Silence - 34.kapitola

15. listopadu 2011 v 22:42 | Marti |  Silence (Becca Fitzpatrick)

kapitola 34Když Patch parkoval svojí motorku před mým domem, bylo už poledne a svítilo sluníčko. Slezla jsem z motorky s přihlouplým úsměvem na tváři. Teplé paprsky mi dopadaly na každý centimetr kůže. Dokonalost.

Nebyla jsem tak naivní, abych si myslela, že tenhle pocit bude trvat. Na tuhle chvíli to ale sedělo. Už jsem se rozhodla, že nechám vypořádání se s mojí novou Nephilimskou krví a všemi důsledky, které z ní plynuly (včetně změn, které se u mě objeví po přeměně a také vedoucí rolí v Hankově armádě) až na později.

Právě teď jsem měla všechno, co jsem jenom mohla chtít. Nebylo toho sice moc, ale bylo příjemné mít znovu lásku mého života v náruči.

"Včera v noci se mi to líbilo," řekla jsem Patchovi. Rozepnula jsem si helmu a sundala si jí. "Jsem oficiálně zamilovaná do tvojí deky."

"A to je jediná věc, kterou miluješ?"

"Ne. Tvoje matrace taky."

Patchovi se do očí vplížily pobavené jiskřičky. "Moje postel je ti vždycky k dispozici."

Nespali jsme s čárou uprostřed postele, protože jsme spolu nespali vůbec. Já si nechala postel a Patch zůstal na gauči. Věděla jsem, že ode mě chtěl víc, ale taky jsem věděla, že chtěl, abych si to pořádně promyslela. Řekl mi, že počká a já mu věřila.

"Nabídni mi prst a já si vezmu celou ruku," varovala jsem ho. "Měl by ses začít bát. Mohla bych ti jí zabavit."

"To bych se považoval za šťastného muže."

"Jediná nevýhoda tvýho bytu je až znepokojivý nedostatek toaletních potřeb. Žádný kondicionér? Lesk na rty? Opalovací krém?" Ukázala jsem palcem směrem k hlavnímu vchodu. "Musím si vyčistit zuby. A taky potřebuju sprchu."

Usmál se a seskočil z motorky. "To znělo jako pozvání."

Stoupla jsem si na špičky a políbila ho. "Až s tím skončím, musím se vrhnout na můj den D. Pojedu k Vee vyzvednou si mámu. Řeknu jim oběma pravdu. Hank je pryč. Je čas jít s pravdou ven."

Netěšila jsem se na ten rozhovor, ale oddalovala jsem to už dost dlouho. Celou dobu jsem si v duchu říkala, že tím chci chránit Vee i mojí mámu. Jenže jsem musela použít lži na to, abych je udržela dál od pravdy. Držela jsem je ve tmě, protože jsem se bála, že by nedokázali zvládnout světlo. Věděla jsem, že v tomhle případě moje logika selhala.

Odemkla jsem dveře a hodila klíče do mističky na pultu. Nestačila jsem udělat ani tři kroky předtím, než mě Patch chytil za loket. Jediný pohled na jeho tvář mi stačil na to, abych pochopila, že je něco špatně.

Předtím, než si Patch stihnul stoupnout přede mě a zastínit mě vlastním tělem, vyšel z kuchyně Scott. Kývnul rukou a další dva Nephilimové vyšli na chodbu a postavili se mu po boku. Oba byli asi ve věku Scotta. Vysocí, svalnatí s ostře řezanými rysy. Zvědavě si mě prohlíželi.

"Scotte," řekla jsem. Obešla jsem Patche a spěchala k němu. Obtočila jsem kolem něj paže a pevně ho objala. "Co se stalo? Jak jsi utekl?"

"Vzhledem k okolnostem bylo rozhodnuto, že budu účinnější v přední linii, než zavřený v nějaké kobce. Noro, seznam se s Dantem Matterazzim a Tonem Granthamem. Oba jsou první důstojníci v armádě Černé ruky."

Patch přešel k nám. "Tys přivedl tyhle chlapy k Noře domů?" zeptal se s pohledem upřeným na Scotta. Díval se na něj, jako kdyby se mu každou sekundu chystal zlomit vaz.

"Klídek, chlape. Jsou v pohodě. Můžeme jim věřit," řekl Scott.

Patch se hluboce a nebezpečně zasmál. "Jak uklidňující slyšet to od vyhlášeného lháře."

Scott zaťal čelist. "Vážně chceš hrát tuhle hru? I ty máš ve skříni dost kostlivců."

Ach jo.

"Hank je mrtvý," řekla jsem Scottovi. Nechtěla jsem dávat Patchovi a Scottovi víc šancí urážet se a předhánět se v tom, kdo má v sobě víc testosteronu.

Scott přikývl. "Víme to. Ukaž jí to znamení, Dante."

Dante předstoupil. Měl asi dva metry, byl snědý a zdálo se, že se jeho románské jméno odrazilo v jeho vzhledu. Natáhl ruku. Na jeho ukazováčku měl stejný prsten, jaký Scott hodil do moře. Zářil modře a divoce. Když jsem zavřela oči, pořád jsem to světlo viděla. "Černá ruka mi řekl, že kdyby zemřel, stane se tohle," vysvětloval Dante. "Scott má pravdu. Je to znamení."

"To je důvod, proč mě pustili. V armádě to pořádně vře. Nikdo neví, co má dělat. Chešvan už je skoro tady a Černá ruka si nechával plány na válku pro sebe. Jeho muži začínají být neklidní. Ztratili vůdce. Začínají panikařit."

Vstřebávala jsem všechny informace. Pak se mi v hlavě usadila jedna myšlenka. "Pustili tě, protože tys věděl, kde mě máš hledat - Hankovu nejbližší příbuznou?" zeptala jsem se s opatrným pohledem upřeným na Danteho a Tona. Scott jim možná věřil, ale já pořád měla vlastní hlavu.

"Jak jsem řekl, tihle chlapi jsou v pohodě. Už ti přísahali svojí loajalitu. Musíme dostat na tvojí stranu co nejvíc Nephilimů. Poslední věc, kterou teď potřebujeme, je povstání."

Zatočila se mi hlava. Ve skutečnosti mi znělo povstání celkem dobře. Chtěl tuhle práci někdo jiný? No, já nejsem proti.

Dante se znova ujal slova. "Těsně před smrtí mi řekl Černá ruka, že jsi souhlasila ujmout se role velitele armády po jeho smrti."

Polkla jsem. Nečekala jsem, že mě tahle chvíle dostihne tak strašně rychle. Věděla jsem, co musím udělat, ale doufala jsem v trošku víc času. Říct, že jsem se bála téhle chvíle, bylo moc slabé slovo.

Postupně jsem se podívala na všechny tři Nephilimy. "Jo, přísahala jsem vést po Hankově smrti jeho armádu. A taky splním svůj slib. Nebude žádná válka. Běžte zpátky ke svým mužům a řekněte jim, aby rozpustili armádu. Všichni Nephilimové, kteří přísahali věrnost, jí jsou vázáni. Žádná armáda, bez ohledu na to, jak velká by byla, to nemůže změnit. Jít do boje proti padlým andělům by byla sebevražda. Plánují odplatu. Naší jedinou nadějí je dát jim vědět, že s nimi nebudeme bojovat. Ne takhle. Je po všem. Můžete říct svým lidem, že je to můj rozkaz."

Dante se usmál, ale koutky úst měl pořád pevně stáhnuté. "Radši bych vedl tuhle diskuzi bez padlého anděla poflakujícího se kolem." Střetnul se pohledem s tím Patchovým. "Dáš nám chvíli?"

Odpověděla jsem mu ale já. "Myslím si, že je zbytečné, aby odsud Patch odcházel. Stejně bych mu všechno řekla." Když jsem uviděla Dantův rozzlobený výraz, dodala jsem: "Když jsem Hankovi skládala přísahu, nepadlo ani slovo o tom, že bych se měla rozcházet s Patchem. Tady máte pravdu. Vaše nová vůdkyně chodí s padlým andělem." Ať začnou pořádné pomluvy.

Danteho krátké přikývnutí mělo signalizovat, že chápe. "Tak k věci. Tohle není konec. Zdržení, možná, ale ne konec. Černá ruka vyvolal revoluci. Odvoláš jí, ale to stejně nebude stačit k tomu, aby se usadil prach."

"Toho se nebojím. Bojím se o rasu Nephilimů jako o celek. Myslím na to, co by bylo nejlepší pro všechny."

Scott, Dante i Tono si vyměnili tiché pohledy. Nakonec se zdálo, že se slova ujal Dante. "Pak tu máme velkej problém. Protože si Nephilimové myslí, že je pro ně nejlepší povstání."

"Kolik Nephilimů si to myslí?"

"Tisíce. Stačili by na to, aby zaplnili celé tohle město." Dante ostře střelil pohledem k tomu mému. "Jestli je nepovedeš ke svobodě, porušíš svojí přísahu. Stručně řečeno, máš hlavu na špalku, Noro."

Podívala jsem se na Patche.

Ani se nepohnul. Jen ke mně tiše promluvil v myšlenkách. Řekni jim, že válka nebude, a že tu není žádný prostor pro vyjednávání.

"Přísahala jsem, že povedu Hankovu armádu," řekla jsem Dantemu. "Nikdy jsem mu neslíbila, že je povedu ke svobodě."

"Jestli nevyhlásíš válku padlým andělům, okamžitě si znepřátelíš tisíce Nephilimů," odpověděl mi.

A když to udělám, pomyslela jsem si, vyhlásím tím válku archandělům. Dovolili nám Hankovu smrt jenom proto, že jim Patch slíbil, že potlačím povstání.

Přesunula jsem svojí pozornost zpátky na Patche. Věděla jsem, že se naše myšlenky ubíraly stejným směrem. Ať tak či onak, blíží se válka.

Všechno, co jsem teď musela udělat, bylo vybrat si soupeře.
 

13 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Christina Christina | 15. listopadu 2011 v 22:50 | Reagovat

Já říkala, že se spolu nevyspí! :-D  Už nám zbývá jen epilog, že? Škoda... :-(

2 terushka terushka | E-mail | 15. listopadu 2011 v 22:55 | Reagovat

Vybrat si soupeře? Nephilimové, ne?! Přece by se Nora nerozhodla opustit Patche a spojit se s Nephilimi!!!!! Jsem v  teamu Andělů! A Nora doufám taky! :-x Už nám zbývá jen epilog, achjo.... :-( Asi pudu číst od znova :-D

3 Marti Marti | Web | 15. listopadu 2011 v 22:56 | Reagovat

Epilog v knížce neni.. Je tam kapitolka z Patchova pohledu.. ;-)

4 terushka terushka | E-mail | 15. listopadu 2011 v 22:57 | Reagovat

A hernajs, jak to, že se spolu nevyspali? :-D Ta Nora je fakt divná...

5 terushka terushka | E-mail | 15. listopadu 2011 v 22:57 | Reagovat

[3]: Aha..no..to je jedno ;-)  Hlavně že to pokračuje :-D

6 mlok mlok | 15. listopadu 2011 v 22:57 | Reagovat

koniec?

7 Marti Marti | Web | 15. listopadu 2011 v 22:59 | Reagovat

[6]: Konec.. Za rok 4. díl..

8 Iveta Iveta | 15. listopadu 2011 v 23:15 | Reagovat

Bude tu přeložená i ta kapitola z Patchova pohledu? :-)

9 andy andy | 15. listopadu 2011 v 23:15 | Reagovat

konec néé :-(

10 Mijjja Mijjja | 15. listopadu 2011 v 23:18 | Reagovat

Poslední kapitolka z pohledu Patche bude zítra?
Hrozně moc ti děkuju za tvůj úžasný překlad celé této knihy.
Konec knížky se mi sice vůbec nelíbí ale tvůj překlad je dokonalý a perfektně čtivý! Děkuju :) Za rok tu netrpělivě budu čekat na 4 :-) :-D :-)

11 Alea Alea | 15. listopadu 2011 v 23:37 | Reagovat

Dekuji :)
PS. Jsem rada, ze to skoncilo prozatim takto. Kdyby to autorka knihy ustrihla v nejake velmi nebezpecne situacijak v minulem dilu, to by se teprve zle cekalo ;)

12 Marti Marti | Web | 15. listopadu 2011 v 23:59 | Reagovat

[8]:

[10]: Zítra jí tu máte.. ;-)

13 viki viki | 16. listopadu 2011 v 0:36 | Reagovat

Děkuji za překlad !

14 Wewu>>lína ! Wewu>>lína ! | Web | 16. listopadu 2011 v 14:25 | Reagovat

Tak to je drsné, fakt!! :D
Pořád nic? Žádná velká noc?
Povstání Nephilimů....no, jsem zvědavá, jak tohle vyřeší! :D Škoda, že už zbývá poslední díl:)
Hoonem dááále!:)

15 Marcia Marcia | 16. listopadu 2011 v 15:15 | Reagovat

ach jo, konečně mají chvilku pro sebe a oni to nevyužijí :-( ta Nora, když chtěla tak je přerušil Hank a když může tak ... takhle se nikdy (nikdo) nedočká :-?
no a nevím co si mám myslet o Scottovi, řádně mě sklama, když je po Hankovi což chtěl tak se najedou přidává k armádě 8-O  :-? copak v tom asi bude
no a ten zářící prsten, že by dáblovo? znamení dále využívali, tak to by bylo všechno tohle k ničemu :-?
No aspon ten konec není utnutý v tom nejlepším, alespn nějaká úleva že je konec. A další je, že je aspon pohled Patche :-D juchůůů už se ho nemůžu dočkat :-D :-)
tak děkujeme za krásný překlad

16 jane jane | 16. listopadu 2011 v 16:04 | Reagovat

toje jako konec? O_O  co? O_O vžyť nic nevim:D a čekat rok se mi moc nechce ale co nadělam :-?
Děkuju moc za překlad....seš skvělá :-)

17 jana jana | E-mail | 16. listopadu 2011 v 16:17 | Reagovat

Dakujem za preklad a dufam ze na buduci rok budes prekladat aj 4 dil. Cas cakania si budem kratit pri citani inych knihach mam original Richelle Mead Sukuba 2 Na vrcholu, Charline Harris Prava krev 10 Mrtvi v rodine a na Vanoce dostanem L. J. Smith Upiri deniky 8 Osvobozeni a taky Dragonlance Temny ucednik 3 Jantar a krev a urcite budu aj ine knihy.

18 jane jane | 16. listopadu 2011 v 17:00 | Reagovat

mooc prosím...kdo máte smečku 2 zkuste mi to ještě poslat...newim proč ale nejde mi to otevřít... O_O zkusim to ještě jednou ;-)  díky moc :-)

19 jane jane | 16. listopadu 2011 v 17:16 | Reagovat
20 Anett Anett | 16. listopadu 2011 v 20:00 | Reagovat

takže spolu nespaly ;-) docela Patche lituju on chtěl a ne malo :-D fakt super konec vlasně se v cely knižce nic nestalo jen že zabily Hanka konečne a že Nora už neni člověk tak si tet rok počkame na 4.díl [:tired:]

21 Neli ♥ Neli ♥ | 16. listopadu 2011 v 21:41 | Reagovat

v kolik tady asi bude poslední kapitolka???? :-)  :-)  :-)  :-)

22 Marti Marti | Web | 16. listopadu 2011 v 21:46 | Reagovat

Vůůbec nestíham lidičky.. Musim makat na věcech do školy, takže kapitolka bude až zítra večer.. Dneska budu mít přeloženou tak polovinu.. Tak je na vás jestli to chcete na jednou nebo dneska chcete první půlku..

23 Janka Janka | 16. listopadu 2011 v 21:48 | Reagovat

první půlku :)

24 Neli ♥ Neli ♥ | 16. listopadu 2011 v 21:50 | Reagovat

První půlku :D

25 Marcia Marcia | 16. listopadu 2011 v 21:54 | Reagovat

[22]: Prosííííím aspon první půlku :-)  :-)  :-)
Děkujem

26 L-exi L-exi | 16. listopadu 2011 v 21:55 | Reagovat

první půlku prosím :-D  :-D  :-D

27 terushka terushka | E-mail | 16. listopadu 2011 v 21:56 | Reagovat

Určo první půlku ;-)

28 jane jane | 16. listopadu 2011 v 22:07 | Reagovat

první půlku ;-)

29 Alea Alea | 16. listopadu 2011 v 22:32 | Reagovat

A bude to "vetsi" ci "mensi" pulka nebo to budes pocitat presne na slova? :-)

Ne vazne, dekuji za preklady. Ja si pockam na zitrek na celou i kdyby se tu ta "pulka" objevila driv.
Preji pkny zbytek vecera

30 W W | 16. listopadu 2011 v 22:47 | Reagovat

Moc dik za preklady :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D

31 Anet Anet | E-mail | 23. dubna 2012 v 18:56 | Reagovat

super knížka nevíte kdy bude 4 díl a jak se jmenuje děkuji předem za odpověď :-D  :-)

32 Káťa Káťa | E-mail | 18. května 2012 v 17:23 | Reagovat

Marti, hrozně moc Ti chci poděkovat za překlady všech knížek, co tu vůbec jsou. Zabírá ti to asi hodně času. Navíc to děláš... dobře.

Takže, ještě jednou MOC MOC díky. :-D

33 Majuša Majuša | E-mail | 9. června 2012 v 21:24 | Reagovat

[31]: Posledný diel by mal byť asi v októbri s názvom Finále. Ale mňa pobúril diel Ticho v slovenčine, pretože na konci knihy nie je žiadne stretnutie Patcha s Norou. :-|

34 angelina angelina | E-mail | 31. srpna 2012 v 18:38 | Reagovat

Uzasne dakujem...je to fantasticky kniha uz sa tesim na dalsi diel :-D

35 lirael lirael | 18. ledna 2013 v 20:04 | Reagovat

Ahoj, chtěla jsem se zeptet jestli budeš překládat Finále, ale vyšlo už i v češtině. Já jsem všechny knížky četla tady u tebe a u nás v knihovně jí nemaj :-( . Jinak jsem ti chtěla poděkovat za všechny ty knížky, co jsi tu přeložila, čtu u tebe pravidelně :-).

36 Chensie Chensie | E-mail | 15. května 2013 v 9:49 | Reagovat

Ahoj,
chtěla jsem se zeptat, jestli máte někdo Finále v čj? Na uložto bylo, tak to možná někdo stihnul. :o)
Já jsem se díky tomuhle blogu dostala na spousty skvělých knih. Četla jsem i tuhle a naprosto dokonalé! Ty překlady jsou úžasné! Moc moc děkuju! Jsem naprosto okouzlená, protože ty knihy zbožňuju a vděčná, že se někdo takhle do těch překladů pouští. Já bohužel talent na jazyky nemám, takže moc moc děkuju a doufám, že se blogu bude dařit dál! Těším se na tu novinku s Hunterem a hlavně, ať tě překlady baví! Díky! :o)

37 Breanne Breanne | E-mail | 22. října 2013 v 17:46 | Reagovat

Mohla bys mi prosím poslat Crescendo i Silence?? :) Jinak...díky za překlad....za všechny :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama