem se snažila vstřebat ta slova. Dokonce ani křik nemohl proniknout hrůzou, kterou jsem cítila.
Na konci byla jediná věc mezi námi ticho.
 

13 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Zuzana Zuzana | 10. listopadu 2011 v 23:06 | Reagovat

supr !!!

2 ŽandaK. ŽandaK. | 10. listopadu 2011 v 23:24 | Reagovat

super kapitola až na tu pusu a na to že bylo tak krátká. Dík za překlad

3 Andy Andy | 10. listopadu 2011 v 23:27 | Reagovat

To je síla.. :-D  :-D ..děkuji :-)

4 Marcia Marcia | 10. listopadu 2011 v 23:33 | Reagovat

Sakra sakra sakra :-|  ??? to se to zamotává.
No na Noru jsem pěkně naštvaná a to zdůvodu, že Patchovi nedůvěruje :-( copak nechápe co pro ni uděla a udělá. No a pak to s tím Scottem... to bude Patch pěkně zuřit a i právem. No ale aspon se to pohne dál, i když - postavit se už ted Hankovi ...
Už jsem vážně nedočkavá a těším s na další kapču, už aby byl zítřek.
Doufám, že se nad námi slituješ a nebudeš nás dlouho mučit a další kapču přidál dříve 8-)  :-) za což bychom ti byli vděčné ;-)
A samozřejmě díky za krásný překlad :-)

5 Marti Marti | Web | 10. listopadu 2011 v 23:33 | Reagovat

[2]: Příští už bude zase dlouhá.. ;-)

6 terushka terushka | E-mail | 11. listopadu 2011 v 6:50 | Reagovat

Ty vole! Supr! O_O Nora mě naštvala kvůli Patchovi a ten konec...bájo! Sem zvědavá co teď s nimi bude :-D

7 Life's good Life's good | 11. listopadu 2011 v 10:10 | Reagovat

tušila jsem, že se Scott neudrží a Noru políbí :D sice se Nora zachovala nezodpovědně, ale já bych kámarádovi taky pomohla :) ... tak mě napadá, jestli by Scott nemohl skončit s Vee - hodili by se k sobě :D

pěkný překlad, moc děkuju a těším se dnes na další :) lepší večerníček totiž není :D

8 Lara Lara | 11. listopadu 2011 v 10:19 | Reagovat

úžasné a kdy bude další????? :-D

9 Anett Anett | 11. listopadu 2011 v 13:05 | Reagovat

nééé chudak Scott at ho okamžitě pustej nebo tam na ne vlítnu :D  :D  myslim že Patch k Noře není zas tak upřimnej :-?

10 jane jane | 11. listopadu 2011 v 13:28 | Reagovat

super kapča :) Chudák Patch...Nora mu nevěří a on je ochotnej pro ní jít i do pekla... :-(
Kolik bude ještě kapitol?
Skvělej překlad... Díky ;)

11 Liarka *thesecretcirclefan.blog.cz* Liarka *thesecretcirclefan.blog.cz* | Web | 11. listopadu 2011 v 14:03 | Reagovat

A ono si to kľudne skončí také napínave! :D A blbá Nora ! Nechápem prečo neverí Patchovi, keď on kvôli nej urobí čokolvek. Myslím že za ten bozk so Scottom bude naštvaný a ak nie to tak mu to ublíži. Chudák Patch :D A chudák Nora. Mňa by riadne štvalo keby som zabudla na niekoho takého ako je Patch :)
Kedy bude dneska kapitola ?

12 Liarka *thesecretcirclefan.blog.cz* Liarka *thesecretcirclefan.blog.cz* | Web | 11. listopadu 2011 v 14:06 | Reagovat

[10]:  Ešte by ich malo byť 5 :) Dokopy 34 ale na konci je ešte prvé stretnutie Nori a Patcha z Patchovho pohľadu! :D A je to dosť dlhé.

13 terushka terushka | E-mail | 11. listopadu 2011 v 15:01 | Reagovat

[12]: Jako z Patchova pohledu když poprvé Noru viděl ve škole? Nebo jak to myslíš? :-?

14 simča simča | 11. listopadu 2011 v 15:25 | Reagovat

dokonalí!!! chudák scott...měla sem ho ráda :-(

15 jane jane | 11. listopadu 2011 v 15:30 | Reagovat

[12]: děkuju....
tak to bude hodně zajímavý...nemůžu se dočkat na další kapitoly ;)

16 Ivča Ivča | 11. listopadu 2011 v 19:39 | Reagovat

Tvoji stránku jsem si velmi oblíbila děkují, že tolik překládáš knihy. A kolik má silence kapitol ? =)

17 jane jane | 11. listopadu 2011 v 20:05 | Reagovat

kolik je dohromady dilů? 3 nebo 4? :)

18 terushka terushka | E-mail | 11. listopadu 2011 v 20:08 | Reagovat

Becca se rozhodla, že bude ještě 4 kvůli tomu chevšanu, který tam bude. Takže čtyři!! :-D Teda Alespoň jsem to takhle četla

19 jane jane | 11. listopadu 2011 v 20:39 | Reagovat

jéé to je dobře :DDD ale asi bude dlouho trvat než se jí dočkáme ;( O_O no co..ja si pockam :D

20 Liarka *thesecretcirclefan.blog.cz* Liarka *thesecretcirclefan.blog.cz* | Web | 11. listopadu 2011 v 20:46 | Reagovat

[13]: Neviem presne :) Ešte som to nečítala len som si všimla keď som si to stiahla po naglicky že na konci sú čierne stránky a biele písmo a veľkým napísane "A teraz... nikdy predtým nevidené ozajstné prvé stretnutie Nori a Patcha... Z Patchovho pohľadu!"
[17]: [18]: Hej, má byť aj štvrtý :) Ja som zase čítala že sa nedokázala rozlúčiť s postava po treťom diely, tak to vymyslela tak, aby bol aj ďalší. :) Takže máme o jednu knižku viac kde je Patch! :D :D

21 terushka terushka | E-mail | 11. listopadu 2011 v 20:54 | Reagovat

[20]: Aha :) No tak to se necháme překvapit ;-)
Přesně! Představa, že bude další knížka s Patchem....JO! :D  :D

22 jane jane | 11. listopadu 2011 v 21:13 | Reagovat

nemůžu se dočkat :D Patch jéé už aby tu byl :D

23 Marti Marti | Web | 11. listopadu 2011 v 21:27 | Reagovat

Du se vrhnout na kapitolku, takže dneska bude kapánek pozdě, ale bude.. :-)

24 Liarka *thesecretcirclefan.blog.cz* Liarka *thesecretcirclefan.blog.cz* | Web | 11. listopadu 2011 v 21:39 | Reagovat

[23]: Hlavne že bude :) Takže si idem pre nejaký kofeín a počkám si na ňu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama