Origin - 8.kapitola 2/2

13. prosince 2013 v 19:25 | Janka (kor Majuš) |  Origin
DAEMON


Byl jsem asi deset vteřin od toho, abych někomu zlomil vaz.
Kdo ví, kolik dní uběhlo od našeho malého shledání s Nancy v Mount Weather?
Pár? Týden nebo víc? Sakra, to kdybych věděl.
Neměl jsem ani ponětí, jaká část dne byla nebo kolik času uplynulo.
Poté, co mě doprovodili dovnitř, Nancy zmizela, a celá záplava hloupých sraček se dala do pohybu: Zkouška, krevní testy, fyzický a chabý výslech na této straně Blue Ridge Mountains. / http://en.wikipedia.org/wiki/Blue_Ridge_Mountains /
Souhlasil jsem se vším, jen abych ten proces urychlil, ale pak se nestalo absolutně nic. Byl jsem dopraven do místnosti, pravděpodobně do takové, v které byla kdysi držena Dawsonova prdel, a každou vteřinou jsem byl zuřivější. Nemohl jsem čerpat ze Zdroje. Ačkoli, jsem na sebe mohl vzít svou pravou podobu, ale jediná dobrá věc, kterou by to udělalo, bylo, že bych rozsvítil tmavou místnost. To nebylo zrovna užitečné.
Procházel jsem přes celou místnost a nemohl jsem si pomoct, ale přemýšlel jsem už po tisící krát, jestli Kat dělala to samé někde jinde. Necítil jsem ji, ale to divné spojení mezi námi fungovalo, jenom když jsme byli blízko sebe. Pořád tady byla šance, malý kousek naděje, že byla v Mount Weather. / http://en.wikipedia.org/wiki/Mount_Weather_Emergency_Operations_Center /
Kdo ví, kolik hodin bylo, když se dveře do místnosti otevřely a tři rádoby G. I. Joeové mi pokynuli, abych šel ven. Prošel jsem kolem nich, usmívající se, když jeden z nich, se kterým jsem se srazil ramenem, zaklel. / http://www.youtube.com/watch?v=jqW6ynaPXHU /
"Copak?" vyzval jsem ho, čelící stráži, připraven k boji. "Máš problém?"
Zašklebil se. "Pohni se."
Jeden z nich, velmi statečný, mě dloubnul do ramene. Otočil jsem na něj pohled a on couvnul. "Jo, myslel jsem si."
A s tím, mě tříčlenné komando vedlo chodbou, která byla téměř identická s tou, která vedla k místnosti, kde jsme našli Beth. Když jsme byli ve výtahu, sjeli jsme o pár podlaží níž, a pak vešli do další chodby, která byla plná různého vojenského personálu, někteří v uniformě a ostatní v oblecích. Všichni se naší malé šťastné skupince vyhnuli širokým obloukem. Moje již neexistující trpělivost byla tenká v době, kdy jsme zastavili před tmavými, zářivými dvojitými dveřmi. Moje pavoučí smysly mi říkali, že byly vybavené onyxem.
Komando udělalo nějaké tajné veverčí hovno s kontrolním panelem a dveře se otevřely, odhalující dlouhý obdélníkový stůl. Místnost nebyla prázdná. Ach ne. Uvnitř byla moje oblíbená osoba.
Nancy Husher seděla v čele stolu, ruce složené před sebou a vlasy stažené do těsného ohonu. "Ahoj, Daemone."
Rozhodně jsem neměl náladu na tyhle sračky. "Ach. Pořád jsi kolem po tak dlouhé době? Myslel jsem si, že ses na mě vykašlala."
"Nikdy bych se na tebe nevykašlala, Daemone. Na to jsi příliš cenný."
"To vím." Sedl jsem si, aniž by mi řekli, opřel se a překřížil si ruce. Vojáci zavřeli dveře a postavili se před ně na stráž. Střelil jsem po nich pohrdavým pohledem, než jsem se otočil k Nancy. "Copak? Dneska žádné krevní testy ani zkoušky? Žádný nekonečný proud hloupých otázek?"
Nancy se jasně snažila udržet si pohodovou fasádu. Modlil jsem se k Bohu, že jsem stlačil každý knoflík, který ta žena měla. "Ne. Už není potřeba dělat něco z toho. Máme, co jsme potřebovali."
"A to je co?"
Jeden z jejich prstů se pohnul a pak ztuhl. "Myslíš si, že víš, co se Daedalus pokouší udělat. Nebo alespoň předpokládáš."
"Upřímně řečeno, mám u prdele, co dělá tvoje šílená skupina."
"Máš?" Zvedlo se jí jedno tenké obočí.
"Jo," řekl jsem.
Její úsměv se rozšířil. "Víš, co si myslím, Daemone? Jsi plný chvástání. Máš chytrou pusu a svaly, které to zálohují, ale ve skutečnosti nemáš žádnou kontrolu nad touhle situací a hluboko v sobě to víš. Takže si klidně pouštěj pusu na špacír. Je to zábavné."
Moje čelist se sevřela. "Žiju proto, abych tě pobavil."
"No, je dobré to vědět a teď, když jsme to vyřešili, můžeme se pohnout dál?" Když jsem přikývl, její mazaný pohled se zaostřil. "Nejdřív chci, abys jasně pochopil, že když kdykoli ohrozíš mě nebo kohokoli jiného, máme tu zbraně, které bych na tebe rozhodně nerada použila, ale udělám to."
"Jsem si jistý, že by se ti štítilo udělat to."
"Jo. Máme zbraně PEP, Daemone. Víš, co to znamená? Střela impulsové energie. Narušuje to elektronické a světelné vlnové délky na katastrofální úrovni. Jeden výstřel je smrtelný pro tvůj druh. Nesnesla bych, kdybych tě ztratila. Nebo Katy. Chápeš, co říkám?" / http://en.wikipedia.org/wiki/Pulsed_Energy_Projectile /
Moje ruka se sevřela v pěst. "Chápu."
"Vím, že máš své domněnky, když přijde na Daedalus, ale my doufáme, že to změníme během tvého pobytu u nás."
"Hm, moje domněnky? Ach, poukazuješ na dobu, kdy jste mě ty a tví přisluhovači vedli k přesvědčení, že byl můj bratr mrtvý?"
Nancy ani nemrkla. "Tvůj bratr a jeho přítelkyně byli drženi Daedalusem kvůli tomu, co Dawson udělal Bethany, pro jejich bezpečnost. Vím, že tomu nevěříš, ale to není moje starost. Existuje důvod, proč je Luxenům zakázáno léčit lidi. Následky takových činů jsou enormní a ve většině případů se výsledek v nestabilní DNA změní v lidském těle, obzvláště mimo kontrolovaného prostředí."
Na to jsem naklonil hlavu, vzpomněl jsem si totiž, co se stalo Carisse. "Co to má znamenat?"
"Dokonce, i kdyby lidé přežili mutaci s naší pomocí, pořád je šance, že je mutace nestabilní."
"S vaší pomocí?" Chladně jsem se zasmál. "Odstřelit lidi, s Bůh, ví čím, jim pomáhá?"
Přikývla. "Bylo to buď to, nebo nechat Katy zemřít. To by se stalo." Ztuhl jsem, ale můj tep se zrychlil. "Někdy mutace zeslábne. Někdy je zabije. Někdy se drží, a pak lidi vybuchnou pod vlivem stresu. A někdy se udrží dokonale. Musíme to zjistit, protože nemůžeme nestabilní hybridy pustit do společnosti."
Hněv se přese mě hnal jako nákladní vlak. "Říkáš to, jako byste dělali světu laskavost."
"To děláme." Opřela se, klouzající rukama ze stolu. "Studujeme Luxeny a hybridy, pokoušíme se vyléčit nemoci. Zastavujeme potenciálně nebezpečné hybridy od ubližování nevinným lidem."
"Kat není nebezpečná," vypálil jsem.
Nancy naklonila hlavu na stranu. "To se ještě uvidí. Pravdou je, že nebyla testována a to je to, co právě teď děláme."
Velmi pomalu jsem se naklonil dopředu a místnost začala nést bílý lesk. "A to znamená co?"
Nancy zvedla ruku, zastavující tři poskoky u dveří. "Ukázalo se, že Katy vykazuje známky extrémního vzteku, což je znak nestabilnosti hybrida."
"Opravdu? Kat je naštvaná? Mohlo by to být proto, že ji držíte v zajetí?" Ta slova chutnala jako kyselina.
"Napadla několik členů mého týmu."
Na mé tváři se rozšířil úsměv. To je moje holka. "Je mi tak líto, že to slyším."
"Mně taky. Vkládáme do vás dvou tolik naděje. Způsob, jakým jste spolupracovali? Je to dokonalý symbiotický vztah. Velmi málo Luxenů a lidí toho dosáhlo. Většinou mutace na člověka působí jako parazit." Překřížila si ruce, narovnávající si fádní hnědé sako. "Mohli byste znamenat tak moc pro to, co se pokoušíme provést."
"Což je léčení nemocí a zachraňování nevinných lidí?" odfrkl jsem si. "To je všechno? Opravdu si myslíš, že jsem tak hloupý?"
"Ne. Myslím si o tobě přesný opak." Nancy vydechla nosem, když se naklonila dopředu a položila ruce na tmavý šedý stůl. "Cíl Daedalusu je změnit krajinu lidské evoluce. Udělat to, někdy vyžaduje drastické metody, ale konečné výsledky stojí za každou skvrnku krve, pramínek potu a slzy."
"Dokud to není tvoje krev, pot a slzy?"
"Ach, dala jsem do toho všechno, Daemone." Rozzářila se. "Co kdybych ti řekla, že můžeme nejen vymýtit některé z nejvíc nakažlivých chorob, ale můžeme taky zastavit války, které ještě ani nezačaly?"
A tady to bylo, uvědomil jsem si. "Jak byste to udělali?"
"Myslíš, že jakákoliv krajina by chtěla bojovat s armádou hybridů?" Naklonila hlavu. "Kdyby věděli, čeho je schopný úspěšně zmutovaný hybrid?"
Část mě byla z těch náznaků znechucená. Ta druhá část byla prostě naštvaná. "Vytváření hybridů, aby mohli bojovat ve hloupých válkách a zemřít? Mučili jste mého bratra kvůli tomuhle?"
"Říkáš, mučili; já říkám, motivovali."
Dobře, tohle byl jeden z okamžiků v mém životě, kdy jsem opravdu chtěl přerazit někoho přes zeď. A myslím, že ona to věděla.
"Pojďme k věci, Daemone. Potřebujeme tvou pomoc, tvou ochotu. Pokud věci půjdou hladce pro nás, půjdou hladce i pro tebe. Co mám udělat, abys souhlasil?"
Nic na světě by mě nedonutilo tohle zvažovat. Bylo to proti přírodě; tak špatné to bylo. Ale byl jsem muž na obchodování, a když na to přišlo, bez ohledu na to, co chtěl Daedalus, co chtěl Luc, byla jenom jediná věc, na které záleželo. "Je jenom jediná věc, kterou chci."
"A to je?"
"Chci vidět Kat."
Nancyin úsměv nevyblednul. "A co jsi ochotný pro to udělat?"
"Cokoliv," řekl jsem bez zaváhání a myslel jsem to vážně. "Udělám cokoliv, ale nejdřív chci vidět Kat a chci ji vidět teď hned."
Vypočítavé světlo naplnilo její tmavé oči. "Pak jsem si jistá, že na něco přijdeme."
 

37 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Cathrine14 Cathrine14 | Web | 13. prosince 2013 v 20:32 | Reagovat

Díky za překlad! :-)

2 karol karol | 13. prosince 2013 v 21:01 | Reagovat

super ! už se nemůžu dočkat na další moc díky :-)

3 Báška Báška | E-mail | Web | 13. prosince 2013 v 21:55 | Reagovat

Hoc túto sériu vôbec nečítam, nemohla som si odpustiť komentár k PEP zbraniam :D
Ako sme nad tým dumali čo to je :D  :D  :D
Človek sa niekedy pri preklade aj nasmeje :-D

4 zia zia | 13. prosince 2013 v 22:22 | Reagovat

Dakujem za preklad  a korekturu :-) baby ste skvele:-)

5 Casey Casey | 14. prosince 2013 v 15:47 | Reagovat

Děkuju moc za korekturu i překlad :-)

6 iv iv | 14. prosince 2013 v 16:24 | Reagovat

ach Daemon to je proste ach
super že sa teda uvidia aj keď asi Katy t toho nebude nadšená že sa nechal chytiť a diiiiiiky moc :-)  :-)  :-)  :-)  :-)

7 Radka Radka | 14. prosince 2013 v 20:01 | Reagovat

Děkuji za překlad.

8 Misha Misha | 14. prosince 2013 v 20:11 | Reagovat

Katy ho zabije, až ho tam uvidí ... ale já už se tak těším, až se setkají :-D

9 candy candy | 14. prosince 2013 v 20:47 | Reagovat

Dekuju za preklad ,ja se taky tak tesim az jse srtkaji :)

10 Majuš Majuš | 15. prosince 2013 v 21:38 | Reagovat

[4]:[5]: ďakujeme :-P

11 Anett Anett | 16. prosince 2013 v 22:06 | Reagovat

díky díky díky za překlad :-D  :-)

juuuuuuuuuuuuuuuuu teším se až se  uvidí [:tired:]  Daemon je něj jak se ho ty chlapy bály :D  :D

12 zuzina zuzina | 23. prosince 2013 v 21:49 | Reagovat

ďakujem za preklad :)

13 Celi Celi | 26. prosince 2013 v 10:59 | Reagovat

Nemohla by byt k Vanocum dalsi cast? :D :)

14 Majuš Majuš | 26. prosince 2013 v 18:06 | Reagovat

[13]:ja by som Vám pridala aj 2,3 kapitoly, ale opäť mám "nezvestnú" prekladateľku. :-(

15 Adria Morgan Night Adria Morgan Night | E-mail | Web | 28. prosince 2013 v 15:43 | Reagovat

[14]: To je špatné :/ Těším se na pokračování jako malá! :D

16 Lea Lea | 29. prosince 2013 v 20:59 | Reagovat

[14]: och tak dúfam, že sa nejak čoskoro "objaví" :( lebo sa už strááááášne nemôžem dočkať pokračovania :D ale inak ďakujem za preklad veľmi pekne :-)

17 Veronika Veronika | 28. ledna 2014 v 13:13 | Reagovat

Moc děkuji za skvělý překlad. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama