Silence - 33.kapitola

14. listopadu 2011 v 23:17 | Marti |  Silence (Becca Fitzpatrick)
kapitola 33


Patch se ani neobtěžoval vykopat pro tělo hrob. Všude byla tma. Za hodinu nebo dvě mělo vycházet slunce. Patch táhl Hankovo tělo k pobřeží, těsně za bránu Delphic. Pak do něj strčil a shodil ho z útesů přímo do zuřících vln dole.
"Co s ním bude?" zeptala jsem a schoulila se k Patchovi do náruče, abych se zahřála. Oblečením mi profukoval ledový vítr. Kůži jsem měla pokrytou ledovou námrazou. Ten skutečný chlad ale vycházel ze mě a zařezával se mi hluboko do kostí.
"Příliv ho odnese pryč a pro žraloky to bude snadná kořist."
Zavrtěla jsem hlavou, abych mu naznačila, že jsem to takhle nemyslela. "Co se stane s jeho duší?" Nemohla jsem si pomoct, ale zajímalo mě, jestli to, co jsem řekla Hankovi, byla pravda. Bude vážně trpět každý okamžik zbytku jeho života? Zavrtěla jsem hlavou, abych se zbavila všech výčitek svědomí, které jsem cítila. Nechtěla jsem zabít Hanka, ale on mi nedal na výběr.
Patch mlčel, ale mě neuniklo, že mě k sobě přitiskl ještě pevněji a ochranitelsky kolem mě ovinul ruce. Přejel mi dlaněmi po pažích. "Jsi zmrzlá. Nech mě tě vzít zpátky do mého bytu."
Ani jsem se nepohnula. "Co se stane teď?" zašeptala jsem. "Zabila jsem Hanka. Musím vést jeho muže, ale co s nimi mám dělat?"
"Něco vymyslíme," řekl Patch. "Přijdeme s nějakým plánem a já ti budu stát po boku, dokud to všechno nebude za námi."
"Vážně si myslíš, že to bude tak snadné?"
Patch se krátce zasmál. "Kdybych to chtěl jednoduše, nechal bych se v pekle připoutat vedle Rixona. Spolu bychom je mohli uplatit a teď bych se s ním vyhříval někde na sluníčku."
Dívala jsem se dolů na vlny. Rozbíjely se na kusy o skály pod námi. "Když ses domluvil s archanděly, nebály se toho, že bys mohl mluvit? Tohle pro ně nevypadá moc dobře. Stačilo by, abys rozšířil pár zvěstí o tom, že ďáblovo znamení může být ovládnuté a vyvolal bys tak násilný černý trh mezi Nephilimy a padlými anděly."
"Přísahal jsem, že nepromluvím. To byla součást dohody."
"Mohl si je požádat o cokoliv výměnou za tvoje mlčení?" zeptala jsem se tiše.
Patch se napjal a já cítila, že uhodl, kam směřují moje myšlenky. "Záleží na tom?" zeptal se klidně.
Záleží. Teď, když byl Hank mrtvý, mlžný opar v mé mysli pomalu ustupoval, jako mraky, které odkrývaly slunce. Nemohla jsem si vybavit úplně všechny vzpomínky, ale vybavovaly se mi obrazy. Záblesky a letmé vzpomínky, které každou minutou sílily. Hankova moc a kontrola nade mnou každou minutu víc a víc slábly. Konečně jsem si vzpomínala na všechno, čím jsme si s Patchem prošli. Všemi zkouškami, kterými se prokázala loajalita, důvěra, ale i zrada. Věděla jsem, co ho rozesměje, i co ho naštve. Znala jsem jeho největší přání. Viděla jsem ho najednou jasně. Tak dokonale jasně. "Mohl jsi jim říct, aby z tebe udělali člověka?"
Cítila jsem, jak pomalu vydechnul. Když promluvil, slyšela jsem v jeho hlase tu nejčistší upřímnost. "Stručná odpověď je jo. Mohl jsem je o to požádat."
Slzy mi rozmazaly vidění. Přemohlo mě vlastní sobectví, i když jsem věděla, že já nedonutila Patche rozhodnout se tak, jak se rozhodnul. Ale stejně. Udělal to kvůli mně. Díky pocitu viny se mi začal žaludek houpat jako moře pode mnou.
Když Patch viděl mojí reakci, vydal nesouhlasný povzdech. "Ne, vyslechni mě. Delší odpověď na tvojí otázku je, že se úplně všechno na mě změnilo potom, co jsem tě potkal. To, co jsem chtěl před pěti měsíci se dost liší od toho, co chci dneska. Chtěl jsem lidské tělo? Jo. A moc. Je to pro mě ale důležité teď? Ne." Vážně se na mě podíval. "Vzdal jsem se něčeho, co jsem chtěl kvůli něčemu, co potřebuju. A já tě potřebuju, Andílku. Mnohem víc, než bys kdy mohla chápat. Teď jsi nesmrtelná. Proto jsem i já. To je všechno."
"Patchi-" začala jsem. Zavřela jsem oči. Srdce mi bilo zrychleně.
Přejel mi ústy po ušním lalůčku. Z toho doteku se mi tělem prohnala vlna tepla. "Miluju tě." Jeho hlas byl upřímný a láskyplný. "Donutila jsi mě si vzpomenout na to, kým jsem byl. Donutila jsi mě chtít být tím mužem znova. Teď tě držím a cítím, že dokážeme porazit úplně všechno. Že zvládneme cokoliv, když budeme spolu. Jestli mě necháš, budu už navždy jenom tvůj."
Najednou jsem zapomněla na to, že jsem úplně promočená, třesu se a chystám se stát další vůdcem Nephilimů, se kterými jsem ale nechtěla mít nic společného. Patch mě miloval. Nic jiného nebylo důležité.
"Taky tě miluju," řekla jsem.
Sklonil hlavu a zabořil mi jí do krku. "Miloval jsem tě už dlouho předtím, než jsi ty začala milovat mě. To je jediná věc, v které jsem tě porazil a hodlám ti to připomínat vždycky, když k tomu dostanu příležitost." Políbil mě na kůži a opsal mi krku ďábelský oblouček. "Pojď pryč. Vezmu tě zpátky ke mně domů. Tentokrát už ale napořád. Máme ještě něco rozdělaného a já si myslím, že bychom to měli jít dokončit."
Váhala jsem. Mojí myslí se plížila jedna otázka s velkým O. Sex bylo něco velkého. Nebyla jsem si jistá tím, že jsem byla připravená takhle komplikovat náš vztah -a můj život. Byl tu dlouhý seznam možných důsledků. Když se padlý anděl vyspal s člověkem, vzniknul Nephil -osoba, která nikdy neměla začít obydlovat zemi- ale co se stane, když se padlý anděl vyspí s Nephilimem? Vzhledem k mrazivému vztahu mezi anděly a Nephilimy se to nejspíš ještě nikdy nestalo. O to víc jsem se ale bála následků.
Stejně, jako jsem dřív brala archanděly jako padouchy, mojí myslí se začaly plížit pochybnosti. Byl tu nějaký důvod, proč se andělé neměli zamilovat do smrtelníků, nebo v mém případě Nephilimů? Starodávné pravidlo rozdělovalo naše rasy od sebe ... nebo to byla jenom pojistka proti manipulaci s naší podstatou a osudem? Patch kdysi řekl, že jediný důvod, proč vznikla rasa Nephilimů byl ten, že padlí andělé usilovali o pomstu za to, že byli donuceni opustit nebe. Za to, že je archandělé vyhnali, svedli lidi, které měli předtím chránit. Dostalo se jim ale pomsty. Všechno to vyústilo do války, která už zuří celá staletí: na jedné straně padlí andělé, na té druhé Nephilimové. Uprostřed nich stáli lidští pěšáci. I když jsem se bála na to jenom pomyslet, Patch mi slíbil, že to celé skončí zničením celé rasy.
Což se najednou zdálo, že se brzy stane.
A to všechno proto, že se padlí andělé zatoulali do špatné postele.
"Ještě ne," řekla jsem.
Patch zvednul svoje tmavé obočí. "Ještě ne, jako že se ti ještě nechce odejít, nebo že nechceš odejít se mnou?"
"Mám ještě dost otázek." Věnovala jsem mu významný pohled.
Usmál se, ale v jeho váhavém výrazu byla patrná nejistota. "Měl jsem vědět, že se mě držíš jenom kvůli mým odpovědím."
"Jo, kvůli tomu a kvůli tvým polibkům. Už ti někdo někdy řekl, že umíš neuvěřitelně líbat?"
"Jediný člověk, jehož názor mě zajímá, stojí právě přede mnou." Sklonil bradu do úrovně mých očí. "Nemusíme se vracet ke mně domů, Andílku. Můžu tě vzít k tobě domů, jestli to tak chceš. Nebo jestli se rozhodneš nakonec přespat u mě, můžeme být klidně na opačných stranách ložnice s dělicí čárou uprostřed. Nebudu z toho moc nadšený, ale zvládnu to."
Jeho upřímnost mě dojala. Vjela jsem mu prstem pod košili a snažila se mu dát nějak najevo, jak jsem se rozhodla. Klouby jsem mu přejela po opálené kůži a pohltila mě touha. Proč, proboha proč, s ním bylo tak snadné cítit toho tolik? Všechny ty pocity ve mě hořely a pohlcovaly mě. Najednou jsem zapomněla na všechna moje proti.
"Jestli sis toho ještě nevšimnul," řekla jsem a v mém hlase jsem uslyšela vášeň, "taky tě potřebuju."
"Znamená to ano?" zeptal se a vjel mi prsty do vlasů. Odhrnul mi je z ramen a soustředěně se mi podíval po tváře. "Prosím, ať je to ano," řekl zhrublým hlasem. "Zůstaň dneska v noci se mnou. Dovol mi tě držet, i kdyby to mělo být všechno, co se stane. Dovol mi tě držet v bezpečí."
Místo odpovědi jsem si s ním propletla prsty. Setkali jsme se v polibku. Smělém, lačném a bezhlavém. Cítila jsem, jak se pod jeho doteky uvolňuju. Tála jsem a dostávala se do míst, o kterých jsem ani nevěděla, že existují. Zlomil mě pouhým jedním polibkem. Dostával mě pořád víc a víc mimo kontrolu. Naplnilo mě teplo. Temné a provokativní, dokud už pro ně neexistoval jenom on a já. Dokud jsem nevěděla kde jsem končila já a začínal on.
 

12 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Silje Silje | 14. listopadu 2011 v 23:21 | Reagovat

děkuji za překlad, dobrá vílo :-)

2 Lara Lara | 14. listopadu 2011 v 23:24 | Reagovat

:-D  :-D  :-D

3 Mijjja Mijjja | 14. listopadu 2011 v 23:33 | Reagovat

:-P

4 annaliesen annaliesen | 14. listopadu 2011 v 23:35 | Reagovat

a tet to useknou že jo žádná vášnivá noc O_O  a nebo konec to tak bývá  tom nejlepším to skončí :-)
a jinak paráda krása a dík dík :-P

5 Mannon Mannon | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 0:45 | Reagovat

Bože :D tyhle konce mě dovedou k šílenství :D :D jééééj... umřu.. a to mám jako čekat další rok na další díl ?? áááá :D

6 terushka terushka | E-mail | 15. listopadu 2011 v 6:36 | Reagovat

No konečně :-D Já myslela, že už se nedočkám. Vždycky jim to někdo překazil a teď konečně ne. Teda doufám! Super, super kapča, du jí číst znova :-D

7 terushka terushka | E-mail | 15. listopadu 2011 v 6:47 | Reagovat

A už máme jenom jednu kapitolu a epilog :-( Booože! To je hrozný.. Rok to bez Patche nevydržím :-!  ???  O_O

8 jane jane | 15. listopadu 2011 v 8:45 | Reagovat

super kapča :) škoda že už jsou poslední kapitoly :/ co já budu ten rok dělat? ???
moooc děkuju za překlad :-)

9 mlok mlok | 15. listopadu 2011 v 10:11 | Reagovat

vsak ide twilight do kin to nestaci? :D

10 jane jane | 15. listopadu 2011 v 11:11 | Reagovat

no :DD mě má vyjít ještě jedna knížka na kterou se strašně těšim tak to snad nakonec vydržim :D :-D

11 Anett Anett | 15. listopadu 2011 v 15:03 | Reagovat

konečně :-D ješte jedna kapitola a konec achjooooooooooo [:tired:] nebudu mýt co čist ale zas ma vijít Bloodlines tet v listopadu se tešim :-)

12 Neli ♥ Neli ♥ | 15. listopadu 2011 v 15:11 | Reagovat

Úžasný!!! s velkým U!!! :-)  :-)  :-) vždycky to skončí v tom nejlepším :-)  :-)  :-)
PS: Jane, smečku už jsem četla a mám ji v počítači (1 i 2 díl) kdybys chtěla přeposlat tak napiš :-)  :-)  :-)

13 beja beja | 15. listopadu 2011 v 15:39 | Reagovat

[12]: ty mas smecku 1 i 2? v cestine??

14 Neli ♥ Neli ♥ | 15. listopadu 2011 v 16:03 | Reagovat

[13]:: ale jen na počítači :-)  :-)  :-)

15 Tess Tess | E-mail | 15. listopadu 2011 v 16:26 | Reagovat

No konečně kapitola, která se mi líbí. Kráásně skončila. :-D Ale nemůžu se dočkat hlavně té kapitoly z pohledu Patche. :-D :-)

[12]: Ahoj. Nemohla bys mi poslat oba díly smečky na mail (teresa.tess@email.cz). Chtěla jsem si to přečíst, slyšela jsem, že je to dobrý. Kdyžtak děkuji.

16 Marcia Marcia | 15. listopadu 2011 v 16:46 | Reagovat

[5]: [7]: naprosto souhlsím holky ;-) to se snad ani nedá vydrže, no a snad se v těch posledních kapčách už nic nestane, hlavně ne aby to přerušilo Patche a Noru O_O to už bych vážně vraždila a nepřežila to čekání tuplem.

17 Neli ♥ Neli ♥ | 15. listopadu 2011 v 16:49 | Reagovat

[15]: odesílám :-)  :-)  :-)

18 Kisee Kisee | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 17:14 | Reagovat

Neliiii prosim  i mně posli Smecku, budu nejstastnejsi:-) a muzu ji hodit do knih ke stazeni na ulozto a dat odkaz k nam na blog??? myslim, ze nejsem jedina koho by potesila vis:-)

19 jane jane | 15. listopadu 2011 v 17:24 | Reagovat

[12]: vážně? to je super :) a pošleš mi ji prosím... mail: klikna1@seznam.cz
Děkuju :)

20 Nyx Nyx | 15. listopadu 2011 v 17:42 | Reagovat

[15]: Prosím nemohla bych také oba díly na mail??? Slyšela jsem samou chválu tak to zkusím :) FormanovaNikola@seznam.cz , moc děkuji ;) :-)

21 beja beja | 15. listopadu 2011 v 17:45 | Reagovat

[14]: po poslala bys mi je prosim??? na beja207@seznam.cz  dyztak predem dekuji :-)

22 Neli ♥ Neli ♥ | 15. listopadu 2011 v 17:45 | Reagovat

[18]: neznám tvůj e-mail :-(

23 beja beja | 15. listopadu 2011 v 18:03 | Reagovat

dekuji neli :-D  :-D

24 Neli ♥ Neli ♥ | 15. listopadu 2011 v 18:19 | Reagovat

[23]: nemáš zač :-)  :-)  :-)

25 Marti Marti | Web | 15. listopadu 2011 v 18:21 | Reagovat
26 jane jane | 15. listopadu 2011 v 18:23 | Reagovat

já mam problém [:tired:]  mě ten první díl nejde stáhnout O_O  UpozorněníSoubor je nastaven jako privátní a není možné jej stáhnout.

děs O_O  [:tired:] O_O

27 Martinka Martinka | 15. listopadu 2011 v 18:28 | Reagovat

[12]: mohla bych také poprosit o zaslání smečky? :-) moc díky :-) eremo@seznam.cz

28 beja beja | 15. listopadu 2011 v 18:36 | Reagovat

[26]: prave to taky zkousim a nejde mi to. :-(

29 jane jane | 15. listopadu 2011 v 18:40 | Reagovat

[28]: mě taky ne ???  jde mi jenom t a2 a pak když se mi to stahne tak to de na internet ale pořád se mi ukazuje tabulka: otevřít uložit nebo storno a když dam otevřít tak je tu ta tabulka zas O_O  ??? ?

30 sabina 384 sabina 384 | 15. listopadu 2011 v 18:59 | Reagovat

prosí pošleš mi tak smečku? :-)  :-) moc děkujů :-) s.mastalirova@centrum.cz

31 jane jane | 15. listopadu 2011 v 19:09 | Reagovat

[12]: prosimtě poslala by jsi mi to ještě jednou? newim proč ale nejde mi :-(
děkuju ;)

32 Dena Dena | 15. listopadu 2011 v 19:14 | Reagovat

Prosím pošleš mi taky smečku? :-) moc děkuju :-) drndulka721@seznam.cz

33 jane jane | 15. listopadu 2011 v 19:21 | Reagovat

našla jsem jeden blog a tam je 1 díl...takž epokud chcete tak tady je ;) http://niletka.blogerka.cz/Smecka-Andrea-R-Cremerova

34 Kisee Kisee | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 19:25 | Reagovat

Jee Neli já ho zapomněla vypsat:-D ale myslela jsem že jde vidět když ho zadávám k tomu komentáři pokaždé. A díky Marti, žes ho napsala:-)

35 Neli ♥ Neli ♥ | 15. listopadu 2011 v 19:27 | Reagovat

Teď už to snad májí všichni :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)

36 jane jane | 15. listopadu 2011 v 19:27 | Reagovat

[33]: doufám že majitelce blogu nevadí že sem dávám jiný blog...

jo ale newim jestli je to tam celý...má to tam okolo 20 kapitol a já newim kolik jich má kniha...

37 jane jane | 15. listopadu 2011 v 19:31 | Reagovat

[35]: děkuju :)
ale pořád mi nejde ta 2 :/

38 Marti Marti | Web | 15. listopadu 2011 v 19:36 | Reagovat

[36]: Nevadí.. Ale kapitolek je o dost víc.. Kolem čtyřiceti..

39 lucia lucia | Web | 15. listopadu 2011 v 20:02 | Reagovat

je to od veci no ked sa tu uz rozbehla diskusija o knihach tak ak mate zaujem tak vam mozem poslat Váhaní (Váhanie)druha cast Triašky (Mrazenia) ak by mal niekto zaujem tak napiste mi na blog pls :)

40 Neli ♥ Neli ♥ | 15. listopadu 2011 v 20:09 | Reagovat

[37]: zkus to stáhnout ještě i z e-mailu

[38]: Marti kdybys chtěla tak to můžeš přidávat sem po kapitolách, to by taky šlo ne? některým to nejde stáhnout :-) :-)  :-) Je to jen návrh :-)  :-)  :-)

41 jane jane | 15. listopadu 2011 v 20:22 | Reagovat

jo to by bylo super kdyby jsi sem přidávala i smečku :)
ta 2 prostě nejde stáhnout :-( já už se na to vykašlu...nemam na to dneska nervy :-D

42 jane jane | 15. listopadu 2011 v 20:23 | Reagovat

[38]: :) já sem si řikala že to nebude celý protože sem byla v 15 kapitole a do 5 kapitol by se toho muselo stihnout hodně :D

43 paja paja | E-mail | 15. listopadu 2011 v 20:32 | Reagovat

já mám smečku 2 celou a jde normálně stáhnout, tak bych vám to mohla rozeslat :-D

44 jane jane | 15. listopadu 2011 v 20:50 | Reagovat

[43]: tak mi to prosím pošli... mail: klikna1@seznam.cz
díky ;)

45 miska miska | 15. listopadu 2011 v 21:02 | Reagovat

ahoj, můžeš mi je taky prosím poslat? dííky moc misskka@seznam.cz

46 beja beja | 15. listopadu 2011 v 21:05 | Reagovat

[39]: to bys mi mohla poslat. beja207@seznam.cz diky

47 beja beja | 15. listopadu 2011 v 21:07 | Reagovat

[43]: a nemas prosimte 1. dil?? me nesel stahnout ten první

48 Jana Jana | 15. listopadu 2011 v 21:17 | Reagovat

Marti? V kolik tak dneska bude kapitolka? :-)  :-)

49 dominika dominika | 15. listopadu 2011 v 21:25 | Reagovat

[12]:

[39]: mohla by si to prosím aj mne poslať ? zahumenska.d@gmail.com

50 megi megi | 15. listopadu 2011 v 21:28 | Reagovat

ja mam aj 1. aj 2. diel.. ak by mal niekto zaujem, mozem mu to poslat :-)

51 Neli ♥ Neli ♥ | 15. listopadu 2011 v 21:42 | Reagovat

[50]: pokud můžeš tak mi to prosím pošli, děkuju :-)  :-)  :-)

52 Neli ♥ Neli ♥ | 15. listopadu 2011 v 21:43 | Reagovat

[51]: můj e-mail: sandra.w.s@seznam.cz :-)  :-)  :-)

53 Kath Kath | 15. listopadu 2011 v 22:00 | Reagovat

Já bych taky prosila 1.díl smečky
kacenka.juricova@centrum.cz :-)

54 Alea Alea | 15. listopadu 2011 v 22:11 | Reagovat

A ja budu originalni. Zadny mail davat nebudu a jedine o co budu prosit je o preklad dalsi kapitolky Silence ;)

55 Marti Marti | Web | 15. listopadu 2011 v 22:16 | Reagovat

[54]: :-) Do půl hoďky tu bude.. ;-)

56 Nyura Nyura | E-mail | 15. listopadu 2011 v 22:23 | Reagovat

Ahoj,mohla by jsi i mě poslat oba díly smečky.Slyšela jsem na to samou chválu.Můj email je -lenka.veverkova@email.cz. :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D

57 Istred Istred | 15. listopadu 2011 v 22:24 | Reagovat

Ahoj mohly by jste i mě poslat oba dva díly smečky. Nyura@seznam.cz

58 paja paja | E-mail | 15. listopadu 2011 v 22:45 | Reagovat

tak jo, co ste mi tu nechali emaily tak sem vám to rozeslala, oba dva díly :-D

59 Sisi Sisi | 21. listopadu 2011 v 13:44 | Reagovat

[12]: je ty máš smečku mohla by si mi ji prosím taky poslat  ?? 1a 2?:D
sisinka2161993@seznam.cz

60 Monika Monika | E-mail | 6. ledna 2012 v 16:01 | Reagovat

ahoj mohla by jsi mi prosím poslat 1. a 2. díl smecky E- mail: MVnany@seznam.cz :-) dekuji :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama