Origin - 4.kapitola

12. října 2013 v 21:11 | Janka (kor Majuš) |  Origin
KATY

Můj mozek vypnul a něco mnohem primitivnějšího a agresivnějšího převzalo kontrolu. Cítila jsem hrozný, klesající pocit zrady. Napřáhla jsem se a moje pěst se spojila s něčím, co bylo cítit jako Blakeova lícní kost. Ačkoli to nebyl holčičí úder. Vložila jsem do něj každý kousek hněvu a potlačované nenávisti, kterou jsem k němu cítila.
Vypustil překvapené zasténání, když rozžhavená bolest tančila skrz mou ruku. "Katy-"
"Ty parchante!" Znovu jsem se napřáhla a tentokrát moje klouby zasáhly jeho čelist.
Vypustil další bolestivé zabručení, když se zapotácel. "Ježíši."
Otočila jsem se a snažila se popadnout lampičku vedle postele. Bez varování se horní světlo rozsvítilo. Nebyla jsem si jistá, jak se to stalo. Pokud tady moje schopnosti nefungovaly, pak by Blakeovy neměly taky. Náhlá záře mě zaskočila a Blake toho využil. Vystřelil kupředu, nutící mě ustoupit od lampy.
"Kdybych byl tebou, nedělal bych to," varoval mě.
"Jdi do prdele."
Znovu jsem se na něj zahnala. Zachytil mojí pěst a zkroutil. Ostrá bolest vystřelila mojí paží a já jsem vypustila překvapené zalapání po dechu. Otočil mě a já jsem vykopla. Pustil mou paži a těsně se uhnul výkopu mého kolena.
"Tohle je směšné," řekl, oříškové oči zúžené. Hněv zabarvil zelené skvrnky.
"Zradil si nás."
Blake trochu pokrčil rameny a no, já jsem zešílela znovu. Vymrštila jsem se na něj jako nějaký nindža. Opravdu chabý nindža, protože se lehce vyhnul mému útoku. Moje levá noha narazila do postele a v další vteřině mě udeřil do zad. Vzduch byl vyražen z mých plic, když jsem se svalila dopředu, narážející na postel mým bokem a odrážející ji od zdi. Jeho kolena dopadla na matraci, když popadl moje ramena, převracející mě na záda. Praštila jsem ho do paže a on zaklel. Vzepnula jsem se a ohnala se na něj ještě jednou.
"Nech toho," zabručel, uchopující moje zápěstí. V další chvíli držel i to druhé. Přišpendlil mi ruce nad hlavou a naklonil se nade mne. S tváří, jen pár centimetrů od mé, tiše promluvil. "Přestaň, Katy. Všude jsou kamery. Nemůžeš je vidět, ale jsou tady. Právě teď se dívají. Co myslíš, jak se světla najednou zapnula? Není to magie a oni zatopí celou tuhle místnost onyxem. Nevím jak ty, ale mně se to nezdá příliš atraktivní."
Bojovala jsem, abych ho odtlačila a on přenesl svou váhu, takže jeho kolena byla přitisknutá k mým nohám, uvězňujíc je. Panika se přese mě pomalu plížila, způsobující, že můj puls vyskočil. Nelíbila se mi jeho váha na mě. Připomínalo mi to, jak se v noci vplížil do mého domu a spal vedle mě. Jak mě sledoval při spánku. Nevolnost se rychle zvedla a panika rostla. "Slez ze mě!"
"Já ti nevím. Pravděpodobně mi znovu vrazíš."
"To jo!" Vzepřela jsem boky, ale on se ani nehnul a moje srdce tlouklo tak rychle, že jsem si byla jistá, že budu mít infarkt.
Blake mnou jemně zatřásl. "Musíš se uklidnit. Neublížím ti. Dobře? Můžeš mi věřit."
S vytřeštěnýma očima jsem vypustila přiškrcený smích. "Věřit ti? Zbláznil ses?"
"Opravdu nemáš na výběr." Bronzové vlasy mu spadly do čela. Obvykle byly stylizované do toho rafinovaného nepořádku, ale dnes to vypadalo, že mu došel gel na vlasy.
Chtěla jsem ho znovu praštit a napnula jsem se proti jeho sevření, ale nedostala jsem se nikam. "Rozbiju ti ksicht!"
"To je pochopitelné." Přitlačil se ke mně, přimhouřil oči. "Vím, že nemáme zrovna nejstabilnější vztah-"
"My nemáme žádný vztah. Nemáme nic!" Těžce dýchající, jsem přinutila své svaly přestat se třást. Prošlo několik okamžiků, když zíral dolů na mě, chřípí rozšířené a ústa sevřená v silné, ponuré lince. Chtěla jsem se podívat jinam, ale to by byla slabost a to byla nejhorší věc, jakou jsem mohla ukázat. "Nenávidím tě." Zdálo se, že nemá smysl to říkat, ale cítila jsem se lépe.
Trhl sebou, a když promluvil, jeho hlas byl sotva šepot. "Protivilo se mi, že ti musím lhát, ale neměl jsem na výběr. Cokoliv bych ti řekl, pověděla bys Daemonovi a ostatním Luxenům. A to jsem nemohl dopustit. Daedalus taky ne. Ale my tady nejsme ti špatní."
Potřásla jsem hlavou, zaražená a neuvěřitelně naštvaná. "Vy jste ti špatní! Byla to léčka! Od samého začátku. Všechno vedlo k tomuhle. A ty jsi jim pomohl. Jak jsi mohl?"
"Bylo to nutné."
"Tohle je můj život." Slzy hněvu zalily mé oči, protože jsem teď neměla nad svým životem žádnou kontrolu, částečně díky němu, a bojovala jsem, abych udržela svůj hlas plochý. "Bylo něco z toho pravda? Chris? To, že jsi ho chtěl dostat odsud?"
Blake dlouho nic neříkal. "Nechali by Chrise odejít kdykoliv. To, že ho drželi proti jeho vůli, byl jen příběh, abys se mnou soucítila."
"Ty zatracenej hajzle," zasyčela jsem.
"Byl jsem poslán, abych se ujistil, že se mutace udržela. Nevěděli, co můj strýc a doktor Michaels plánovali, ale jakmile věděli, že se mutace udržela, potřebovali vědět, kdo tě zmutoval a jak silné to bylo. To je důvod, proč jsem se vrátil po noci...po té noci, co jste mě ty a Daemon nechali jít."
Náš soucit v tu noc byl posledním hřebíkem do našich rakví. Bylo to tak ironicky smutné. Chtěla jsem mu vyškrábat oči.
Vypustil drsný povzdech. "Potřebovali jsme se ujistit, že jsi na tohle dost silná. Věděli, že Dawson se vrátí pro Bethany, ale chtěli vidět, jak daleko se dostanete."
"A tohle?" zašeptala jsem. "Co je tohle?"
"Pravda, Katy. Skutečná pravda."
"Jako bys byl schopný říkat pravdu." Překulila jsem se, snažící se ho shodit. Mumlající další kletbu se zvedl, pořád držící mé zápěstí a vytáhl mě z postele. Moje bosé nohy sklouzly po dlaždicích, když mě táhl do koupelny. "Co to děláš?"
"Myslím, že se potřebuješ zchladit," odpověděl se zatnutou čelistí.
Snažila jsem se něčeho zachytit, ale jediné, co se mi podařilo, bylo odřít si nohy. V koupelně jsem přenesla svou váhu na stranu a on narazil do umývadla. Než jsem na něj mohla zaútočit, strčil mě dozadu. Ruce mi mávali jako vlajky ve větru. Převrhla jsem se přes nízký okraj sprchového koutu a přistála uvnitř na zadku. Ostrá bolest vystřelila mou páteří. Blake vyrazil kupředu, jedna ruka svírající moje rameno, další se slepě natahující. O okamžik později, mrazivá voda vyrazila ze sprchové hlavice. Ječící, jsem chtěla vstát, ale jeho druhá ruka přistála na mém rameni, udržující mě nehybnou, když mě zmáčela ledová voda. Zaprskala jsem, rukama jsem mlátila proti chladu. "Pusť mě odsud!"
"Ne, dokud nebudeš připravená mě vyslechnout."
"Neexistuje nic, co bys mohl říct!" Promočené věci přilnuly k mé kůži. Stálý proud vody mi přilepil vlasy k obličeji. Bála jsem se, že se mě snažil utopit, a proto jsem šla po jeho tváři, ale on odstrčil mé ruce pryč.
"Poslouchej mě." Uchopil mou bradu, jeho prsty se bořily do mých tváří, nutící mě podívat se mu do očí. "Viň mě, jak chceš, ale myslíš, že bys tady nebyla, kdybys mě nepotkala? Pokud jo, jsi blázen. Ve chvíli, kdy tě Daemon zmutoval, byl tvůj osud zpečetěn. Pokud chceš být na někoho naštvaná, měl by to být on. On tě dostal do téhle situace."
Blake mě ohromil až k nehybnosti. "Jsi úplně praštěný a plácáš blbosti. Vinit za tohle Daemona? Zachránil mi život. Já bych-"
"Zmutoval tě, i když věděl, že byl sledovaný. Není hloupý. Musel vědět, že se to DOD dozví."
Ve skutečnosti, on a jeho rodina nevěděli o hybridech, dokud jsem se jedním nestala. "Je to pro tebe tak typické, Blakeu. Všechno je chyba někoho jiného."
Jeho oči se zúžily a zelené skvrnky se prohloubily. "Ty to nechápeš."
"Máš pravdu." Srazila jsem mu ruce z mé tváře. "Nikdy to nepochopím."
Couvl a potřásl hlavou, když jsem vylezla ven ze sprchového koutu. Natáhl se, vypnul sprchu a sebral ručník, házející ho směrem ke mně. "Nesnaž se mě znovu praštit."
"Neříkej mi, co mám dělat." Používající ručník jsem se snažila usušit, jak nejlíp jsem mohla.
Zatnul pěsti. "Podívej, chápu to. Jsi na mě naštvaná. Skvělý. Přenes se přes to, protože jsou důležitější věci, na které by ses měla zaměřit."
"Mám se přes to přenést?" Asi ho zadusím ručníkem.
"Jo." Opřel se o zavřené dveře, opatrně mě pozorující. "Opravdu nemáš ponětí, o co jde, Kat."
"Nevolej mě tak." Vztekle a zbytečně jsem otírala své oblečení.
"Už jsi dostatečně klidná? Potřebuji si s tebou promluvit a ty musíš poslouchat. Věci nejsou takové, jak si myslíš. A přeju si, abych ti mohl říct pravdu už dříve. Nemohl jsem, ale teď můžu."
Unikl mi přiškrcený smích, když jsem v nevíře potřásla hlavou. Jeho oči se zúžily a vykročil ke mně. Moje záda se narovnala ve varování a blíž už nepřišel.
"Ujasněme si jednu věc. Pokud by Daemon byl někde zamčený, hodila bys pod autobus všechny a taky Ježíška, abys ho osvobodila. To je to, co si myslíš, že jsem udělal. Takže se nechovej, jako bys byla lepší než já."
Udělala bych to?
Jo, udělala, ale rozdíl mezi námi byl, že Blake prosil o přijetí a odpuštění poté, co řekl víc lží než pravdy. A pro mě, to bylo zatraceně šílené.
"Myslíš si, že to můžeš odůvodnit? No, mýlíš se. Nemůžeš. Jsi monstrum, Blakeu. Skutečné žijící a dýchající monstrum. Nic, bez ohledu na to, jaké jsou tvé úmysly nebo jaká je skutečná pravda, to nikdy nezmění."
Maličký záblesk neklidu zazářil v jeho upřeném pohledu. Stálo mě to všechno, nevytrhnout držák na ručníky ze zdi a nevrazit mu ho do oka. Hodila jsem ručník stranou, třesoucí se víc od hněvu než od mokrého chladu, prosakujícího z mého oblečení. Odtlačil se ode dveří a já jsem o krok couvla, ve střehu.
Zamračil se. "Daedalus tady není ten špatný." Otevřel dveře od koupelny a zamířil ven. "To je realita."
Následovala jsem ho. "Jak to jenom můžeš říct s vážnou tváří?"
Sedl si na mou postel. "Vím, co si myslíš. Chceš s nimi bojovat. Chápu to. Vážně. A vím, že jsem ti téměř ve všem lhal, ale nevěřila bys pravdě, pokud bys to neviděla na vlastní oči. A když uvidíš, věci budou jiné."
Nebylo nic na světě, co by mi mohli ukázat, abych změnila názor, ale také jsem uznala nesmyslnost hádání se s ním o tom. "Musím si obléknout suché věci."
"Počkám."
Zírala jsem na něj. "Nezůstaneš tady, zatímco se budu převlékat."
Podrážděně na mně koukal. "Převlékni se v koupelně. Zavři dveře. Tvoje ctnost je přede mnou v bezpečí." A pak mrkl. "Pokud to nechceš změnit a já jsem rozhodně pro. Bývá tady nuda."
Moje dlaň svědila, jak se hodně chtěla omotat kolem "nechovající se jako dáma" místa a zkroutit. Slova, která mi vyšla z pusy, byla má vlastní. Cítila jsem je. Věřila jsem jim.
"Jednou tě zabiju," slíbila jsem.
Ironický úsměv se mu objevil na tváři, když se setkal s mým pohledem. "Už jsi zabila, Katy. Víš, jaký je to pocit vzít život, ale nejsi vrah. Nejsi zabiják." Zachytil můj ostrý nádech vědoucím pohledem. "Alespoň zatím ne." Otočila jsem se, kroutící ruce do pěstí. "Jak jsem řekl, my nejsme ti špatní. Luxeni jsou a uvidíš, že nelžu. Jsme tady, abychom je zastavily před nadvládou."
 

27 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 lea lea | 12. října 2013 v 21:33 | Reagovat

Ďakujem za preklad! :-) teším sa na pokračovanie :-)

2 That G!rl That G!rl | 12. října 2013 v 22:20 | Reagovat

To je tak sprostej hajzl!!! by ho rakovina honila po dvoře!!
Díky za překld

3 Ria Ria | 12. října 2013 v 22:30 | Reagovat

Veľmi pekne ďakujem.

4 Kitty Kitty | 12. října 2013 v 22:54 | Reagovat

O môj Bože mala som pocit, že asi hodím počítač o stenu, už len pri pomyslení na toho odporného slizkého debila (Blakea)!!! neznášam ho a dúfam, že ho Daemon minimálne zmláti tak, že už nikdy nebude chodiť ... muhahahaha :D :D Keby som bola na mieste Kate tak mu ten držiak na uteráky asi fakt vrazím medzi oči :D :D Moja zlatá Kat ... <3 dúfam, že jej fakt Blake nenatlačí dajaké kaleráby do hlavy a ona zmení názor na Luxenov, lebo si myslím, že nie každý Luxen musí byť taký za akých ich Daedalus považuje ... joooj už sa tešíím na pokračovanie :D Ďakujem veeeeľmi pekne za kapitolky :* :* :*

5 Kitty Kitty | 12. října 2013 v 22:55 | Reagovat

[2]: xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD si zabila :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

6 Dana Dana | 13. října 2013 v 2:26 | Reagovat

Děkuji za nové kapitoly.

7 iv iv | 13. října 2013 v 7:47 | Reagovat

ach anoooooooooo ďalšie kapitoli super a k tomu 3 naraz :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D a ten Blake hajzel jeden klamársky myslela som že aspoň s tým Chrisom bola nejaká pravda
ale tak na jednej strane majú pravdu s tou nadvládou Luxenou ale zasa nie je dobré čo robia veď týrajú detská a nútia ich robiť zlé vreci
a Daemon ach je proste úžasný a diiiiiiiiiiiiiiky :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)

8 Blacky Blacky | 13. října 2013 v 8:40 | Reagovat

dakujem za preklad cakat sa oplatilo zavalit nas tromi kapitolkami ,ach, :-D este raz dakujem si super

9 susan susan | 13. října 2013 v 8:54 | Reagovat

ĎAKUJEEEEEEM! ?:-D :-D

10 Pavlína Pavlína | 13. října 2013 v 9:03 | Reagovat

Je to bomba díky moc za překlad. :-)  [:tired:]  :-)

11 Casey Casey | 13. října 2013 v 15:04 | Reagovat

Děkuju moc za překlad :-)

12 karolina karolina | 13. října 2013 v 16:57 | Reagovat

Moc díky za překlad. Ty jo to je hajzl už se nemůžu dočkat až si ho Daemon podá. už se těšim na další. :-)  :-)

13 Naty Naty | 13. října 2013 v 18:12 | Reagovat

díky za překlad :-)  ;-)

14 zuzina zuzina | 13. října 2013 v 19:53 | Reagovat

začínam sa obávať že tentoraz blake hovrí pravdu... moc moc krát ďakujem za preklad :)teším sa na ďalšie pokračovanie :-D

15 Anett Anett | 13. října 2013 v 20:09 | Reagovat

supéér  díky za překlad :-)  :-)
co tam děla??!! ten debil Blake zabijte ho někdo prosííím [:tired:]  :D

16 kvetacek kvetacek | 13. října 2013 v 21:04 | Reagovat

Juuuuuu na tohle jsem se mocc tesila
Miluju Luxeny.Jsem zvedava jak to bude pokracovat :-)  :-) dekuji

17 Lenika Lenika | 13. října 2013 v 21:45 | Reagovat

Super preklad :-) jsem v raji, vcetne toho hada blaka, doufam ze mu kat neuveri!!!kardopadne diky moc :-)

18 candy candy | 13. října 2013 v 21:47 | Reagovat

Dekuju za preklad :-)

19 Luci Luci | 13. října 2013 v 22:11 | Reagovat

ďakujem za preklad :-) myslím si, že kúsok pravdy bude v tom čo Blake hovorí :-? a hlavne sa teším na kapitolu kde sa stretnú Daemon a Katy :-)

20 Argentum Argentum | E-mail | 13. října 2013 v 22:21 | Reagovat

Hajzel!!! Ako sa vôbec opovažuje ukázať :-!  Môžete mi tú knihu prosím poslať? Ďakujem a ďakujem za preklad :-)

21 Majuš Majuš | 14. října 2013 v 6:21 | Reagovat

[20]:Poslané.

22 Renca Renca | 14. října 2013 v 7:33 | Reagovat

Paráda, moc moc děkuji za překlad.

23 Misha Misha | 14. října 2013 v 12:56 | Reagovat

Uf, to byla dávka :-D Tohle jsem si užila, Blake mě pořádně zvednul ze židle. Pokud se nic nezmění, rozhodně je to adept na to, aby ho Daemon umlátil, opekl, naporcoval a podával jako svačinu. Jediný, co ho doteď u mě trochu omlouvalo byla ta výmluva s Chrisem, ale když to byla jen lež, má to spočítaný. A taky by mě zajímalo, jak je to teda s Bethany, jestli je vážně nestabilní ... no jako, ta holka působí, že je trochu v mimoni :-? Jsem zvědavááááá. Díky 8-)

24 Argentum Argentum | 14. října 2013 v 15:27 | Reagovat

[21]: Ďakujem :-)

25 H H | 15. října 2013 v 10:56 | Reagovat

jeee...děkuji za další přelady kapitol, prohlížím tento blog každý den a čekám na další skvělou kapitolku od vás... tyhle knížky jsem si fakt zamilovala.. a jsme netrpělivá co nového nás v děju ještě čeká a jak to bude pokračovat...

26 Radka Radka | 15. října 2013 v 18:57 | Reagovat

Děkuji za preklad.

27 nicky nicky | 16. října 2013 v 14:29 | Reagovat

Bože, to snad není možný! Jen jednou jedinkrát se mi stalo, že mě postava v knížce dokázala tak rozzuřit až jsem pomalu viděla rudě, kroutili se mi vzteky prsty a byla jsem nepíčetná i v realitě :D (a to Elena v 50ti odstínech) a téééď zase a může za to Blake.. :-! .. grrrrr.. zabte ho někdo .. díky za překlad, asi si ukoušu nehty než bude dalšííí :-D

28 Aneta Aneta | 17. října 2013 v 16:59 | Reagovat

Ahojky Prosím pošlete mi Origin na muj email hlavackova.aneta@seznam.cz díky moc

29 Majuš Majuš | 17. října 2013 v 21:12 | Reagovat

[28]:Poslané.

30 Ikente Ikente | 22. října 2013 v 10:52 | Reagovat

děkuju za překlad, Blake je vážně slizoun a Kate nezávidím být hybridem. Někteří Luxeni jsou možná špatní, ale unášet děcka, která byla zmutovaná, je opravdu omluvitelné :-?

31 Anett Anett | 22. října 2013 v 19:35 | Reagovat

holky kdy plánujete další kapitolu??prosííííím [:tired:]  [:tired:]

32 Majuš Majuš | 23. října 2013 v 21:54 | Reagovat

[31]:Fakt neviem, každá má teraz toho strašne veľa. ;-)

33 Nikki Nikki | E-mail | 2. listopadu 2013 v 18:27 | Reagovat

Mohli byste mi prosím knížku poslat na email? :)

34 zia zia | E-mail | 3. listopadu 2013 v 1:16 | Reagovat

Dakujem za preklad, dufam ze budete pokracovat. Dakujem

35 Majuš Majuš | 3. listopadu 2013 v 6:30 | Reagovat

[33]:Poslané.
[34]:Určite ani jedna z báb nemieni prestať s prekladom.

36 zia zia | E-mail | 3. listopadu 2013 v 12:05 | Reagovat

Super:-) tak si budeme drzat paste aby ste sa k tomu dostali co najskor. Dakujem, ze to pre nas robite.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama