Rules of Attraction - 15.kapitola

26. února 2012 v 23:55 | Míša |  Rules of Attraction
Kapitola 15 Carlos


"Musíš být úplný pendejo?" Ptá se můj brácha, v kuchyni z doslechu gringos.
"Hm…jo. Mám toho nejlepšího učitele. Správně, Alexi?"
Jelikož byl náš otec zavražděn když mi byli čtyři, Alex byl nejstarší muž v domě od doby do mu bylo šest. Nebyl o moc starší než já, ale nebyl tu nikdo jiný ke komu bych vzhlížel.
Můj bratr se opírá o kuchyňkou linku a ruce si složil na hrudi. "Tady je dohoda: zatkli tě kvůli drogám. Seru na to jestli byli tvoje nebo ne, byl jsi jediný koho zatkli. Vykašli se na to a žij tady aniž abys dělal problémy, nebo budeš poslán do Domova pro mladé delikventy s ostrahou, sledující každý tvůj pohyb. Co si vybereš?"
"Proč se nemůžu vrátit do Chicaga? Máme tam rodinu. Jsou tam moji starý kámoši."
"To není možné." Než jsem stačil zareagovat, Alex pokračuje. "Nechci aby ses zapletl s Latino Blood. Krom toho, Destiny na tebe nečeká, jestli je to to, na co myslíš."
S Destiny jsme se rozešli toho dne, kdy se moje rodina sbalila a stěhovala se do Mexika. Řekla, že není možné mít vztah na dálku, když se možná nikdy znovu neuvidíme. Pravda je, že kdyby nebylo Alexe, nikdy by jsme nemuseli opustit Chicago. A kdyby jsme nikdy neopustili Chicago, já a Destiny by jsme zůstali spolu a já bych neuvíznul v zatraceným pokoji se žlutýma puntíkatýma záclonama.
Předpokládám, že každý v mém životě mě opouští z nějakého důvodu. Od Destiny, jsem si nedovolil se s někým emocionálně zaplést. Kdybych se o někoho začal zajímat, opustí mě, odstrčí mě nebo zemře. Tak to prostě je a vždycky bude.
"Zůstanu tady, prozatím. Ale jednoho dne a bude to brzo, se vrátím zpátky do Chicaga s tvou nebo bez tvojí pomoci. Prostě se vrať do svýho bytu a drž se dál z mýho života." Protlačil jsem se kolem svého bratra, vyřítil se do svého pokoje a zabouchl jsem za sebou dveře. Ale žlutá peřina je připomínka toho, že to není můj pokoj. "Mierda!"
Jsem rád, že za mnou Alex nešel. Potřebuju být sám a přebrat si, co se v pátek stalo.
Kdo mi dal do skříňky drogy? Byl to Nick? Madison, která přišla pozdě na biologii? Nebo to byla připomínka od Guerreros, že bez ohledu kde jsem, oni nikdy nejsou daleko?
Podíval jsem se na svojí tašku, co ležela na zemi, otevřel jsem jí a vyndal si z ní oblečení. Vlastně jsem ho hodil do šuplíku, neobtěžoval jsme se je pověsit. Nenosím oblečení které se musí věšet, tak jako tak. Vyndal jsem kartáček a holící strojek a zamířil přes chodbu do koupelny.
Předpokládal jsem, že umyvadlo se stupátkem je Brandonovo a rozhodl jsem se pro něj. Poslední věc kterou potřebuju je otevřít šuplík a zjistit že je plný tampónů, make-upu nebo jiných ženských hovadin.
Strčil jsem svůj strojek a kartáček do prázdné zásuvky, jediné bez kreslených postaviček a bublinek. Mezi umyvadly, nalepený na velkém zrcadle přede mnou, je malý kus papíru.
TÝDENÍ ROZVRH RANNÍ SPRCHY
Pondělí, středa, pátek: Kiara 6:25 - 6:35
Pondělí, středa, pátek: Carlos 6:40 - 6:50
Úterý, čtvrtek: Kiara 6:40 - 6:50
Úterý, čtvrtek: Carlos 6:25 - 6:35
Měl bych roztrhat, aby Kiara věděla, že mi nikdo nebude říkat jak dlouho se mám sprchovat. Jsem známí hodinovýma sprchama, když jsem nažhavenej, zpocenej a nasranej. Jako zrovna teď.
Jako by nebylo dost zlý, že mě zavřeli za něco co jsem neudělal, teď mám ještě bydlet s v domě s bandou cizinců, který dělají salát ze špenátu.
Šel jsem zpátky do svého pokoje, ale když jsem uviděl, že dveře do Kiařina pokoje jsou pootevřené, začal jsem být zvědavý. Vím, že ještě obědvá a tak vklouznu dovnitř. Na stole jsou nahromaděné knížky a papíry.
Nad stolem je nástěnka s různými výrobky, řekl bych, podle manuálu udělej si sám: Nebojte se být jedineční, Miluj sám sebe předtím než budeš milovat někoho jiného, Dej si kurva pauzu.
Čte ty kecy předtím než je pošle dál?
Pár fotek Kiary a kluka se kterým sedává při obědě v jídelně každý den, jsou připíchnuty k nástěnce. Na jedné oni dva jak šplhají na skálu, na jiný jsou na snowboardech. Na fotkách se Kiara směje.
Zvedl jsem jeden sešit z jejího stolu a listoval stránkami. Zastavil jsem, když jsem uviděl nápis Pravidla přitažlivosti na jedné stránce. Okamžitě jsem očima zaměřil slova "pevná prsa" uvedená pod Kiařinými dovednostmi. Zasmál jsem se a pak jsem přešel na druhý sloupec…ona hledá frajera, který je sebejistý, pěkný, umí spravovat auta a rád sportuje. Kdo sakra vlastně napsal tyhle blbosti? Divím se, že nenapsala, hledám chlapa který mi bude masírovat nohy a líbat zadek. Na další stránce jsou tužkou nakreslené obrázky jejího auta.
Slyším jak dveře ložnice zavrzaly. Ach, kurva. Nejsem sám.
Kiara stojí v šoku ve dveřích. Za ní je ten kluk z fotek. Kiara vypadá ohromeně, že mě našla ve svém pokoji, s prackama na sešitě.
"Potřeboval jsem papír." Snažím se udržet neutrální tón, když pokládám sešit na stůl.
Kluk vykročil dopředu. "Yo, Yo. Jak to jde homie!" říká.
Zajímalo by mě, co by řekl profesor Dick, kdybych nakopal zadek Kiařina přítele hned první den tady. Ani jedno z jeho pravidel neznělo nedostávat se do rvaček.
Přimhouřil jsem na něj oči a udělal krok vpřed.
Kiara se rychle prohrabovala na stole a podala mi nějaký sešit.
Vtiskla mi ho do ruky. "Tady," řekla s obavou v hlase.
Podíval jsem se dolů na sešit, který jsem nepotřeboval, naštvaný, že se cítím jako jalapeńo uvázlé v míse s mixem ořechů…..někam kam nepatřím a není to vůbec dobrá kombinace.
Zamumlám. "Uvidíme se později….homie," zamířím zpět do kanárkově žlutého pokoje, dal jsem mu oficiálně přezdívku inferno, peklo.
Koukám z okna a odhaduju, jak daleko je to na zem, kdybych chtěl utéct a ochutnat trochu svobody. Jednoho dne možná uteču a nikdy se neohlédnu.
"Carlosi, můžu dovnitř?" slyším hlas Brittany přes dveře ložnice.
Když jsem otevřel dveře, našel jsem bratrovu přítelkyni samotnou.
"Jestli jsi mě přišla poučovat, šetři dech." pověděl jsem jí.
"Nejsem tu, abych tě poučovala." Odpověděla, její jasné modré oči září, naplněné soucitem. Protáhla se kolem mě a vešla do pokoje. "A ačkoliv jsem si jistá že tvoji staří přátele doma možná oceňovali detaily o tvojí sexuální výkonnosti, ale chlubit se tím před šestiletým dítětem a jeho rodiči, asi není zrovna nejlepší nápad."
Zvedl jsem ruku a zarazil jí než stihla pokračovat. "Než půjdeš dál, musím být upřímný a říct ti, že to zní podezřele jako poučování."
Zasmála se. "Máš pravdu. Omlouvám se za to. Pravda je, přišla jsem abych ti dala mobil. Vím, že ty a Alex jste někdy jako olej a voda, takže jsem tady, když si budeš chtít promluvil s někým méně tvrdohlavým. Uložila jsem ti obě naše čísla do seznamu kontaktů."
Položila telefon na stůl.
Ach, ne. Cítím jak se mi snaží dostat blíž jako sestra, kterou jsem nikdy neměl, ale to se nestane. Nechci se sblížit, tak jsem se rozhodl zachovat se jako kretén, což je pro mě přirozené a nemusím ani nic hrát. "Flirtuješ se mnou? Myslel jsem, že chodíš s mým bratrem. Upřímně, Brittany, nerandím s bílýma holkama. Zvlášť s těma blond a s kůží barvy lepidla Elmer. Asi jsi nikdy neslyšela o solárku?"
Okay, komentář o lepidle byl trochu přes čáru. Brittany má zlaté zbarvení kůže, ale urážky jí zatlačí pryč. Udělal jsem to tak s mámou. A Luisem. A Alexem. To nikdy nezklame.
Dělám velké představení s tím jak otevřu zásuvku a hodím mobil dovnitř.
"Jednoho dne ho budeš chtít." Říká. "Nepochybuju o tom, že mi zavoláš."
Krátce se zasměju. "Nemáš ani ponětí, kdo jsem nebo co udělám."
"Chceš se vsadit?"
Udělám krok vpřed, narušuju její osobní prosto, takže ustoupí a bude vědět, že to myslím vážně.
"Neser mě, mrcho. V Mexiku jsem byl člen gangu."
Ona neustoupí. Místo toho říká, "Můj kluk byl v gangu, Carlosi. A ani jeden z vás mě neděsí."
"Už ti někdo řekl, že jsi perfektní mamacita, na prokázání teorie o hloupých blondýnách?"
Místo toho aby se krčila strachem nebo se začala vztekat, pokročí dopředu a dá mi pusu na čelo.
"Odpouštím ti," řekla, potom vykráčí z pokoje a nechá mě tam samotného.
"Nežádal jsem tě o odpuštění. Nebo cokoliv." odpovídám, i když už je pryč.
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 viki viki | 27. února 2012 v 1:13 | Reagovat

Děkuji za překlad !

2 terushka terushka | E-mail | 27. února 2012 v 7:46 | Reagovat

Carlos se k Brittany choval jak kretén... A to hodně. Docela mě překvapilo, jak to vzala v pohodě, já bych mu hned jednu ubalila... :-| A to s tou Kiarou..:DDDD
Jináč, díky moc za překlad, vrhám se na další :D

3 Kathy Kathy | 27. února 2012 v 12:17 | Reagovat

Díky za překlad. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama