Silence - 32.kapitola

13. listopadu 2011 v 23:39 | Marti |  Silence (Becca Fitzpatrick)
kapitola 32


Když jsem si uvědomila, že jsem v bezpečí Patchových paží, můj dech se pomalu zklidnil. Seděli jsme na podlaze v jeho ložnici a já se o něj opírala. Něžně mě houpal a mumlal mi do ucha uklidňující slůvka. "Takže je to pravda," řekla jsem. "Vážně jsem zabila Chaunceyho. Zabila jsem Nephilima. Nesmrtelného. Někoho jsem zabila. Nepřímo, ale stejně. Zabila jsem."
"Tvoje oběť ale měla zabít Hanka."
Otupěle jsem přikývla. "Viděla jsem tě to říkat archandělovi. Viděla jsem všechno. Použils Gaba, Jeremiáše a Dominica, abys vyčistil sklad a zůstal s ní sám."
"Jo."
"Našel Gabe Hanka a donutil ho přísahat věrnost?"
"Ne. Udělal by to, ale já dostal Hanka první. Nepředběhl jsem Gaba. Nechal jsem ho si myslet, že jsem mu Hanka předhodil. Jenže já měl před skladem Dabriu. Ve chvíli, kdy se Hank objevil, chytila ho. Když jsem se vrátil sem a zjistil, že jsi pryč, myslel jsem, že tě dostal. Zavolal jsem Dabrii a ona ho sem dotáhla, abych ho mohl vyslechnout. Omlouvám se za Dabriu. Vzal jsem jí sebou, protože je mi jedno, co se s ní stane. Ona je postradatelná. Ty ne."
"Nejsem naštvaná," řekla jsem. Dabria byla to poslední, co mě teď trápilo. Ubíjely mě mnohem větší problémy. "Proběhlo to hlasování archandělů? Co se stane s Hankem?"
"Než se začalo hlasovat, chtěli se mnou mluvit. Po tom všem, co se stalo, mi nevěřili. Řekl jsem jim, že jestli mi dovolí zabít Hanka, už se nikdy nebudou muset starat o ďáblovo znamení. Taky jsem jim připomněl, že jestli Hank zemře, budeš stát v čele jeho armády Nephilimů. Slíbil jsem jim, že zabráníš válce."
"Je mi jedno, co to bude stát," řekla jsem a netrpělivé kývla. "Chci Hanka zabít. Hlasovali jednomyslně?"
"Chtějí mít tyhle zmatky za sebou. Co se týče Hanka, dali mi zelenou. Máme čas do svítání." Až v tu chvíli jsem si všimla zbraně na zemi vedle jeho nohou.
"Slíbil jsem ti, že tě z téhle chvíle nevynechám. Jestli to ještě pořád chceš, nebudu ti to vymlouvat. Jenže ti nemůžu dovolit jít do toho naslepo. Hankova smrt s tebou zůstane až do konce života. Nemůžeš to už nikdy vrátit zpátky. Nikdy na to nezapomeneš. Já ho zabiju, Noro. Udělám to, jestli mi to dovolíš. Ta možnost tady je. Je to tvoje volba a já budu stát za tebou, ať se rozhodneš jakkoliv. Chci ale, abys byla připravená."
Ani jsem se nepohnula. Pak jsem zvedla pistoli. "Chci ho vidět. Chci se mu podívat do očí a vidět jeho lítost ve chvíli, když si uvědomí, kam ho dostaly jeho rozhodnutí."
Po chvíli Patch přistoupil kývnutím na můj plán. Vedl mě do tajné chodby. Jediné světlo nabízely blikající pochodně. Plameny osvětlovaly jenom několik prvních metrů chodby, pak už jsem ale viděla jenom dusivou temnotu. Šla jsem za Patchem hlouběji a hlouběji, dokud chodba nezačala stoupat mírně do kopce. Konečně se objevily dveře. Patch zatáhnul za kliku ve tvaru železného kruhu a prudce otevřel dveře.
Uvnitř už byl Hank připravený. Vrhl se na Patche. Díky poutům se ale nedostal moc daleko. Zvedl zápěstí do vzduchu. Se smíchem, který zněl mnohem šíleněji, než se mi líbilo, řekl: "Nebuď blázen. Nemysli si, že ti tohle jen tak projde." Jeho oči zářily sebedůvěrou a nenávistí.
"Stejný blázen jako ty, když sis myslel, že ti projde zahrávání si s archanděly?" vrátil mu Patch.
Hank opatrně přimhouřil oči. Jeho pohled padl na pistoli v mojí ruce. Všimnul si jí teprve teď. "Co to má znamenat?" zeptal se ledovým hlasem.
Zvedla jsem zbraň a namířila jí na Hanka. Cítila jsem uspokojení, když jsem sledovala jeho tvář, ve které se začal objevovat zmatek, který pak vystřídalo nepřátelství.
"Může mi někdo říct, co se to tady děje?" vyštěkl.
"Tvůj čas vypršel," řekl mu Patch.
"Udělali jsme s archanděly vlastní dohodu," dodala jsem.
"Jakou dohodu?" zasyčel Hank. Z každého slova odkapával vztek.
Namířila jsem mu hlaveň přímo na hruď. "Už nejsi nesmrtelný, Hanku. Nakonec ti vážně na dveře klepe smrt."
Krátce a nevěřícně se zasmál. Záblesk v jeho očích plný strachu mi ale řekl, že mi věřil.
"Zajímalo by mě, jak to bude vypadat v tvém dalším životě," zamumlala jsem. "Zajímalo by mě, jestli právě teď přemýšlíš nad tím, cos všechno ve svém životě provedl. Zajímalo by mě, jestli přehodnocuješ všechny rozhodnutí a snažíš se zjistit, kde se to všechno tak hrozně zvrtlo. Vzpomínáš si na všechny ty lidi, které jsi využil a kterým jsi ublížil? Vzpomínáš si na jejich jména? Vidíš tvář mojí mámy? Doufám v to. Doufám, že tě bude její tvář strašit. Věčnost je dlouhá doba, Hanku."
Hank trhl s řetězy tak silně, že jsem si myslela, že by je mohl zpřetrhat.
"Chci, aby sis pamatoval moje jméno," řekla jsem mu. "Chci, aby sis pamatoval na to, co jsem pro tebe udělala a co bys ty měl udělat pro mě. Ukaž trošku citu."
Jeho divoký výraz plný příslibu pomsty byl najednou vystřídán opatrností a tichými dohady. Byl to chytrý muž, ale já si nebyla jistá, jestli už pochopil, kam tímhle vším mířím.
"Nepovedu tvoje povstání Nephilimské armády," řekla jsem mu, "protože nezemřeš. Ve skutečnosti budeš ještě chvíli žít. Ale nebudeš žít v Ritz. Jen ti Patch trošku upraví tuhle kobku." Zvedla jsem na Patche obočí a žádala ho, aby mě podržel.
Co to děláš, Andílku? zamumlal do mých myšlenek.
K mému údivu moje schopnost mluvit v myšlenkách přišla úplně přirozeně. Jenom stačilo pomyslet na to, že to chci udělat. Nezabiju ho. A ty taky ne, takže máš nějaký jiný nápad?
A archandělé? Máme dohodu.
Tohle není správné. Jeho smrt by neměl být náš požadavek. Myslela jsem si, že přesně tohle chci. Ale měls pravdu. Když ho zabiju, nikdy na to nezapomenu. Budu to sebou nosit navždycky a to nechci. Chci jít prostě dál. Dělám správné rozhodnutí. A i když si tohle nechám pro sebe, vím, že nás archandělé využili k tomu, abychom za ně udělali špinavou práci. A já už mám vážně dost toho, špinit si ruce.
K mému překvapení Patch neprotestoval. Obrátil se k Hankovi. "Mám radši chladné, tmavé a stísněné prostory. A vybavím ti tenhle bejvák i zvukotěsnými stěnami. Bez ohledu na to, jak hlasitě a dlouho budeš křičet, společnost ti bude dělat jenom tvoje vlastní utrpení."
Děkuju, řekla jsem Patchovi. Dala jsem do těch slov tolik upřímnosti, kolik jsem zvládla.
Najednou se zlomyslně zasmál. Smrt by pro něj byla až příliš dobré řešení. Takhle si užijeme víc zábavy.
Kdyby tahle situace nebyla tak vážná, asi bych se zasmála.
"Tolik k tvé důvěře Dabrie," řekla jsem Hankovi. "Není to věštkyně. Je to psychopatka. Žij a uč se."
Dala jsem Hankovi příležitost něco mi na to odseknout, ale jak jsem předpokládala, mlčel. Při nejmenším jsem doufala, že aspoň sesmolí pokus o omluvu, ale celým svým srdcem jsem věděla, že to neudělá. Místo toho mi Hank věnoval mírný, zvláštní úsměv. Jako kdyby na něco čekal. Trošku mě to znervóznělo, ale napadlo mě, že možná přesně tohle chtěl.
Malou celu vyplnilo ticho. Napětí ve vzduchu zmizelo. Vyhnala jsem si z hlavy všechny myšlenky na Hanka a začala jsem si být až moc jasně vědomá toho, že stál za mnou Patch. Vzduch se vyčistil. Nejistota se změnila v úlevu.
Najednou jsem se cítila vyčerpaná. Prvním znakem toho byly moje ruce, které se začaly třást. Nakonec se mi roztřásly i kolena a nohy. Únava se mi prohnala tělem a já najednou ucítila závrať. Stěny cely, zatuchlý vzduch, dokonce i Hank - všechno se se mnou točilo. Jediné co mě drželo pořád na zemi, byl Patch.
Bez varování jsem se mu vrhla do náruče. Přitiskl mě zády o stěnu a začal mě líbat. Otřásala jím vlna úlevy. Prsty jsem chytila jeho košili a přitáhla si ho k sobě. Potřebovala jsem ho cítit blízko u sebe způsobem, jaký jsem ještě nezažila. Jeho ústa přejížděly po těch mých a ochutnávaly je. Na způsobu, jakým mě teď líbal, nebylo nic zkušeného. V chladné tmě cely nás svedla dohromady vášnivá potřeba jeden druhého.
"Pojďme pryč," zašeptal mi do ucha.
Chystala jsem se mu to odsouhlasit, když jsem koutkem oka uviděla plamínek ohně. Nejdřív jsem si myslela, že by to mohla být jedna pochodeň, která spadla z držáku. Pak jsem si ale všimla plamene, který Hankovi tančil v ruce. Měl nadpozemsky modrou záři. Trvalo mi chvíli pochopit, co jsem to vlastně viděla. Odmítala jsem tomu uvěřit.
Najednou mi ale věci začaly dávat smysl. Hank měl v jedné ruce žhnoucí kouli modrého ohně a v té druhé držel Patchovo černé pírko. Dvě naprosto odlišné věci. Světlo a tma. Pomalu k sobě obě věci přibližoval. Žár ohně začínal ožehávat špičky pera.
Nebyl čas vykřiknout a varovat Patche. Nebyl čas vůbec na nic.
V tom nejkratším momentu jsem zvedla zbraň a stiskla spoušť.
Prudký výstřel Hanka odhodil na zeď. Ruce měl natažené a ústa otevřená překvapením.
Už nikdy se znovu nepohnul.
 

17 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Aki Aki | 13. listopadu 2011 v 23:49 | Reagovat

O_O doufam ze ho nestihl zapalit jinak me klepne!!! uz se nemuzu dockat dalsiho dilu...

2 Alea Alea | 13. listopadu 2011 v 23:55 | Reagovat

Dekuji za dalsi kapitolku.

Verim, ze nestihnul... Ale za to se to zase pekne zamotava. Diky tomu musi Nora splnit slib - vest Nephilmskou armadu... A to bude nejspise znamenat zase mnoho dalsich problemu.
PS. Zajimalo by me, co se stalo se Skotem.

3 viki viki | 14. listopadu 2011 v 0:24 | Reagovat

Děkuji moc za překlad !

4 Mannon Mannon | Web | 14. listopadu 2011 v 1:19 | Reagovat

No ty blááho O_O  woow :D paráda.. děkuji za kapitolku a... bože, já snad nevydržím do večera :D :D tak to je mazec :D

5 Neli ♥ Neli ♥ | 14. listopadu 2011 v 5:04 | Reagovat

Panebože O_O no tohhle nude úžasný konec :-D  :-D  :-D

6 Łucííí Łucííí | E-mail | 14. listopadu 2011 v 5:54 | Reagovat

No..Tak ať to Nora zařídí aby prohráli ne??

7 terushka terushka | E-mail | 14. listopadu 2011 v 6:56 | Reagovat

Krutý!! Tak to byla fakt dobrá kapitola. . Ty jo! To byly nervy u toho konce! Uf...Ještě že to dopadlo takhle, snad to nestihnul zapálit. 8-O  Ale zase Noru a Patche vyrušili hernajs! :-D

8 Lara Lara | 14. listopadu 2011 v 7:03 | Reagovat

[1]:tak to jsme dvě a děkuju za překlad :-D

9 annaliesen annaliesen | 14. listopadu 2011 v 9:15 | Reagovat

pane jo těším se na další díl :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D

10 jane jane | 14. listopadu 2011 v 9:29 | Reagovat

tak to je bomba :DD jéé už aby tu byla další kapitola :)
děkuju moc za překlad :)

11 Wewu>>lína ! Wewu>>lína ! | Web | 14. listopadu 2011 v 15:31 | Reagovat

Hustýýý!!! Už jsem se bála, že to pírko zapálííí!! Ach, ještě, že ho zastřelila..ale teď bude muset splnit dohodu...no jsem zvědavá, na další díl! :D
POOOKRÁÁÁČKOOOOOO xD

12 Anett Anett | 14. listopadu 2011 v 15:53 | Reagovat

[2]: jasně maš pravdu kdyby Hank žil tak by nemusela vest tu armadu  a štve mě že nevime coje se Scottem! [:tired:]ááá zas čekaní až do zejtra se pisnu :-D

13 NiKoLa NiKoLa | 14. listopadu 2011 v 15:55 | Reagovat

kde se mu vzal v ruce ohěn? šak už není nephilim

14 terushka terushka | E-mail | 14. listopadu 2011 v 15:58 | Reagovat

[13]: Hej! No jo.. O_O Hmmmm další nevyřešená věc..Přibývá nám to :-D

15 alipeli alipeli | E-mail | 14. listopadu 2011 v 17:44 | Reagovat

kolik je těch kapitol? díky

16 terushka terushka | E-mail | 14. listopadu 2011 v 17:46 | Reagovat

[15]: 34 a epilog

17 Catrina Catrina | 14. listopadu 2011 v 18:07 | Reagovat

Pání. Úžasné.

18 nat nat | 14. listopadu 2011 v 18:10 | Reagovat

[13]: asi to bude tým diablovým znamením ;) kedže bol ešte aj modrý+tie reťaze, čo mala tá baba  - archaniel - , boli modré.. takže to bude asi tým... :)

19 Neli ♥ Neli ♥ | 14. listopadu 2011 v 18:57 | Reagovat

chci se zeptat, až tohle zkončí tak nemám co číst :-)  :-)  :-) nemáte nějaký návrh? :-)  :-)  :-)

20 jane jane | 14. listopadu 2011 v 19:05 | Reagovat

[19]: smečka :) je to hezký ale boužel na netu je jenom 15 kapitol :/ http://lucy-books.blog.cz/rubrika/smecka

21 denny denny | 14. listopadu 2011 v 19:43 | Reagovat

vov tak to čučim ten konec O_O už se moc těšim na dalšíííí :-D

22 beja beja | 14. listopadu 2011 v 19:48 | Reagovat

takze to bude aji 4 dil?? nebo se to nejak ukonci uz ted??

23 jane jane | 14. listopadu 2011 v 20:17 | Reagovat

[22]: prej má bejt i 4 díl ale ten až za rok :/

24 lolla lolla | 14. listopadu 2011 v 20:57 | Reagovat

Kedy bude asi tak dalsiaa kapitola ? :)

25 Marti Marti | Web | 14. listopadu 2011 v 20:58 | Reagovat

[24]: Dělám na ní.. Tak kolem jedenáctý možná dřív

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama