BOL - 5.kapitola

7. dubna 2014 v 22:53 | Míša |  Because of low - Abbi Glines
Kapitola pět


Noční vzduch byl stále chladný. Přestože naše super krátké jarní počasí bylo téměř pryč, noci se ještě nezačaly zahřívat. Zhluboka jsem se nadechla očišťujícího mořského vzduchu a vešla na bílý písek, kéž bych neměla kozačky. Z lodiček bych snadno vyklouzla a cítila pod chodidly písek.
V kabelce mi zazvonil telefon a já ho vytáhla ven. Byl to Cage.
"Ahoj," řekla jsem, přidržujíc si telefon u ucha ramenem, zatímco jsem šla po pláži směrem k našemu domu.
"Kde jsi?"
Samozřejmě, že se ptá na tohle. Jak znám Cage, byl zrovna uprostřed sexu a uvědomil si, že neví kde dnes jsem, takže popadl telefon a mezi přírazy mi zavolal. Nechutný, zlá představa.
"Momentálně jsem na pláži před Live Bay, potřebovala jsem na vzduch. Dneska hrajou Jackdown."
"Kdo je s tebou?"
"No, byla jsem s Prestonem, ale ten odešel s nějakou holkou a Marcus řekl, že mě sveze domů."
"Kde je Marcus?"
"Tancuje uvnitř s holkou."
Nastala odmlka.
"Jsi připravená odejít?"
Byla jsem, ale říct to Cagovi tak nechá plavat svoje rande a přispěchá za mnou. Když přišlo na mě, měl hrdinský komplex. Často jsem uvažovala jestli je to tím, že nás v dětství nikdo nezachraňoval. Nikdo nezachránil jeho mámu, když jí otčím tloukl. Byl jen dítě, ale vím, že si dává za vinu, že to nezarazil.
"Jsem v pohodě."
"Ne, nejsi, Low. Slyším ti to v hlase. Něco je špatně. Budu tam za pět minut."
"Cagi, ne-"
Ale už zavěsil. Ach, dobře. Ta holka ho bezpochyby vezme hned zpátky. Vždycky to tak dělaly, což mě mátlo. Kdyby ode mě kluk utekl, aby pomohl jiné holce, zatímco jsme na rande, nenechala bych ho potom jen tak přiběhnout zpátky a skočit mi do postele. Ale na druhou stranu, já bych nikdy neměla nezávazný sex s cizím klukem. Takže tohle bylo sporný.
Zamířila jsem zpátky na chodník u Live Bay a rozhodla se Marcusovi jen zavolat, že odcházím, místo abych šla dovnitř. Krom toho vzhledem k sexbombě v jeho náručí si nejspíš nějakou chvíli ani neuvědomí, že jsem pryč.
Marcus
Konečně se mi podařilo odlepit od Jess. Chtěl jsem tancovat s Willow. Krátce jsem jí sledoval, když jsem sem dorazil a nedokázal jsem myslet na nic jiného než být blízko u ní a dotýkat se jí, zatímco se takhle hýbe. Pak se ukázala Jess a zdržela mě. Dewayne seděl u stolu s Rockem a Trishou. Povídali si a smáli se, ale Willow nikde. Podíval jsem se k baru, ale v davu lidí jsem jí neviděl.
"Kde je Willow?"
"Cože? Žádná láska pro mě jako první?" rýpal do mě s úsměvem Rock.
Otočil jsem se k Dewaynovi. Opíral se na svojí židli, v ruce láhev piva a sledoval mě.
"Kde je Willow?" zeptal jsem se tentokrát přímo jeho.
Kmitl kovovou činku ve spodním rtu a kývl hlavou ke dveřím, "Šla před nějakou dobou na čerstvý vzduch."
Ach, ne.
"Jak dlouho to je?"
Dewayne si očividně mojí frustraci užíval. Dal si ke rtům pitomou cigaretu a dlouze si potáhl, pak pokrčil rameny. "Co sis odběhl s Jess."
Otočil jsem se, abych šel ven, když mi zazvonil telefon. Doufal jsem, že to není Manda s další krizí s matkou. To byla ta poslední věc co jsem potřeboval. Dařilo se mi s Willow trochu pokročit vpřed. Dokud mě Jess neodtáhla tancovat.
"Haló," řekl jsem a tiskl si telefon k uchu, když jsem vycházel ven.
"Vyzvedl jsem svojí holku. Beru jí domů. Jen jsem chtěl, abys to věděl pro případ, že by sis vzpomněl, že jsi jí měl vzít domů a nemohl jí později najít."
Cage přijel pro Willow. SAKRA!
"Proč, co se děje? Je v pořádku?"
Zavolala Cagovi, aby pro ní přijel a on jí přiběhl zachránit. Kde jsem byl? Tancoval. Perfektní. Prostě perfektní.
"Byla unavená a zralá do postele. Nechtěla tebe a tvojí holku obtěžovat. Mám jí. Všechno v pohodě. Později, kámo." Konec hovoru.
Mojí holku? Jess nebyla moje holka. V minulosti jsem s ní něco měl. Byla to Rockovo malá, sexy sestřenice, ale nebylo to nic vážnýho.
Stál jsem na parkovišti a díval se na auta. Už teď jsem to podělal. Willow měla kolem sebe vystavěné zdi. Chtěl jsem se přes ně dostat. Chtěl jsem, aby mi věřila a pustila mě dovnitř. Ale zklamal jsem jí a ona běžela za Cagem.
Dnes večer měla v očích zájem. Viděl jsem ho. Chtělo se mi triumfálně nahlas zařvat. Ale pak se ukázala Jess a já jí nechtěl odkopnout. Rock říkal, že si zrovna prochází opravdu těžkým obdobím. Celé to bylo o tom rozveselit starou kamarádku. Nic víc. Ale pro Willow...to vypadalo jako víc. Opustil jsem jí. Cage si pro ní přišel. Kdo by si pomyslel, že konkurovat Cagovi o post nejdůvěryhodnějšího kluka bude tak těžký?
"Našel jsi jí?" zeptala se Trisha, když jsem se vrátil ke stolu. Potřeboval jsem další pití. A tentokrát kašlu na kolu. Potřebuju čistou whisky.
"Cage jí vyzvedl."
Dewayne se zasmál a já po něm střelil varovný pohled. Právě teď jsem to od něj poslouchat nechtěl. Vždycky toho viděl příliš. Dneska jsem chtěl, aby si nechal svoje postřehy pro sebe.
"Aaaaach, kruci. Krit jí chtěl po tomhle setu vidět."
Přesunul jsem rozčílený pohled na Trishu, která se na mě usmívala jakoby znala vtipné tajemství.
"Hej, Hardy, nedívej se tak na mojí ženu. Schovej si svoje vzteklý pohledy pro někoho jinýho," Rockovo varování nebyl žert. Byl smrtelně vážný. Se zasténáním jsem si projel rukou ve vlasech a podíval se ke dveřím, zoufale se mi chtělo odejít.
"Naprosto tě dostala. Už bylo kurva na čase. Sadie White se na tobě vyřádila. Rád vidím, že jsi vytočenej kvůli jiný holce." Nebyl důvod Dewaynovo poznámku popírat. Tohle byli mí nejlepší přátelé. Znali mě nejlépe ze všech. Lhát jim by bylo zbytečný.
"Proč za ním kruci pořád utíká? Nechápu to!"
Trisha položila svoje pití, překlonila se a podívala se přímo na mě. "Protože on je její bezpečný přístav. Přesto jak šílený to je, vzhledem k tomu o kom mluvíme. Cagovi na tomhle světě záleží jen na jediný věci a to je Low. Bojoval za ní a napravoval její problémy od doby co byli děti. Všichni jsme žili na stejný ulici. Pamatuju si jak jsem je sledovala. Vždycky mě fascinovalo jak se bad boy Cage York dokázal chovat jako zamilovaný štěně, když přišlo na ní. Upadne a on přiběhne. Chceš jí, tak hodně štěstí. Protože pokaždé když tam nebudeš, abys jí zvedl, ujišťuju tě, že Cage bude. Ona ví, že mu může zavolat. Ví, že ať se stane cokoliv, on jí bude milovat. Bezpodmínečné lásce se těžko konkuruje."
Natáhl jsem se a zhluboka jsem se napil Dewaynovo piva. Trisha měla pravdu. Jak s tím můžu soupeřit? A chci vůbec?
Willow
Cage za námi zavřel dveře a hodil klíče na stůl.
"Dneska jsem vyzvedl další Jerrito. Jdi si dát, než se osprchuju."
Dovedla jsem Cage k paranoie kvůli vůni parfému, sexu a whisky, které z něj po jeho schůzkách čpěli. Chtěla jsem mu říct ať si s ním nedělá starosti. Byla jsem v pohodě, ale chtěla jsem trochu času o samotě. Takže jsem přikývla a zamířila k lednici.
Cage mi dal cestou do koupelny pusu na vršek hlavy.
"Pořádně se vydrbu. Slibuju," zavolal, když zavíral dveře.
Tiše jsem se pro sebe zasmála a vydala se do jeho pokoje, když mojí pozornost zachytil gauč.
Při vzpomínkách na tulení k Marcusovi a probuzení v jeho klíně, jsem se na něj chtěla jít posadit. Měla jsem to tu ráda. Hodiny tu seděl a nechával mě spát na svém klíně. Nikdo kromě Cage by pro mě nic takového neudělal. S úsměvem jsem se napila. Byl to hodný kluk. Sexy kluk. Zábavný kluk, o kterém můžu snít.
Zarděly se mi tváře při pomyšlení, že mu Dewayne řekl o svém podezření. Podezíral mě správně. Žárlila jsem. Měla jsem Marcuse ráda víc než bych měla. Ale bylo by trapný, kdyby to Marcus věděl. Pípnutí telefonu mě upozornilo na textovku. Byla od Trishi.
"Dorazila jsi domů v pořádku?"
Rychle jsem odepsala.
"Ano. Děkuju :)"
"Bylas postrádaná," odpověděla.
Postrádaná kým? Marcusem? Nebo jen jí? Dewayne určitě se všemi neprobíral moje nevyřčená slova, než jsem odešla. Bože, doufám, že ne. Zastrčila jsem si telefon zpátky do kapsy a vstala. Sprcha se vypnula a já chtěla být další na řadě. Vlasy a oblečení mi smrdělo od Dewaynovo cigaretového kouře. Byla jsem vyčerpaná a připravená hodit tuhle noc za hlavu.
***
Vstala jsem dřív než všichni ostatní, sesbírala moje a Cagovo špinavé prádlo a zamířila dolů do prádelny, abych se do toho pustila. Cage si včera zalezl vedle mě do postele a bez mnoha slov jsme usnuli. Nevstal a za celou noc nikam neodešel, což znamenalo, že odpočívá z určitého důvodu. Dneska musel mít zápas. A jeho dres byl špinavý, stejně tak všechno moje oblečení a většina jeho džínsů.
Přidala jsem do vody bělidlo a hodila do ní samotný příšerně zmazaný dres. Naštěstí tu dole byly tři pračky a sušičky a všechny tři byly prázdné. Většina bytů měla svoje vlastní, takže jsem tu málokdy na někoho narazila. Velice to urychlovalo práci. Jakmile jsem zapnula všechny tři pračky, zazvonil mi telefon. Vytáhla jsem ho z kapsy a mrkla na něj, abych viděla, že je to Tawny. Nikdy mi nevolala, a když už, nesvědčilo to o ničem dobrém.
"Halo."
"Kde jsi?"
"U Cage."
"No jasně. Poslouchej, potřebuju na večer hlídání. Mám rande. Larissa se po tobě ptá. Když jí pohlídáš, můžeš tu přespat. Stejně se do rána nejspíš nevrátím."
"Musím do práce, Tawny."
"Do prdele. Fajn. Jestli budu muset platit chůvu tak se tu tenhle týden neukazuj."
"Neměla jsem to v plánu."
"Takže jsi to dala s Cagem konečně dohromady? Přesně jak naše máma."
"Ne, Tawny, TY jsi přesně jako naše máma. Já jsem pořád panna a ty máš dítě a žádného manžela. Počítáš špatně, sestřičko."
"Trhni si. Nazdar."
Hovor skončil. Bylo mi zle od žaludku při pomyšlení, že Larissa stráví noc s nějakou chůvou. Nedalo se říct, koho Tawny sežene. Vyťukala jsem její číslo.
"Co?"
"Po práci přijdu a nechám si jí přes noc. Nesháněj chůvu na noc."
Krátce se odmlčela.
"Dobře, fajn. V kolik mám říct chůvě, že dorazíš?"
"Mám dvojitou směnu, ale s někým si to prohodím, abych mohla odejít v jedenáct. Takže jí řekni jedenáct třicet. Možná budu muset pěšky."
"Fajn."
Znovu zavěsila.
Kdyby nebylo neteře, pochybuju, že bych se sestrou vůbec mluvila. Neměly jsme se ani trochu rády a já si nebyla jistá proč. Když jsme byly malé, opravdu jsem se snažila získat její uznání, ale nic jí nepotěšilo. Bylo to jako by jí moje narození zkazilo život. Koho se snažím oblbnout. Máma se chovala stejně. Moje narození nebyl pro nikoho v rodině důvod k oslavám. Občas jsem si představovala jak nastoupím do autobusu a nechám tohle město za sebou. Neměla jsem dobré vzpomínky. Alespoň většinu z nich. Můj život se vešel do jednoho kufru. Jediný člověk, kterému bych chyběla byl Cage. Dobře a Larissa, dokud by nezapomněla, že existuju. Začít někde od nuly bylo lákavé. Cage by nakonec za mým odchodem viděl moudrost. Byl by osvobozený od potřeby mě chránit. Udělám si nové přátelé. Možná najdu dobrou práci a dokončím školu.
"Hluboké myšlenky?" Marcusův hlas mě vylekal a já trhla pohledem vzhůru od cementové podlahy, abych se mu podívala do ospalých, zelených očí.
"Ahoj, co tady dole děláš tak brzy?"
Pokrčil rameny a posadil se na kos s prádlem na zemi vedle něj.
"Napadlo mě, že si něco vyperu, než půjdu dělat snídani. Ale zdá se, že jsou všechny pračky zabrané," jeho tón byl škádlivý.
"Hups. Promiň. Nenapadlo by mě, že je někdo tak brzy bude chtít použít."
"To jsem si myslel i já."
Trochu jsem se zasmála a pohrávala si s palci, zatímco jsem měla ruce nervózně zatnuté v pěsti na klíně. Ví, že jsem včera utekla jako žárlivý idiot?
"Takže, včera jsi mě opustila." Jeho hlas nic neprozrazoval.
Zastrčila jsem si vlasy za ucho. "Ehm, jo. Promiň. Byla jsem unavená a potřebovala jsem na vzduch."
Neodpověděl hned a já se modlila, abych dýchala normálně, protože srdce se mi podivně třepetalo.
"Vzal bych tě domů, kdybych to věděl."
Protože on byl jeden z těch hodných kluků.
"Bavil jsi se. Přátelům se po tobě očividně stýskalo. Nechtěla jsem ti kazit večer. Cage měl cestu kolem, takže to do sebe zapadlo."
Rtů se mu dotklo malé zamračení a já sklopila oči zpátky k prasklině v cementu na podlaze, na kterou jsem civěla než přišel.
"Taky jsem si užíval tvojí společnost. Těšil jsem se, že tě vezmu domů."
Dobře, a teď ta třepetavá věc, kterou dělalo moje srdce nabrala plné obrátky.
Naznačil právě Marcus Hardy, že byl naštvaný, protože mě nemohl vzít domů?
"Ach," odpověděla jsem. Co jiného jsem na to měla říct? První pračka doprala a já vyskočila a zaměstnala se překládáním věcí do sušičky.
"Pračka je volná," oznámila jsem a usmála se na něj.
Vstal a místo toho, aby počkal až ustoupím z cesty, uvěznil mě zády k pračce a položil vedle ní svůj koš s prádlem. Zvedla jsem k němu oči a chtěla říct 's dovolením', ale žhnoucí pohled v jeho zelených očích mě zastavil. Tiše jsem zalapala do dechu.
"Myslím, že jsem se nevyjádřil dost jasně, Low," ztišil hlas a mě z něj po celém těle naskočila husí kůže. "Minulou noc jsem měl v tom baru zájem jen o jedinou osobu. Přišel jsem, abych viděl jen jediného člověka," zastrčil mi pramen vlasů za ucho a jemně mě pohladil po lalůčku, pak mi přejel po čelisti. "Byl jsem tam kvůli tobě."
Jeho ochraptělý šepot mi ztěžoval dýchání. Místo toho jsem mělce lapala po dechu.
"Aha," zašeptala jsem.
Zasmál se a skláněl hlavu, dokud se jeho rty nevznášely nad mými.
"ACH! Ah, ehm, já, umm," vylekaný holčičí hlas zlomil kouzlo a Marcus pevně zavřel oči a zaklel. Narovnal se a otočil se čelem k tomu, kdo vešel do místnosti. Přes záda jsem mu neviděla a podle způsobu jak mě tělem držel uvězněnou jsem si uvědomila, že ani nechce, aby vetřelec viděl mě. Alespoň ne mou tvář.
"Sadie?" Slyšela jsem mu v hlase překvapený zmatek.
"Ehm, Marcusi, omlouvám se. Měla jsem namířeno k tobě nahoru a zahlédla oknem zadek tvojí hlavy, tak jsem vešla. Neviděla jsem nikoho jiného."
"Ne, to je v pohodě. Co tady děláš?" Tělo měl napjaté jak tětivu. Něco bylo na téhle situaci špatně. Kdo je Sadie?
"Jde o Amandu. Včera zůstala přes noc u mě. Ráno jsem jí vzala domu a tvoje máma byla, no...každopádně, ehm, je venku v Hummeru a je rozrušená. Nevěděla jsem co jiného dělat."
Zvuk dívčina zpěvného hlasu mé představivosti moc nepomáhal. Měla na Marcuse zvláštní efekt.
"Ne, udělala jsi dobře. Už jdu."
Slyšela jsem zabouchnutí dveří a Marcus si poraženě povzdychl.
"Musím jí jít zkontrolovat."
"Samozřejmě." Obešla jsem ho a šla k další hotové pračce, abych jí vyložila.
Díval se na mě jakoby chtěl něco říct, ale místo toho zavrtěl hlavou a odešel, jeho špinavé prádlo zapomenuté na podlaze.
Naházela jsem svoje dvě várky do sušičky a pak jsem do pračky dala jeho tmavé oblečení.
Stát v prádelně bez Marcuse mi najednou přišlo chladné a osamělé. Málem mě políbil. Minulou noc přišel za mnou. Ale pak se ukázala Sadie. Měla na něj dopad. Proč? Jess, Sadie...měl v životě hodně holek. Přesně jako Cage. Potřásla jsem hlavou a vyčistila si myšlenky. Musím to tu dodělat a jít se připravit do práce.
 

36 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 zuzu zuzu | 7. dubna 2014 v 23:19 | Reagovat

Dik za preklad :-)

2 S S | 7. dubna 2014 v 23:49 | Reagovat

dík za preklad

3 Týna Týna | 8. dubna 2014 v 0:26 | Reagovat

Ta její sestra je pěkná mrcha. Nemá to jednoduché ... Děkuji za další kapitolu, těším se na pokračování! :)

4 Pajs Pajs | 8. dubna 2014 v 0:49 | Reagovat

Díky za překlad a těším se na pokračování :)

5 Mirka Mirka | 8. dubna 2014 v 6:09 | Reagovat

Moc děkuji za překlad, je to super!!!

6 evudar evudar | 8. dubna 2014 v 7:06 | Reagovat

Supr, moc se těším na další kapitolu. :-)

7 Renca Renca | 8. dubna 2014 v 8:12 | Reagovat

Paráda, děkuji za překlad.

8 Maky Maky | 8. dubna 2014 v 10:31 | Reagovat

Děkuji :-)

9 Kolokopp Kolokopp | 8. dubna 2014 v 10:42 | Reagovat

Chceš si vydělat peníze po internetu ! http://masmail.cz/sign/up?uid=97a21ff6d03073ed301c180255ccd0f1

10 Veru Veru | 8. dubna 2014 v 11:54 | Reagovat

Díky za překlad.

11 Kika Kika | 8. dubna 2014 v 14:50 | Reagovat

ďakujem za preklad :-)

12 viki viki | 8. dubna 2014 v 15:17 | Reagovat

Děkuji za skvělý překlad !

13 Maribella Maribella | 8. dubna 2014 v 22:01 | Reagovat

Děkuji ;-)

14 Kamča Kamča | 9. dubna 2014 v 17:19 | Reagovat

Moc děkuju za překlad :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama