Covet - 26.kapitola 2/2

13. ledna 2012 v 21:06 | Marti
kapitola 26


Vrátili se k módu spěchu a razili si cestu ke kostelu a širokým kamenným schodům. Pak se proplížili dovnitř masivními dveřmi. Uvnitř haly si sundali bundy a vzali si programy z uvítacího stolu, který byl umístěný v přední části místnosti.
Na pobízení lidí, zamířili s Robbiem k postraním dveřím a posadili se do lavice, která byla úplně prázdná.
Když si sedli, začal kněz nabádat děti, aby chodily do nedělní školy. Robbie ale zůstal u ní. Nikdy nechodil ven s ostatními dětmi - nikdy jí o to neřekl a ona by mu to nikdy sama nenavrhla.
Když se kněží a sbor ujali slova, zhluboka se nadechla a nechala do sebe proniknout konejšivé teplo církve. Na zlomek vteřiny si představila, jaké by to bylo, kdyby tam seděl s ní a s Robbiem Vin. Možná by seděl přímo vedle jejího syna. Bylo by hezké dívat se na něj přes hlavu Robbieho. Dívat se na člověka, kterého milovala. Možná by si s ním párkrát vyměnila potutelný úsměv. Možná by to byl Vin, kdo by pomohl Robbiemu s jeho kravatou. Možná, že by se někdy mohli dočkat i dcery.
Marie Terese si se zamračeným výrazem uvědomila, že skoro poprvé snila. Vlastně fantazírovala a příjemné a šťastné budoucnosti. Bože ... jak už to bylo dlouho? Když si začala s Markem ... tak dlouho už to bylo.
Setkala se s ním v kasinu Mandalay Bay. Ona a její kamarádky, kterým bylo právě dvacet jedna let se rozhodli letět o víkendu do Las Vegas. Jejich první holčičií víkendu pryč z jejich města. Pamatovala si, jak byly připravené na to, jak ochutnají svobodu dospělých. Zatímco ona a její kamarádky sázely po jednom dolaru v té levnější straně kasina, Mark zrovna sváděl bitvu u stolu s vysokými sázkami ve VIP sekci. Když si jí všiml, poslal servírku, aby jí pozvala k němu do části místnosti, kde byly nápoje zadarmo a nejnižší částka na sázení byla dvacet dolarů.
Nejdřív si myslela, že to bylo kvůli Sarah. Byla, a nejspíš ještě pořád je, vysoká blondýna, která tak nějak vypadala nahá, i když byla skoro celá zahalená. Ta holka byla magnet na chlapy. Vzhledem k tomu, z kolika kandidátů si vybírala, měla hodně vysoké nároky. Někdo, kdo si ale mohl dovolit takovéhle vysoké sázky, byl určitě na jejím seznamu chlapů k zvážení.
Jenže to tak nebylo. Mark měl oči jenom pro Marii Terese. Bylo to jasné ve chvíli, kdy si sedla vedle něj a Sarah byla ponechána vlastnímu osudu.
Mark a jeho dva kolegové, kteří měli na sobě stejný oblek, se v tu noc chovali jako praví gentlemani. Kupovali jí pití, mluvili s ní, byli k ní pozorní. Přišlo i na líbání a lehčí konverzaci. Takovou, která jí díky její mladosti donutila věřit v prožívání kouzla, které zažívali jenom opravdové celebrity.
Byl to perfektní začátek víkendu. Bylo jí dvacet jedna, byla v exkluzivní části kasina, byla obklopena muži v drahých oblecích. To bylo všechno, v co ona a její kamarádky doufali. Po třech nebo čtyřech hodinách šli všichni k Markovi na byt. Nebyl to ten nejchytřejší krok, možná, ale byli tam čtyři dívky a tři muži, které strávili společný čas na vlně vítězství ze hry. Byla tam vytvořena iluze přátelství a důvěry.
Nic špatného se ale nestalo. Jenom další pití, povídání a flirtování. Sarah skončila v posteli s jeho dvěma vyššími společníky. Na konci noci šla Marie Terese s Markem na balkón.
Ještě si pamatovala pocit suchého a horkého vzduchu, který jí ovíval, zatímco se dívala na Las Vegas.
To bylo před deseti lety a ještě ten večer jí bylo jasné, jaký moment se jí navždy zaryje do paměti: oni dva na terase, vysoko nad uměle vytvořeným městem, stojící bok po boku. Ona se dívala na výhled. On očima hypnotizoval jí.
Odhrnul jí vlasy na stranu a políbil jí na šíji ... a v tom jemném doteku jí nevědomky dal ten nejlepší sexuální zážitek jejího života.
To už ale bylo hodně dávno.
Další večer byl stejný. Mark jí vzal na koncert Celine Dion a pak se vrátili ke stolům. Třpytivým. Skvělým. Vzrušujícím. Marie Terese se vyhřívala na pódiu slibů, romantiky a pohádky. Na konci druhé noci se vrátila k němu domů a znovu se s Markem políbili na terase. A bylo to.
Byla zklamaná, že nechtěl nic víc, i když ona by se s ním asi nevyspala. Nebyla jako Sarah. Nebyla schopná potkat muže a o několik hodin později s ním jít do postele.
Jak ironické, že skončila zrovna takhle.
Druhý den ráno museli odjet a Mark jim dal k dispozici svojí limuzínu, aby je odvezla na letiště. Byla zničení z představy, že je konec: osmačtyřiceti hodinová zábava - přesně to, co jim cestovní agent sliboval a přesně to, za co si zaplatili.
Když s jejím přáteli vyjeli od hotelu, doufala, že přijede Mark a zastaví jí. Jenže to neudělal. Myslela si, že jejich poslední chvíli byla na jeho hotelovém pokoji, kdy jí políbil ruku a nechal jí s jejími přáteli.
Zdrcující probuzení zpátky do normálu jí vehnalo slzy do očí. Ve srovnání s životem v Las Vegas, byl její život doma k smrti nudný. Pracovala jako sekretářka a chodila do večerní vysoké školy. Když je limuzína odvezla až k terminálu, řidič vystoupil a otevřel jim dveře. Pak začal vykládat zavazadla. Marie Terese vystoupila ven na chodník a odvrátila tvář od ostatních, protože nechtěla, aby věděli o tom, že byla smutná.
Šofér jí zastavil. "Pan Capricio mě požádal, abych vám tohle dal."
Krabička byla velká asi jako hrnek na kávu. Byla zabalená v červeném papíru s bílou mašlí. Rozbalila jí a našla saténovou krabičku. Uvnitř byl jemný zlatý řetízek se zlatým přívěskem ve tvaru M. Byl tam taky list papíru. Podobný, jako je v koláčkách štěstí. Prosím, zavolej mi hned, jak se dostaneš v pořádku domů.
Číslo si během chvíle zapamatovala a už všechny vyháněla na cestu domů.
Takový dokonalý začátek. Na začátku nebyla ani stopa po tom, jak by se mohly věci v budoucnu vyvinout - ale když se vlastně ohlédla zpátky, napadlo jí, že přívěšek ve tvaru M byla známka vlastnictví. Taková lidská psí známka.
Bože, nosila ten řetízek s takovou pýchou - protože chtěla, aby tak byla brána. Když žena, která vyrostla s otravnou matkou a otcem, kteří se moc nevyskytovali v její blízkosti, představa toho, že by jí chtěl takový muž, pro ní byla kouzelná. A Mark nebyl jenom nějaký týpek ze střední vrstvy - což byl pro ní jistě krok dopředu. Ne, byl to chlap z VIP sekce, zatímco ona byla spíš ze spodnější vrstvy.
Během několika následujících měsíců si s ní perfektně hrál. Opatrně a promyšleně ji sváděl. Dokonce jí řekl, že nechce sex před svatbou, aby ji mohl představit svojí katolické babičce s čistým svědomím.
O pět měsíců později se vzali. Po svatbě se daly věci do pohybu. Jakmile se odstěhovala k němu do hotelového apartmá, Mark ji začal pevně ovládat. Do pekla, když jí umřela máma, trval na tom, že s ní jeho šofér pojede do Kalifornie, a bude s ní od chvíle, kdy vystoupí z letadla až do té doby, než se vrátí zpátky do jejich apartmá.
A věc se sexem před svatou? To od něj nebyla moc velká oběť, protože měl nespočetně milenek - zjistila to asi měsíc po jejich svatbě. Ani nestačil zaschnout inkoust na jejich oddacím listě.
Vrátila se do současnosti. Zvedla se na nohy a i se zbytkem sboru zpívala slova písničky, kterou držel Robbie v ruce.
Vzhledem k tomu, co jí minulost naučila, začala se obávat z tvrdého dopadu do reality, co se týkala Vina.
Optimismus nebyl pro lidi se slabým srdcem. A snění vás mohlo dostat do potíží.
...
Posadil se za ní a ona o tom ani nevěděla. Což byla výhoda převleků. Dneska měl na sobě kostým pravidelného návštěvníka kostela. To byly modré kontaktní čočky a brýle. Čekal v zadní části kostela, dokud nepřijde i se synem. Když se neukázali, napadlo ho, že pro jednou vynechali jejich pravidelnou činnost a zůstali doma. Vyšel z kostela a vyrazil směrem ke svému autu. Když ale vyjel z parkoviště, uviděl je stát na chodníku. Mluvili spolu. Objel blok a sledoval je, jak si povídají. Pak se sebrali a rozběhli se do kostela, kde zmizeli ve velkých dveřích.
Než se mu podařilo znovu zaparkovat auto, přišel o polovinu bohoslužby, ale podařilo se mu posadit hned za ní a za jejím synem. Vyklouzl ze stínu a zasedl do lavice.
Většinu bohoslužby strávila tím, že se dívala na fresky, které byli vyčištěné. Hlavu měla nakloněnou na stranu a její tvář vypadala vážně k zulíbání. Jako obvykle měla na sobě dlouhou sukni a svetr - tentokrát kaštanový - a v uších měla perlové náušnice. Tmavé vlasy měla stočené do volného drdolu a cítil z ní lehký parfém ... nebo to byl jenom prací prášek nebo aviváž, kterou používala?
Musel jít do supermarketu a čuchnout si k Tidu, Cheers, Gain a Bounces, aby věděl, jaký z nich to byl.
Seděla v lavici a vypadala jako dobrá matka. Pomáhala svému synovi najít listy ve zpěvníku a čas od času se k němu sklonila, když se jí na něco ptal. Nikdo před ní nepoužil slovo děvka ... teda, které by se nějak vztahovalo k ní: vypadala jako jedna z těch žen, která za sebou měla neposkvrněné početí svého dítěte.
To ho nutilo přemýšlet o muži, kterého zbil železnou tyčí. Ne o té části, ve které ho nezabil, protože evidentně nešlo všechno podle jeho plánů, protože ten idiot skončil v kóma - další důvod, proč byly jeho převleky tak nutné. Ne, on přemýšlel o nerozmlácené tváři toho muže, když vyšel z té odporné, špinavé koupelny v tom nechutném klubu.
Jak moc se teď přetvařovala.
Začal v něm vařit vztek, ale nebyl na něj ten správný čas. Zbavil se ho a radši se díval na jemné svaly na její šíji. Na krk jí padaly kadeře vlasů. Přistihl se, jak se k nim nakláněl v touze se jich dotknout ... nebo jí možná omotat ruku kolem krku.
A mačkat tak dlouho, dokud už by nebyla jen a jen jeho.
Dokázal si představit, jaké by to bylo, když by zmařil jakýkoliv její pokus o obranu. Donutil by jí, aby už byla jenom jeho ... představil si oddání v jejích očích, zatímco by umírala.
Musel přestat myslet na budoucnost, nebo by podlehl jeho touze se jí dotknout. Naštěstí mu zpěv části bohoslužby pomohl soustředit se a zbavit se vzteku. Pak stáhnul ruku.
Čas od času se podíval na svého syna. To, když se dokázal pohledem odtrhnout od ní. Jestli se mu věci vymknou z ruky, přijde o všechno.
Jeho syn byl tak dobře vychovaný. Tak dospělý. Malý muž, který vládl v domě. Bez pochyby.
Nikdy ho nenechala chodit s ostatními dětmi do nedělní školy. Držela ho pořád u sebe. Což bylo trošku frustrující, i když chytré. Nechtěla ho pustit z očí. Moc chytrá věc.
Ale nemusela se bát. Malý kluk bude velmi brzy zase s jeho otcem ... a ona bude se svým manželem už navždy.
Perfektní budoucnost už byla naplánovaná úplně pro všechny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Veru Veru | 14. ledna 2012 v 1:23 | Reagovat

Díky moc, seš skvělá že překládáš i když máš jistě spoustu práce do školy.

2 ssendy ssendy | 14. ledna 2012 v 8:02 | Reagovat

Moc děkuji za skvělý překlad :-)

3 Catrina Catrina | 14. ledna 2012 v 11:13 | Reagovat

Děkuju za překlad. Těším se na pokračování. :-D

4 Kathy Kathy | 14. ledna 2012 v 16:42 | Reagovat

Díky za překlad. :-)

5 ana ana | 14. ledna 2012 v 17:46 | Reagovat

Vďaka za preklad :-)

6 eboooks eboooks | 14. ledna 2012 v 19:46 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama