Perfect Chemistry - 45.kapitola

28. ledna 2012 v 17:15 | Terka |  Perfect Chemistry

Kapitola 45 - Brittany
V sobotu odpoledne po zápase, který jsme vyhráli díky touchdownu, který dal Doug, když zbývaly jen 4 sekundy do konce hry, jsem si vedle hřiště povídala se Sierrou a M-faktorem. Snažili jsme se domluvit, jak to vítězství oslavíme.


"Co třeba jít do Lou Malnati?" navrhla Morgan.


Všichni souhlasili, protože je to nejlepší pizzerie ve městě. Navíc Megan je na dietě a touží po jejich speciálním salátu, takže je to hotová věc.


Zatímco jsem se domlouvali na ostatních detailech, podívala jsem se na Isabel, která mluvila s Marií Ruizovou. Šla jsem k nim.


"Ahoj, lidi," řekla jsem. "Chcete s námi jít do Lou Malnati?"


Maria zmateně svraštila obočí. Ale Isabel ne. "Jasně," řekla Isabel.


Maria se podívala nejdřív na mě, a potom zpátky na Isabel. Řekla jí něco španělsky, a pak řekla, že se potkáme v restauraci.


"Co říkala?"


"Chtěla vědět, proč se náš ptáš, jestli si s tebou a s tvými přáteli nechceme někam vyjít?"

"Cos jí řekla?"


"Že jsem taky tvoje kamarádka, i když moji přátelé mi říkají Isa, ne Isabel."


Dovedla jsem ji ke svým ostatním přátelům a podívala jsem se na Sierru, která se před nedávnem přiznala, že žárlí na moje přátelství s Isabel. Ale místo toho, aby se chovala chladně, se na Isabel usmála a zeptala se jí, jestli by jí na tréninku nemohla ukázat, jak dělá dvojitý přemet. To mi připomnělo, proč je moje nejlepší kamarádka. Madison vypadala tak ohromeně jako Maria, když jsem všem oznámila, že Maria a Isabel se k nám připojí, ale nic neřekla.


Možná, jen možná, je tohle malý krok vpřed v něčem, čemu Dr. Aguirre říká "překlenutí propasti".


Nejsem tak naivní, abych si myslela, že můžu přes noc změnit Fairfield, ale v posledních týdnech se to, jak vnímám určité lidi, změnilo. A doufám, že i oni mě teď vidí jinak.


V restauraci jsem seděla vedle Isabel. Parta kluků z fotbalového týmu tam přišla taky, takže restaurace byla přeplněná studenty Fairfieldské střední. Darlene přišla s Colinem. Colin měl kolem ní ruku, jako by byli pár.


Sierra, která seděla vedle mě z druhé strany, řekla: "Řekni mi, že nemá ruku v jeho kapse. To je tak ubohý."


"Mně je to jedno," řekla jsem jí, abych zmírnila její obavy, že bych mohla být naštvaná. "Jestli spolu chtějí chodit, tak jim to přeju."


"Ona to dělá jen proto, že chce všechno, cos měla ty. Z její strany je to jen soutěž. Nejdřív převzala tvou pozici v družstvu roztleskávaček, teď se vrhla na Colina. Další věc, kterou bude chtít udělat, bude změnit si jméno na Brittany."


"To je vtipný."


"To říkáš teď," řekla, přisunula se blíž ke mně a zašeptala: "Ale nebude to tak vtipný, až bude chtít Alexe."


"Teď to není vtipný."


Doug vešel a Sierra na něj zamávala. Nemohl se nacpat do židle, a tak mu Sierra přenechala své místo a sedla si mu na klín. Začali se muchlovat a to pro mě byl pokyn, abych se otočila a začala se bavit s Isabel.


"Jak se to vyvíjí s ty-víš-kým?" zeptala jsem se. Věděla jsem, že nemůžu říct Pacovo jméno, protože nechce, aby Maria věděla, že s ním něco má.


Povzdechla si. "Nemá se co vyvíjet."


"Jak to? Tys s ním nemluvila, jak jsem ti poradila?"


"Ne. Choval se jako pendejo a úplně ignoroval fakt, že jsme spolu strávili noc. Myslím si, že o tom nechce mluvit, protože nestojí o to, aby to pokračovalo."


Přemýšlela jsem o tom, jak jsem se rozešla s Colinem, abych mohla mít Alexe. Pokaždé, když jsem se vykašlala na to, co se ode mě očekává, a udělala jsem něco, co se mi zdálo správné, cítila jsem se silnější. "Zariskuj, Iso. Zaručuju ti, že to bude stát za to."


"Právě jsi mi řekla Iso."


"Já vím. V pohodě?"


Šťouchla mě do ramene. "Jo, Brit. V pohodě."


Mluvit s Isou o Pacovi bylo tak trochu dobrodružství, a když jsem myslela na dobrodružství, vzpomněla jsem si na Alexe. Hned jak jsme dojedli, všichni začali odcházet. Když jsem šla k autu, zavolala jsem z mobilu Alexovi. "Víš, kde je klub Mystique?"


"Jo."


"Přijď tam za mnou v devět."


"Proč? Co se děje?"


"Uvidíš," řekla jsem a zavěsila jsem, ale uvědomila jsem si, že hned za mnou je Darlene. Slyšela, jak mluvím s Alexem?


"Rande na dnešní večer?" zeptala se.


To odpovědělo na tu otázku. "Co jsem ti udělala, že mě tak nenávidíš? Chvíli jsme kamarádky a za chvíli mám zase pocit, že stojíš proti mně."


Darlene pokrčila rameny a odhodila si vlasy dozadu. Jenom to gesto je znamení, že už ji nemůžu počítat mezi své přátele. "Myslím, že už mě nebaví žít v tvém stínu, Brit. Je čas, aby ses vzdala své vlády. Hrála sis na princeznu Fairfieldské střední hodně dlouho, teď je čas, abys uvolnila místo někomu jinému."


"Můžeš si to místo klidně vzít. Užij si to," řekla jsem jí. Nemá ani ponětí, že jsem nikdy žádné první místo nechtěla. Jenom jsem ho použila, aby mi to pomohlo vylepšit tu show, co jsem na každého hrála.


Když jsem v devět dorazila k Mystique, Alex se ke mně venku připlížil. Otočila jsem se a dala jsem mu ruce kolem krku.


"No tak, holka," řekl zaskočeně. "Myslel jsem si, že to, co je mezi námi, je tajemství. Nerad ti to říkám, ale dost lidí ze severu Fairfieldu je právě teď taky tady. A zírají na nás."


"Už je mi to jedno."


"Jak to?"


"Žijem jen jednou."

Vypadalo to, že se mu moje odpověď líbí, protože mě vzal za ruku a dovedl mě nakonec řady. Venku byla zima, takže si rozepnul bundu a přivinul si mě k sobě, zatímco jsme čekali, až nás pustí dovnitř.


Vzhlédla jsem k němu, naše těla byla přitlačená k sobě. "Zatančíš si se mnou dneska?" zeptala jsem se.


"Jasně že jo."


"Colin se mnou nikdy nechtěl tancovat."


"Nejsem Colin, querida, a nikdy nebudu."


"To je dobře. Mám tebe, Alexi. A vím, že jsi všechno, co potřebuju a jsem připravená to říct celému světu."


V klubu mě Alex okamžitě odvedl na parket. Ignorovala jsem ohromené pohledy Fairfieldských studentů z mé strany města a přitáhla jsem si Alexe blíž. Pohybovali jsme se do rytmu jako jeden.


Pohybovali jsme se, jako bychom byli pár vždycky, každý pohyb sladěný. Poprvé jsem se nebála toho, co si o mě a Alexovi budou lidé myslet. Za rok, až budeme na vysoké, už nikomu nebude záležet na tom, kdo je z jaké strany města.


Troy, kluk, který se mnou tancoval, když jsem naposledy byla v Mystique, mi zaklepal na rameno. Díky hudbě celý parket vibroval. "Kdo je ten nový objev?" zeptal se.


"Troyi, tohle je můj přítel, Alex. Alexi, tohle je Troy."


"Nazdar, chlape," řekl Alex, natáhl ruku a rychle si potřásl s Troyem.


"Mám pocit, že tenhle chlap neudělá stejnou chybu, jak ten předchozí," řekl mi Troy.


Neodpověděla jsem, protože jsem cítila Alexovy ruce kolem mého pasu a na zádech a bylo to správné, že tu byl se mnou. Myslím, že se mu líbilo, když jsem ho nazvala mým přítelem, a mě se taky líbilo říct to nahlas. Opřela jsem se zády o jeho hrudník a zavřela jsem oči. Nechala jsem rytmus hudby a naše pohyby, aby spojily naše těla.


Když jsme chvíli tancovali a potřebovali jsme se nadechnout, odešli jsme z parketu. Vytasila jsem svůj mobil a řekla jsem: "Zapózuj pro mě."


První snímek, který jsem pořídila, byl, jak se Alex snaží vypadat jako drsňák. Rozesmála jsem se. Vyfotila jsem ho podruhé, ještě předtím než ten postoj změnil.


"Udělejme si fotku nás obou," řekl a přitáhl si mě k sobě. Přitiskla jsem tvář k jeho, zatímco si vzal můj telefon a odtáhl ho od nás tak daleko, jak jen mohl a kliknutím zachytil ten perfektní moment navždy. Po tom, co jsme se vyfotili, objal mě a políbil.


Opřela jsem se o Alexe a sledovala jsem dav. V prvním poschodí na balkoně je Colin - ten poslední člověk, kterého bych tu čekala. Nesnáší to tu, nesnáší tanec.

Jeho naštvané oči se střetly s mými, potom políbil holku, která stála vedle něj. Byla to Darlene. Vracela mu polibek se vším všudy a on ji držel za zadek a tlačil se na ni. Ona věděla, že tu dnes budu s Alexem, takže tohle určitě plánovala.


"Chceš jít pryč?" zeptal se Alex, když uviděla Colina a Darlene.


Otočila jsem se k němu a jen pohled na jeho krásné výrazné rysy mi zase vzal dech. "Ne. Ale je tu hrozné horko. Sundej si bundu."


Zaváhal, než řekl, "Nemůžu."


"Proč ne?"


Cuknul sebou.


"Řekni mi pravdu, Alexi."


Zastrčil mi za ucho pramínek vlasů, který mi padal do obličeje. "Mujer, tohle není území Latinské Krve. Tahle oblast patří Fremont 5, nepřátelům LB. Tvůj kamarád Troy k nim taky patří."


Cože? Když jsem navrhla, že sem půjdeme, ani jsem nepomyslela na žádné území nebo gangy.


Jen jsem chtěla jít tancovat. "Ach, bože. Alexi, kvůli mně jsi v nebezpečí. Vypadneme odsud!" řekla jsem zběsile.


Alex si mě přitáhl k sobě a zašeptal mi do ucha: "Žijem jen jednou, neříkalas to sama? Zatancuj si se mnou ještě."


"Ale-"


Přerušil mě polibkem tak intenzivním, že jsem zapomněla, kvůli čemu jsem se měla zlobit.


Když jsem zase nabrala smysly, byli jsme zpátky na parketu.


Kašlali jsme na rozdíly a tančili jsme nebezpečně blízko žraloků, ale vyšli jsme z toho bez škrábnutí. Díky nebezpečí, které číhalo okolo, jsme si byli víc vědomi sebe navzájem.


Na holčičích záchodech si Darlene spravovala make-up. Viděla jsem ji. Ona viděla mě.


"Ahoj," řekla jsem.


Darlene mě beze slova obešla. Právě jsem poznala, jaké to je být vyvrženec ze severní strany, ale bylo mi to jedno.


Na konci večera mě Alex doprovázel k autu. Vzala jsem ho za ruku a podívala jsem se nahoru na hvězdy. "Pokud by sis teď mohl něco přát, co by to bylo?" zeptala jsem se ho.


"Aby se zastavil čas."


"Proč?"


Pokrčil rameny. "Protože bych mohl navždycky žít v tomhle okamžiku. Co by sis přála ty?"


"Abychom spolu šli na vysokou. Zatímco ty se snažíš zastavit čas, aby ses vyhnul budoucnosti, já se na ni těším. Nebylo by skvělé, kdybychom šli na stejnou školu? Myslím to vážně, Alexi."


Odtáhl se ode mě. "Na někoho, kdo chtěl, abychom zpomalili, plánuješ moc daleko dopředu."


"Já vím. Omlouvám se. Nemůžu si pomoct. Přihlásila jsem se na Colorádskou univerzitu, abych byla blízko u mé sestry. Místo, kam ji moji rodiče posílají, je jen pár mil od kampusu. Nic by se nestalo, kdyby ses přihlásil, nebo jo?"


"Nejspíš ne."


"Vážně?"


Stiskl mi ruku. "Udělám cokoli, aby ses zase tak usmála."
 

17 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Neli ♥ Neli ♥ | 28. ledna 2012 v 17:26 | Reagovat

díky za překlad :-D

2 London Eye London Eye | Web | 28. ledna 2012 v 17:29 | Reagovat

Dovolujeme si Vám tímto komentářem pozvat do nové RPG s neokoukaným námětem. Prosím, neberte tento komentář jako reklamu, ale spíše jako nabídku nového dobrodružství.

Nacházíme se v moderním Londýně . Nic není ale na první pohled tak jak se zdá. Poklidný Londýn se stává útočištěm dealerů, mafiánů, ale hlavně démonů. Schyluje se k válce. Už víte na které straně budete stát?

Více na našich stránkách.
Těšíme se na Vás.
Pekelný tým.

3 terushka terushka | E-mail | 28. ledna 2012 v 18:51 | Reagovat

Jůůůů! Suprová kapitola! Děkuju za překlad.
Ta Darlene je ale kráva :-D :-)

4 Misa Misa | 28. ledna 2012 v 19:36 | Reagovat

Díky moc Terko..

5 síma síma | 28. ledna 2012 v 21:39 | Reagovat

díky, díky díky.... tahle knížka je rpostě úžasná :-)  :-) a vy taky, že ji přěkládáte :-)

6 viki viki | 28. ledna 2012 v 22:24 | Reagovat

Děkuji moc za překlad !

7 andy andy | 28. ledna 2012 v 22:37 | Reagovat

Děkuji ! :D

8 Kathy Kathy | 28. ledna 2012 v 23:46 | Reagovat

Děkuju. :-D

9 terushka terushka | E-mail | 29. ledna 2012 v 20:50 | Reagovat

Trošku se bojim zeptat, ale... kdy bude další kapča?

10 Lu Lu | 30. ledna 2012 v 14:33 | Reagovat

[9]: Nemusíš sa báť :D NEhryziem. Ďalšiu sa pokúsim preložiť už zajtra takže asi tak zajtra. Je mi ľúto bola by skôr, len si musím vybaviť pár vecí a spraviť mesiac odkladané úlohy :D :D

11 Life's good Life's good | 30. ledna 2012 v 15:20 | Reagovat

[10]: Budeme se těšit :) Díky

12 terushka terushka | E-mail | 30. ledna 2012 v 17:28 | Reagovat

[10]: Ok, už se těším :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama