Origin - 2.kapitola 1/2

21. září 2013 v 20:24 | Viki (kor Majuš) |  Origin

Na začátek máme ještě pár novinek ohledně 5 dílu, které Jenn zveřejnila při vydání Originu:


Pátý díl se bude jmenovat Opposition /protiklady/ a každému, kdo přečetl Origin je prý jasné, proč. Vydání zatím stanovila na léto 2014 /ale podle mně to není závazné a může se to ještě změnit/ a taky se prý nechystá dávat moc teaserů /což taky ukáže jenom čas/. Taky přidala i nahlédnutí, které by mělo být podle vzoru Jenn v barvě pozadí, aby si ho přečetli jen ti, kteří chtějí: /takže to není chyba J, označte si to, jestli si to chcete přečíst/

KATY

Vždy jsem měla plán pro případ, že bych byla při konci světa. Vylezla bych na střechu mého domu a zapnula rádio na plný pecky. Pustila bych si "It's the end of the world" /je konec světa/ od R.E.M. a sledovala, jak to všechno padá, ze svého vysokého bidýlka.
Až na to, že realita se jen málokdy ukáže tak senzační.
A ono se to skutečně dělo. Byl konec světa, jak ho známe a já si byla zatraceně jistá, že se necítím skvěle. Všechno se změnilo a to my byly katalyzátorem pro to všechno.


Kompletní článek najdete na autorčině oficiální stránce: http://www.jenniferarmentrout.com/the-fifth-and-the-final-lux-book/


KATYPromočená a zmrzlá až na kost, jsem se zvedla z podlahy. Nemněla jsem ponětí, kolik času uplynulo od vypuštění první dávky onyxu a posledního náporu ledové vody, který mě složil na zem. Vzdát se a nechat je dělat, co chtěli, se ze začátku nezdálo jako možnost. Zpočátku ta bolest za to stála, protože ať se propadnu, jestli jim to usnadním. Jakmile mi smyli onyx z kůže a já se mohla znovu hýbat, vystřelila jsem ke dveřím. Nedosáhla jsem ale žádného pokroku a po čtvrtém polití onyxem a následném utopení jsem skončila.

Byla jsem naprosto a absolutně vyřízená.

Jakmile jsem byla schopná stát bez zhroucení, šourala jsem se ke studenému stolu v pomalých, bolestivých krocích. Byla jsem si celkem jistá, že stůl měl na povrchu velice tenkou vrstvu diamantů. Balík peněz, který byl potřebný k vybavení téhle místnosti, ne ještě celé budovy, v diamantech, musel být astronomický a podrobněji objasňoval národní dluhový problém.

A faktem bylo, že ze všech věcí, nad kterými bych měla přemýšlet, tahle byla ta poslední a neměla by být ani na mém seznamu, ale myslím, že onyx mi poškodil mozek.

Seržant Dasher během celého procesu přicházel a odcházel, nahrazen dvěma muži v armádních maskáčích. Barety, které nosili, jim téměř úplně zakrývali tváře, ale z toho, co jsem dokázala vidět, nevypadaly starší než já, možná tak nanejvýš v skorých dvaceti.

Oba teď byli v místnosti, oba měli pistole, uchycené na svých stehnech. Jedna moje část se divila, že ještě nevyletěli, ale onyx posloužil svému účelu. Ten s tmavě zeleným baretem stál u ovládacího panelu a sledoval mě s jednou rukou na pistoli a druhou na tlačítku bolesti. Druhý, s tváří zakrytou khaki baretem, strážil dveře.

Položila jsem ruce na stůl. Přes mokré provazce mých promočených vlasů vypadali moje ruce bílé a pastovité. Byla mi zima a třásla jsem se tak silně, až mě napadlo, jestli nemám ve skutečnosti záchvat. "Já...skončila jsem."

Na tváři muže s khaki baretem zacukal sval. Snažila jsem se zvednout na stůl, protože jsem věděla, že pokud si nesednu, spadnu, ale hluboký třes ve svalech způsobil, že jsem se naklonila do strany. Na sekundu se místnost zatočila. Možná mám nějaké trvalé poškození.

Na to jsem se málem zasmála, protože na co bych Daedalusu byla, kdyby mě zlomili?

Doktor Roth zůstal po celou dobu sedět v rohu místnosti a vypadal unaveně. Teď ale vstal, v rukách zdržel tlakoměr. "Pomozte jí na stůl."

Muž s khaki baretem ke mně přišel s odhodlaně zatnutou čelistí. Couvla jsem, v chabém pokusu dát mezi nás nějaký prostor. Srdce mi bušilo až šíleně rychle. Nechtěla jsem, aby se mně dotknul. Nechtěla jsem, aby se mně kdokoliv z nich dotýkal. S roztřesenými nohami jsem udělala další krok vzad a moje svaly najednou přestaly fungovat. Tvrdě jsem zadkem dopadla na podlahu, ale byla jsem natolik otupělá, že jsem tu bolest ani nezaregistrovala. Muž s khaki baretem se na mě zadíval a z mého úhlu pohledu jsem viděla celou jeho tvář. Měl ty nejvíce ohromující modré oči, a přestože vypadal, že tohle dělá běžně, zdálo se mi, že v jeho pohledu vidím náznak soucitu.

Beze slova se sehnul a sebral mně. Voněl po svěžím pracím prostředku, stejném druhu, který používá moje máma, a moje oči se zalily slzami. Než jsem se zmohla na odpor, který by byl zbytečný, položil mě na stůl. Když couvl, sevřela jsem okraje stolu a cítila se, jako bych tu už byla. A taky že byla. Podali mi další pohár vody a já ho přijala.

Doktor si hlasitě povzdechl. "Už si vypustila boj ze svého těla?"

Položila jsem papírový pohár na stůl a přinutila jazyk pohnout se. Byl oteklý a těžko kontrolovatelný. "Nechci tady být."

"Samozřejmě, že nechceš." Na hruď mi jako předtím přiložil chladný konec stetoskopu. "Nikdo v téhle místnosti nebo dokonce v téhle budově to od tebe neočekává, ale bojovat s námi, ještě než se dozvíš, co jsme zač, bude v konečném důsledku jenom bolet. Teď se zhluboka nadechni."

Nadechla jsem se, ale vzduch se zasekl. Řada bílých skřínek na druhé straně místnosti se rozmazala. Nebudu brečet. Nebudu brečet.

Doktor začal s rutinní prohlídkou, kontroloval moje dýchání, můj tlak, než znovu promluvil. "Katy. Smím ti říkat Katy?"

Unikl mi krátký, chraplavý smích. Jak zdvořilý. "Jistě."

Usmál se, položil tlakoměr na stůl a pak odstoupil, zakládajíc si ruce. "Potřebuju udělat celkovou prohlídku, Katy. Slibuji, že to nebude bolet. Bude to jako kterákoliv fyzická přehlídka, kterou sis prošla."

V jádru se mi usadil strach. Založila jsem si ruce kolem pasu, třesouc se. "Nechci to."

"Můžeme to na chvilku odložit, ale nakonec to budu muset udělat." Otočil se, přešel k jedné ze skříněk a vytáhl tmavě hnědou deku. Vrátil se a přehodil mi ji kolem ohnutých ramen. "Jakmile se ti navrátí síla, přemístíme tě do tvého pokoje. Tam se budeš moct umýt a převléct se do čistého oblečení. Je tam taky televize, pokud se chceš dívat nebo můžeš odpočívat. Je už celkem pozdě a zítra tě čeká velký den."

Držela jsem si deku blízko, chvějící se. Od něj to znělo, jako bych byla v hotelu. "Velký den?"

Přikývl. "Je toho hodně, co ti musíme ukázat. Doufejme, že pak pochopíš, o čem Daedalus skutečně je."

Znovu jsem bojovala s nutkáním se zasmát. "Vím, o co se lidi snažíte. Vím co-"

"Víš jenom to, co ti bylo řečeno," přerušil mě doktor. "A to, co víš, je jenom poloviční pravda." Naklonil hlavu na stranu. "Vím, že teď myslíš na Dawsona a Bethany. Neznáš celý příběh, který je za tím."

Zúžila jsem oči a uvnitř mě zahřál odpovídající nával hněvu. Jak se opovažuje používat proti mně to, co Daedalus udělal Dawsonovi a Bethany? "Vím toho dost."

Doktor Roth se kouknul na muže se zeleným baretem při kontrolním panelu a pak kývl. Ten tiše opustil místnost, nechávající doktora a toho s khaki baretem za sebou. "Katy-"

"Vím, že jste je v podstatě mučili," přerušila jsem ho, stávající se každou sekundou víc a víc neštvaná. "Vím taky, že jste sem přitáhli lidi a nutili Dawsona, aby je vyléčil, a když to nefungovalo, lidé zemřeli. Vím, že jste je drželi od sebe a využívali Beth, aby Dawson udělal, co jste chtěli. Jste horší než zlo."

"Neznáš celý příběh," zopakoval klidně, naprosto nevyveden z míry mým obviněním. Podíval se na muže s khaki baretem. "Archere, byl jsi tady, když přivedli Bethany a Dawsona?"

Otočila jsem se na Archera a ten přikývl. "Když byly tyhle osoby přivedeny, oba se s tím pochopitelně těžko vyrovnávali, ale po tom, co žena prošla mutací, byla ještě agresivnější. Bylo jim dovoleno zůstat spolu, dokud nebylo zřejmé, že byli bezpečnostním problémem. Proto byli odděleni a nakonec přemístěni na různá místa."

Potřásla jsem hlavou a přitáhla si deku blíž. Chtěla jsem na ně křičet z plných plic. "Nejsem hloupá."

"Já si nemyslím, že si hloupá," odpověděl doktor. "Hybridi jsou nechvalně známí svou nestálostí. Dokonce i ti úspěšně zmutovaní. Beth byla a je nestabilní."

V žaludku se mi vytvořil uzel. Snadno jsem si vzpomněla, jak byla Beth ve Vaughnově domě šílená. Vypadala v pořádku, když jsme ji našli v Mount Weather, ale nebyla taková vždycky. Byli Dawson a všichni v nebezpečí? Můžu vůbec věřit čemukoliv, co mi tito lidé řeknou?

"Proto potřebuju udělat kompletní přehlídku, Katy."

Podívala jsem se na doktora. "Chcete tím říct, že jsem nestabilní?"

Neodpověděl hned a mně to připadalo, jako kdyby pode mnou klesl stůl.

"Je tady jistá šance," řekl. "I při stabilních mutacích bývá problém s nestabilitou, která povstává, když hybrid používá Zdroj."

Svírala jsem deku, dokud se mi nevrátil cit do kloubů a nutila své srdce zpomalit. Nefungovalo to. "Nevěřím vám. Nevěřím ničemu z toho, co říkáte. Dawson byl-"

"Dawson byl smutný případ," řekl, přerušujíc mě. "Nakonec to pochopíš. Co se s ním stalo, bylo neúmyslné. Nakonec by byl propuštěn, jakmile bychom si byli jisti, že se dokáže opět přizpůsobit. A Beth-"

"Přestaňte," zavrčela jsem a můj vlastní hlas mě překvapil. "Nechci už dál poslouchat žádné vaše další lži."

"Nemáte ani ponětí, slečno Swartzová, jak nebezpeční Luxeni jsou, ani jakou hrozbu představují ti, které zmutovali."

"Luxeni nejsou nebezpeční! A hybridi by taky nebyli, kdybyste nás nechali na pokoji. Nic jsme vám neprovedli. A ani bychom neudělali. Nic jsme nedělali dokud-"

"Víš, proč přišli Luxeni na Zem?" zeptal se.

"Jo." Boleli mě klouby. "Arumové jim zničili planetu."

"A víš, proč byla jejich planeta zničena? Nebo původ Arumů?"

"Byli ve válce. Arumové se jim snažili vzít schopnosti a zabít je." Svůj "mimozemšťani 101" přehled jsem měla plně aktuální. Arumové jsou opak Luxenů, stín ke světlu a krmí se z Luxenů. "A vy s těmi monstry pracujete."

Doktor Roth potřásl hlavou. "Stejně jako ve všech velkých válkách, Arumové a Luxeni bojovali tak dlouho, až pochybuju, že mnoho z nich si pamatuje, co tuto bitvu zažehlo."

"Snažíte se tím říct, že Arumové a Luxeni jsou jako intergalaktické pásmo Gazy?"


"Ani nevím, proč s vámi o tom mluvím," řekla jsem. Najednou jsem byla tak unavená, až jsem si nebyla jistá, že můžu vůbec jasně myslet. "Na ničem z toho nezáleží."

"Ale záleží," řekl doktor. "Dokazuje to, jak málo toho opravdu víš o čemkoliv z tohohle."

"Pak hádám, že mě poučíte."

Usmál se a já chtěla srazit ten jeho blahosklonný výraz z tváře. Škoda, že to ode mne vyžadovalo puštění deky a shromáždění energie, abych to udělala.

"Během svých začátků, byli Luxeni tou nejmocnější a nejinteligentnější formou života v celém vesmíru. Stejně jako v každém souboru druhů, evoluce vytvořila v reakci na to přirozené predátory. Arumy."

Zírala jsem na něj. "Co se tím snažíte říct?"

Střetl se s mým pohledem. "Luxeni v té válce nebyli obětmi. Oni byli její příčinou."
 

25 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Katty Katty | E-mail | 21. září 2013 v 21:26 | Reagovat

to je úžasný:)

2 Veronika Veronika | 21. září 2013 v 21:28 | Reagovat

Super, díky moc za překlad. Už se moc těším na další. :-)  :-)  :-D  :-D

3 Dana Dana | 21. září 2013 v 21:31 | Reagovat

Díky za překlad.

4 Evelinka Evelinka | 21. září 2013 v 22:57 | Reagovat

Děkuji za překlad je to docela složité na pochopení :-D

5 Majuš Majuš | 21. září 2013 v 23:15 | Reagovat

[4]:Čo konkrétne? Ono sa to všetko rozvinie ďalej... ;-)

6 iv iv | 22. září 2013 v 7:29 | Reagovat

AAAAAAAAAAAAch paráda ste úžasné baby diky diiky už som sa nevedela dočkať ale chúda Katy :-(  :-(  :-(  :-( :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D

7 Blacky Blacky | 22. září 2013 v 8:15 | Reagovat

tak toto je dačo :)dakujem za preklad tesim sa na dalsiu kapcu.milujem tento blog ;-)

8 Radka Radka | 22. září 2013 v 9:45 | Reagovat

Děkuji za překlad.

9 zuzina zuzina | 22. září 2013 v 10:26 | Reagovat

ďakujem za preklad už sa teším na ďalšiu kapitolu :-)

10 Casey Casey | 22. září 2013 v 10:59 | Reagovat

Děkuju za překlad :-)

11 Naty Naty | 22. září 2013 v 12:31 | Reagovat

Katy tam bude asi zavřená celou knížku co? 8-O Těším se na kapitolu s pohledu Daemona. ;-)  8-)Je to čím dál tím víc zajímavější. :-P
Díky za překlad. :-)  ;-)

12 karolina karolina | 22. září 2013 v 14:20 | Reagovat

už se nemohu dočkat. moc díky za překlad :)

13 lenika lenika | 22. září 2013 v 15:06 | Reagovat

holky díky moc. Jste moje hvězdy!!!!!!!!!!

14 Majuš Majuš | 22. září 2013 v 19:18 | Reagovat

[11]:Nie, nebude tam do konca knížky zavretá, ono to bude trochu zaujímavejšie... Je tam strašne veľa zvratov, či už dobrých, alebo zlých. Ale viac už neprezradím. ;-)

15 mamamama mamamama | 22. září 2013 v 20:38 | Reagovat

panebožoe konečněě!!!!! překlááááád :D

16 Jitusa Jitusa | 22. září 2013 v 22:04 | Reagovat

joo nemůžu se dočkat další kapitoly :-D  :-D

17 Renca Renca | 23. září 2013 v 7:38 | Reagovat

Jupí, super díky za překlad.

18 Misha Misha | 23. září 2013 v 11:15 | Reagovat

Fíha, Katy to tam má vážně brutální ... kdyby to Daemon viděl, spálil by ty chlápky jak pečený kuřata :-P Mimochodem, číst tohle bez toho, co už víme o Hunterovi, by bylo vážně na prd - takže to je znovu díky za to, že jste překládaly taky Obsession ;-)
A nakonec - 5. díl? To jsem nějak prošvihla, tuhle informaci. Takže tohle nebude poslední kniha? To je sice dobře, ale taky to znamená, že nás bude čekat další děsivý čekání na poslední díl :-?

19 Majuš Majuš | 23. září 2013 v 11:41 | Reagovat

[18]:Áno, je aj 5 diel. Myslím, že je to fajn, keďže táto séria mala pôvodne končiť Opálom. ;-) A čo si napísala k tomu Daemonovi, no, radšej sa nevyjadrujem. :-?

20 Veru Veru | 24. září 2013 v 11:09 | Reagovat

Díky za překlad!

21 Kamuš Kamuš | 24. září 2013 v 17:43 | Reagovat

Děkuju, děkuju, děkuju! :-D  ;-)

22 lila lila | 28. září 2013 v 16:52 | Reagovat

kedy bude ďalšia prosím? :-)

23 Majuš Majuš | 29. září 2013 v 12:07 | Reagovat

[22]:Fakt neviem, nie je ešte hotová. :-(

24 Anett Anett | 29. září 2013 v 14:47 | Reagovat

super už se tešim na pokračování O_O  [:tired:] Luxeni nebudou tak hodný jak si mysli Katy :-?

25 Anett Anett | 29. září 2013 v 14:47 | Reagovat

dík za překlad :-D

26 H H | 4. října 2013 v 7:51 | Reagovat

Ahoj.. Chtěla jsme s ezeptat jestli už s eblíží nějaká nová kapitolka... a dik holky za překlad

27 Majuš Majuš | 6. října 2013 v 17:17 | Reagovat

[26]: To je ťažko povedať. Mám polovicu z Daemonovej 2 kapči, polovicu z 3 kapči a celú 4 kapču. Určite Vám to dám naraz, keď to bude hotové... ;-)

28 H H | 8. října 2013 v 9:21 | Reagovat

Moc děkuji a už se hrozně těším

29 jana jana | 10. října 2013 v 19:55 | Reagovat

prosím další kapču :) moc díky za překlad

30 Majuš Majuš | 12. října 2013 v 17:55 | Reagovat

Dnes dostanenete 2,5 kapči. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama