Origin - 1.kapitola 2/2

25. srpna 2013 v 23:02 | Pavla (kor Majuš) |  Origin
DAEMON

Třicet jedna hodin, čtyřicet dva minut a dvacet sekund uběhlo od chvíle, co se dveře zavřely, oddělující Kat ode mě. Třicet jedna hodin, čtyřicet dva minut a deset sekund od toho, co jsem ji naposledy viděl. Třicet jedna hodin, čtyřicet jedna minut byla Kat v rukou Daedalusu.
Každá sekunda, každá minuta a hodina, která uplynula, mě doháněla k zatracenému šílenství.
Zavřeli mě do jednopokojové chaty, což byla ve skutečnosti cela, vyzdobená vším, co mohlo Luxenovi lézt krkem, ale to mě nezastavilo.
Vyletím těmahle dveřma a Luxeni mě budou hlídat v jiné zatracené galaxii. Projel mnou hořký hněv, mé vnitřnosti se obalily kyselinou, když jsem zrychlil, letící kolem řady chatek, vyhýbající se shluku domů a mířící přímo ke stromům, obklopujících okolí Luxenské komunity, skrývající se pod stíny Seneca skal. Ani ne v půli cesty jsem uviděl rozmazané bílé pruhy přímo za mnou. Chtějí mě zkusit zastavit? Jo, tak to se nestane.
Smykem jsem zastavil a světlo kolem mě prudce proletělo a pak se otočilo. Ve tvaru člověka, stál přede mnou, tak jasný, že Luxen rozsvítil temné stromy za sebou.
Jen se tě snažíme ochránit, Daemone.
Stejně jako si mysleli Dawson a Matthew, zastavující mě v Mount Weather a potom mě zavírající, aby mě ochránili. Jo, cítil jsem v kostech, že si to s těma dvěma vyřídím.
Nechceme ti ublížit.
"To je škoda." Křupnul jsem si krkem. Za mnou se shlukovalo několik dalších. "Já nemám problém vám ublížit."
Luxen přede mnou rozpřáhl ruce. Nemusí to být tímhle způsobem.
Nebyl tady žádný jiný způsob. Nechat moji lidskou podobu vyblednout, bylo jako shazování příliš těsného oblečení. Načervenalý odstín se rozšířil po trávě jako krev. Pojďme, ať to máme za sebou.
Žádný z nich nezaváhal. Ani já.
Luxen vystřelil dopředu s rozostřenými, jasnými končetinami. Objevující se za ním, jsem se ponořil pod jeho paže. Chytnul jsem jeho ruce, narážející nohou do jeho skloněných zad. Sotva jeden Luxen padl dolů, další zaujal jeho místo.
Rozbíhající se na stranu jsem sundal jednoho běžícího na mě a potom jsem těsně minul nohu s mým jménem na sobě. Přivítal jsem to-tu tělesnost boje. Nechal jsem proudit každý kousek vzteku a frustrace do každého úderu a kopu, zběsile přes další tři z nich.
Puls světla prořízl stíny, mířící přímo na mě.
Sklonil jsem se, narážející pěstí do země. Zemina vyletěla do nebe jako nárazová vlna, chytající Luxena a házející ho do vzduchu. Vyskočil jsem, popadl jsem ho, když mě intenzivní, zářivé světlo odrazilo, měnící na kratičký okamžik noc na den.
Otočil jsem se a hodil s ním jako s diskem.
Narazil do stromu a dopadl na zem, ale rychle zase vystřelil na nohy.
Vyrazil vpřed, bílé světlo modře zabarvené se za ním táhlo jako ocas komety. Vrhající na mně kouli energie, odpovídající té nukleární, vypustil nelidský bitevní řev.
Aha, tak on chce hrát takhle?
Naklonil jsem se na stranu; blesk pohasl, když bzučení utichlo. Natahující se po Zdroji, couvl jsem a nechal sílu stoupat. Narazil jsem nohou dolů, vytvářející kráter a další zvlnění, srážející Luxena z rovnováhy. Vyrážející ruku dopředu, jsem nechal Zdroj jít. Vyletěl z mé ruky jako kulka, zasahující ho přímo do hrudi.
Spadl dolů, byl naživu, ale úplně potrhaný.
"Co si myslíš, že děláš, Daemone?"
Při zvuku vyrovnaného hlasu Ethana Smitha jsem se otočil. Starší, ve své lidské podobě, stál několik metrů zpátky mezi padlými. Moje tělo se třáslo nevyužitou sílou. Neměli se mě snažit zastavit. Nikdo z vás by se mě neměl snažit zastavit.
Ethan před sebou sepjal ruce. "Neměl bys být ochoten riskovat svou komunitu kvůli lidské dívce."
Byla tady dobrá šance, že ho praštím do příštího týdne.
Ona není něco, o čem mám někdy v plánu s tebou diskutovat.
"Jsme tvůj druh Daemone." Udělal krok vpřed. "Musíš zůstat s námi. Jít po této lidské dívce bude jenom-"
Vystřelil jsem rukou, chytající pod krkem Luxena, který se plížil na mě. Otáčející ho, oba jsme proklouzli do lidské podoby. Jeho oči byly plné hrůzy.
"Jako vážně?" zavrčel jsem.
"Sakra," zamumlal.
Zvedající ho do vzduchu, jsem srazil toho stupidního parchanta do země. Zemina a kameny vylétly do vzduchu, jak jsem se narovnal, vracející svůj pohled k Ethanovi.
Starší zbledl. "Bojuješ se svým vlastním druhem, Daemone. To je neodpustitelné."
"Nežádám o odpuštění. Nežádám ani o hovno."
"Budeš vyhnán," vyhrožoval.
"Víš co?" zacouval jsem, držící pohled na Luxenovi na zemi, který se začal hýbat. "Nezajímá mě to."
Vztek stékal z Ethana a klidný, téměř poddajný výraz zmizel. "Myslíš, že nevím, co jsi udělal té holce? Co tvůj bratr udělal té druhé? Oba dva si za to můžete sami. To je důvod, proč se s nimi nemísíme. Lidé přinášejí jen potíže. Způsobíš problémy, protože byly tak blízko nás. Tohle nepotřebujeme, Daemone. Riskuješ hodně pro člověka."
"Tohle je jejich planeta," řekl jsem, sám sebe překvapující tímhle tvrzením, ale byla to pravda. Kat to řekla dříve a já jsem opakoval její slova. "My jsme tady hosté, kámo."
Ethan přimhouřil oči. "Pro teď."
Naklonil jsem hlavu na stranu na těchhle dvou slovech. Nepotřeboval jsem být genius, abych přišel na to, že to bylo varování, ale právě teď, to nebyla má priorita. Tou byla Kat. "Nesleduj mě."
"Daemone-"
"Myslím to vážně, Ethane. Pokud ty nebo někdo jiný po mě půjde, nepůjde to tak snadno jako právě teď."
Starší se ušklíbl. "Skutečně za to stojí?"
Studený vítr se přesunul po mých zádech. Bez podpory Luxenské komunity bych byl na vlastní pěst, nebyl bych vítán v žádné z jejich kolonií. Zprávy se šířily rychle; Ethan by se o to postaral. Ale nebyl tu ani okamžik zaváhání.
"Ano," řekl jsem. "Stojí za všechno."
Ethan se zhluboka nadechl. "Tady si skončil."
"Budiž."
Otočil jsem se a vyrazil mezi stromy, uhánějící k mému domu. Můj mozek vířil. Neměl jsem moc plánů. Nic konkrétního, ale věděl jsem, že budu potřebovat pár věcí. Peníze byly jedna z nich. Auto. Běžet celou cestu do Mount Weather bylo nemožné. Vrátit se zpátky k domu bylo těžké, protože jsem věděl, že tam bude Dee a Dawson a budou mě chtít zastavit.
V tuhle chvíli bych chtěl vidět, jak se o to pokusí.
Ale když jsem překročil hrbolatý kopec a zrychlil, to, co řekl Ethan, zastínilo moje osnování plánu. "Oba dva si za to můžete sami." Mohli jsme? Odpověď byla jednoduchá a přímo v mé tváři. Oba, Dawson i já, jsme vystavili holky nebezpečí prostě tím, že jsme o ně měli zájem. Ani jeden z nás neměl v plánu jim ublížit, nebo je vyléčit a zmutovat je do něčeho ne úplně lidského nebo Luxenského, ale věděli jsme rizika. Hlavně já znal rizika.
To byl důvod, proč jsem na začátku tlačil Katy pryč, zacházející do extrémů, abych ji udržel od Dee a mě. Částečně kvůli tomu, co se stalo Dawsonovi, ale také proto, že tam bylo tolik rizik. A přesto jsem přivedl Kat hluboko do tohoto světa. Držel jsem ji za ruku a prakticky ji do něj doprovodil. Podívej se, co jsem jí způsobil. Takhle se to nemělo stát.
Pokud měl být někdo chycený, kdyby šli věci špatně v Mount Weather, tak jsem to měl být já. Ne Katy. Nikdy ona.
Potichu jsem zaklel, kopnul jsem do kousku země, osvětleného měsíčním svitem těsně předtím, než jsem vyrazil z lesa a zpomalil, aniž bych to měl v úmyslu.
Mé oči zamířily rovnou k domu Kat a tlak na mé hrudi se zpevnil.
Dům byl temný a klidný, jako kdyby to bylo roky předtím, než se sem nastěhovala. Žádný život, prázdná, tmavá skořápka domova.
Zastavil jsem se u auta její matky a vypustil dech, který neudělal nic, aby uvolnil tlak, budující se v mé hrudi. Ve tmě jsem věděl, že neuvidím, a kdyby mě DOD nebo Daedalus pozorovaly, mohli mě zajmout. Bylo by to pro mě jednodušší.
Kdybych zavřel oči, mohl bych vidět, jak Kat vychází ze dveří, na sobě to zatracený tričko s nápisem "MŮJ BLOG JE LEPŠÍ NEŽ TVŮJ VIDEO BLOG" a ty šortky...ty nohy... Člověče, já se k ní choval jako takový osel, ale ona se ode mě neodvrátila. Ani na jednu sekundu.
Světlo v mém domě se zapnulo. O sekundu později se vchodové dveře otevřely a stál tam Dawson. Vítr nesl jeho měkké zaklení. Musím říct, že Dawson vypadal tisíckrát líp, než když jsem ho naposledy viděl. Tmavé stíny, které byly pod jeho očima, byly z větší části pryč. Něco z jeho váhy se vrátilo. Stejně jako předtím, než ho DOD a Daedalus zajali, bylo téměř nemožné nás od sebe rozlišit, s výjimkou jeho delších, rozcuchaných vlasů. Jo, vypadal jako milion babek. Měl Bethany zpátky. Věděl jsem, že zním zahořkle, ale bylo mi to jedno.
V okamžiku, kdy se mé nohy dotkly schodů, nárazová vlna ze mě vybuchla, rozbíjející cement na schodech a rozřinčela prkna na podlaze.
Krev se ztrácela z bratrovy tváře, když ustoupil o krok dozadu.
Zvrácený pocit uspokojení se ve mně zvětšil. "Nečekali jste mě tak brzo?"
"Daemone," Dawsonova záda narazila na přední dveře. "Vím, že jsi naštvaný."
Vyšel ze mě další výbuch energie, narážející do střechy.
Dřevo popraskalo. Trhlina se objevila, roztřepující se dolů do středu. Moje vidění se zbarvilo, když mě zaplavil Zdroj, měnící svět na bílou. "Nemáš ani ponětí, brácho."
"Chtěli jsme tě udržet v bezpečí, než přijdeme na to, co dělat. Jak dostat Kat zpátky. To je všechno."
Zhluboka jsem se nadechl, když jsem přistoupil k Dawsonovi, byli jsme tváří v tvář. "Mysleli jste si, že zavřít mě v komunitě byla nejlepší odpověď?"
"My-"
"Ty si myslíš, že mě můžeš zastavit?" Síla ode mě vystřelila, narážející do dveří za Dawsonem, bouchající do pantů a do domu. "Nechám svět lehnout popelem, abych ji zachránil."

 

37 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Veronika Veronika | 25. srpna 2013 v 23:37 | Reagovat

Díky moc za překlad, už aby byl další. :-)  :-)  :-)  :-)  :-)

2 CallMeTina CallMeTina | 25. srpna 2013 v 23:51 | Reagovat

Děkuji za překlad, docela se mi líbí představa Daemona pálícího svět pro Katy :-D

3 Lilli Lilli | 26. srpna 2013 v 0:30 | Reagovat

dekuji moc, moc za preklad, ste uzasne, ze to prekladate. nemuzu se dockat jak to bude pokracovat. :)

4 Monika Monika | 26. srpna 2013 v 9:04 | Reagovat

Děkuju za překlad

5 Misha Misha | 26. srpna 2013 v 9:18 | Reagovat

Jupííí, Daemon na scéně :-D A pořádně navztekanej, tak to má být 8-) Vlastně mi tady dost připomínal Huntera :D Každopádně od Dawsona to byla vážně kravina, že ho tam zavřeli. Teď by si to určitě rozmyslel ...

6 Casey Casey | 26. srpna 2013 v 10:38 | Reagovat

Děkuju za překlad :-)

7 Anett Anett | 26. srpna 2013 v 13:01 | Reagovat

ááááááááááááááá bože
bože
bože
bože [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]  [:tired:] :-D  :-D na tuhle knižku jsem tak natěšená!! a konečně je tady chudák Katy je zavřena a mučí jí chudák Daemon :-D  [:tired:] ten naprosto vyvádí :-D :-P tak nasraního jsme ho ještě neviděly a ta poslední věta... O_O NEJLEPŠÍ

8 Monika Monika | 26. srpna 2013 v 13:08 | Reagovat

Bože, tahle kapitola byla prostě perfektní a hlavně ta POSLEDNÍ VĚTA. Moc děkuju za překlad :-D  ;-)

9 Zoey Zoey | 26. srpna 2013 v 15:22 | Reagovat

Díky za překlad :-)

10 Silje Silje | 26. srpna 2013 v 18:07 | Reagovat
11 Silje Silje | 26. srpna 2013 v 18:15 | Reagovat

a ještě jeden zasněný pohled ;-) http://luxenarmy.net/wp-content/uploads/2013/07/origin-teaser.jpg

ach jo, jsem tak natěšená, jak malá holka :-D

12 Silje Silje | 26. srpna 2013 v 18:33 | Reagovat

Jo a ještě jsem koukala na americkou filmovou databázi, kde již mají napsaný název Obsidian, ale bez dalších podrobností a vzhledem k tomu, že zatím jediné zajímavé slovo u toho je fantasy, tak předpokládám, že práva jsou zakoupena a mohla by to být první vlaštovka z této serie.
Mimochodem, pravděpodobně na příští rok se chystá film Obsidian, ale u toho jsem našla zařazení sci-fi a podle obrázku mi to nějak nesedí na serii Lux....
Takže doufejme, že se časem dočkáme velmi důstojného zpracování této serie :-)

13 Pavla Pavla | Web | 26. srpna 2013 v 22:16 | Reagovat

[12]:
Jj práva už jsou koupený, teď bude ještě nejakou dobu trvat než se vyberou herci atd než se začne natáčet... :)

14 Majuš Majuš | 27. srpna 2013 v 7:12 | Reagovat

[12]:[13]: Hlavné postavy by som vôbec nehladala, ale vsadila by som na to, čo už je a to je Pepe a Sztela. :-P

15 rara rara | 27. srpna 2013 v 12:27 | Reagovat

[12]: a na jaké stránce si to našla??

16 Silje Silje | 27. srpna 2013 v 13:33 | Reagovat

tak znovu, nějak mne to nepustilo
[15]:
americká filmová databáze je zde
http://www.imdb.com ,
česká a slovenská databáze je
http://www.csfd.cz
a u jednotlivých filmů máš právě možnost prokliknout na tu americkou stránku toho konkrétního filmu, určitě to najdeš, je to ale maličké imdb

17 Silje Silje | 27. srpna 2013 v 13:34 | Reagovat

a pokračování k tomu předcházejícímu příspěvku

Doufám, že tohle by to časem mělo být, oni to postupně pravděpodobně doplní
http://www.imdb.com/title/tt3076690/?ref_=sr_1

18 Silje Silje | 27. srpna 2013 v 13:50 | Reagovat

[14]:
Majuš, tak já s tebou souhlasím, ale bude záležet na režisérovi ;-) a případných souhlasech autorky knihy, s kým bude souhlasit a zda to má ve smlouvě
pro neznalé: :-)
ono si stačí dát do vyhledávání v obrázcích http://www.google.cz/ jméno Pepe Toth a určitě budete slintat
a abych byla spravedlivá, tak dívka je Sztella Tziotziosz

19 Silje Silje | 27. srpna 2013 v 13:56 | Reagovat

jinak skvělá zpráva, kniha již vyšla
;-)

20 hejpej hejpej | 27. srpna 2013 v 14:02 | Reagovat
21 Silje Silje | 27. srpna 2013 v 14:05 | Reagovat

[20]:
taky jsem si to zkonvertovala do pdf :-D ;-)

22 hejpej hejpej | 27. srpna 2013 v 14:32 | Reagovat

[21]: Já sice čtečku mám ;-) ae plno lidí ne :-) ae kdyby někdo chtěl epub tak to tky můžu uploadnout :-)

23 Tsukiko Tsukiko | 27. srpna 2013 v 18:30 | Reagovat

[18]: Já vám ti nevim, ale Pepe vypadal líp, když měl sčesaný vlasy do obličeje a taky jsem ho viděla na nějakém videu a připadal mi o dost hubenější a ošklivější než na fotkách. Sice na prvních obálkách vypadá dost svůdně, ale ten jeho zarostlý hrudník není moje gusto, podle mě vypadá starší než by měl Daemon být a hlavně oba to nejsou profesionální herci. Vyfotit sadu zamilovaných fotek, když jste ve skutečném životě pár mi připadá lehké, ale hrát je trochu ještě o něčem jiném. Taky je to i o jejich prioritách, jestli jsou schopni na rok obětovat svoje normální povolání. Natáčení je si myslím docela dost časově náročná záležitost, což je v pohodě, když to máš jako práci. Zas by jim z toho káply pěkný prachy.

24 kvetysek kvetysek | 27. srpna 2013 v 18:42 | Reagovat

Oooo boze na tuhle knizku jsem se  mooc tesila!!! :-)

25 Silje Silje | 27. srpna 2013 v 18:52 | Reagovat

[23]:
Ano souhlasím v tom, že může být problém, pokud Pepe ( a nejen on) nedokáže věrohodně to zahrát. A i nad tím se někdo na jednom blogu zamyslel, a jako možnou alternativu vybral Rayna Guzmana ;-)
Stejně rozhodne režisér, nebo společnost, která to bude natáčet... :-)
a na nás bude to už jenom zhodnotit :-)
tady jsou chlapci na porovnání
http://afterthelastpage.wordpress.com/2012/12/20/dream-cast-jennifer-l-armentrouts-lux-series/

26 Tsukiko Tsukiko | 27. srpna 2013 v 19:04 | Reagovat

[25]: je pěknej jako Toth, ale stejně mně příjde takovej starej...přála bych si někoho mladistvýho, tohle už je pořádně odrostlej kořen a nemá v očích takový to "Jsem zlobivej kluk" jako třeba Ian Somerhalder....ten by byl na jednu stránku skvělej, ale taky bych ho asi do té role nechtěla. Nechám to na rejžovi

27 jane jane | 27. srpna 2013 v 20:24 | Reagovat

Do filmu by o chtělo někoho naprosto novýho. Hlavně ne nikoho známýho, protože by pak role každej srovnával a nebylo by to ono. Chce to novouu tvářičku, která v sobě má Daemona :)

28 Pavla Pavla | Web | 27. srpna 2013 v 21:05 | Reagovat

[27]:
Uplne souhlasim. Najit nejakyho neznamyho Daemona by byla podle me uplne nejlepsi varianta :)
A jak už jste tady zmiňovaly, jde taky o to jestli ma Pepe nejaké herecké nadání :)
No nechám se překvapit koho nam producenti a autorka vyberou :)

29 Pavla Pavla | Web | 27. srpna 2013 v 21:07 | Reagovat

Stejně je to ještě daleká budoucnost, než se vůbec začne natáčet nějaký ten pátek to potrvá, takže odhaduju, že premiera by nebyla driv nez 2015 :/

30 lenide lenide | 27. srpna 2013 v 22:35 | Reagovat

Som rada že uvaznila spisovatelka prave katy a nie deamona.

31 Evelinka Evelinka | 27. srpna 2013 v 22:47 | Reagovat

[30]: Proč?? :-D  :-D  :-D  :-D

32 Majuš Majuš | 28. srpna 2013 v 7:23 | Reagovat

A opäť nám trailer nič neprezradil. Už ma to fakt frustruje. http://www.youtube.com/watch?v=uxK_OBnvgC0

33 Misha Misha | 28. srpna 2013 v 8:33 | Reagovat

[32]:A to je asi správně, když to hnedka nevyspoilerujou, ale je vněm teda fakt málo Daemona ... čekala jsem žhavější. Doufám, že to neznamená, že Katy nezachrání až na předposlední stránce a celý Origin by tak byl totálně bez jakýchkoliv sexy momentů O_O

34 Veru Veru | 28. srpna 2013 v 9:08 | Reagovat

Děkuji za překlad.

35 Klea Klea | 28. srpna 2013 v 16:00 | Reagovat

Vďaka za preklad :) Ten trailer važne nič moc :) Bude dnes ďalšia časť?

36 Monica Monica | 28. srpna 2013 v 16:54 | Reagovat

Už se těším na to, jak se v téhle knize poprvé setkají :-D Daemone nandej jim to! :-P Děkuji za překlad

37 Majuš Majuš | 28. srpna 2013 v 18:19 | Reagovat

[35]:Najskôr sa dokonči Obsession, potom sa začne s Originom.

38 Silje Silje | 28. srpna 2013 v 20:44 | Reagovat

[37]: :)
jestli jsem se nepřehlédla, tak Obsession má 31 kapitol a je tu na netu přeložená už 24.kapitola :)

39 Majuš Majuš | 28. srpna 2013 v 22:28 | Reagovat

[38]:Je to tak :-D 25 a 26 máte odoslanú, na 27 práve pracujem. A baby už pracujú na posledných kapčách z Obsessionu. :-P  :-P  :-P

40 Silje Silje | 28. srpna 2013 v 22:31 | Reagovat

ach , ty jsi ale zlatíčko :-)
v každém případě díky za info, myslím, že to ostatní taky potěšilo :-)

41 Majuš Majuš | 28. srpna 2013 v 22:37 | Reagovat

[40]:Nie je zač :-)

42 Lucie Lucie | 29. srpna 2013 v 23:16 | Reagovat

Ja bych radeji par kapitolek origin :))))) diiky moc

43 Majuš Majuš | 30. srpna 2013 v 9:56 | Reagovat

[42]:Chápem, ale je to nefér voči tým ľuďom, ktorí čítajú Obsession a každá babena už prekladá svoju poslednú kapču z Obsessionu ;-)

44 Lucy Lucy | 31. srpna 2013 v 18:19 | Reagovat

Tych par dni uz zvladnem :) ...hlavne som stastna ze sa to vobec preklada :-D  :-D

45 Sim Sim | E-mail | 31. srpna 2013 v 22:06 | Reagovat

Mohla bych poprosit o Obsidian, Onyx a Opal poslat na e-mail? :) :D děkuju moc

46 Majuš Majuš | 2. září 2013 v 6:18 | Reagovat

[45]:Poslané. :-D

47 Sim Sim | 2. září 2013 v 6:25 | Reagovat

[46]: Děkuju ^^ :D

48 iveta iveta | 2. září 2013 v 9:33 | Reagovat

konecne tesim s an dalsiu  velmo pekne dakujem

49 Tris_Morgan Tris_Morgan | 3. září 2013 v 21:11 | Reagovat

Juchů, jen tak dál :-D Děkuju:)

50 ivule ivule | E-mail | 5. září 2013 v 22:08 | Reagovat

Mohla bych poprosit o Obsidian, Onyx a Opal poslat na e-mail? Děkuji moc :)

51 Majuš Majuš | 6. září 2013 v 17:43 | Reagovat

[50]:Poslané ;-)

52 ivule ivule | 8. září 2013 v 12:31 | Reagovat

[51]:děkuji :)

53 Ikente Ikente | 12. září 2013 v 21:08 | Reagovat

ahoj, moc děkuju za překlady, užívám si to :) Mohla bych také poprosit o všechny dosud přeložené díly na mail forstovai@seznam.cz Moc děkuju :-)

54 Majuš Majuš | 12. září 2013 v 21:40 | Reagovat

[53]:Poslané

55 Ikente Ikente | 12. září 2013 v 21:45 | Reagovat

[54]: ještě jednou moc děkuju ;-)

56 Sylva Sylva | 13. září 2013 v 17:02 | Reagovat

panebože!!! rychle rychle dalšíííí kapitoly!!!! NEJLEPŠÍ BLOG!!!! :-P

57 Klára Klára | E-mail | 13. září 2013 v 22:25 | Reagovat

Ahoj. Nevíte, jestli vyjde i další díl nebo Origin už je poslední?

58 Majuš Majuš | 14. září 2013 v 11:34 | Reagovat

[57]:Ahojky, nie, Origin je predposledná kniha v sérii, posledný diel bude vydaný v roku 2014, s názvom Opposition. ;-)

59 Ikente Ikente | 15. září 2013 v 20:38 | Reagovat

[58]: a jéjej, tak to tušim, že to zase skončí špatně, jinak by nebylo v dalším díle co řešit :-(

60 Majuš Majuš | 15. září 2013 v 21:12 | Reagovat

[59]:...skôr to zostalo otvorené... :-(

61 karol karol | 19. září 2013 v 17:41 | Reagovat

Prosím ,prosím začni také překládat Origin. Přečetla jsem předchozí knížky a nemůžu se dočkat na dalšíííí prosím. :-D  :-D  :-D

62 Majuš Majuš | 20. září 2013 v 12:02 | Reagovat

[61]:Nemusíš sa báť, Origin sa prekladať bude, len teraz toho má každá z nás trochu moc, takže veľa času na preklad a korektúru nie je.

63 H H | 21. září 2013 v 15:41 | Reagovat

Už s emoc těším na další kapitoly Origin.. tuto knihu jsme si zamilovala...

Děkuji všem za skvělý překlady

64 lenide lenide | 13. března 2014 v 18:22 | Reagovat

Tá posledná veta, zlatee:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama