BOL - 6.kapitola

10. dubna 2014 v 22:18 | Míša |  Because of low - Abbi Glines
Kapitola šest


Marcus
Sadie si kolem prstu točila pramen blond vlasů. Dělala to často, když byla nervózní. "Moc se omlouvám, že jsem tam tak vrazila, Marcusi. Cítím se jako idiot," začala vysvětlovat, jakmile jsem došel k Hummeru Jaxe Stona.
"Bez obav," což nebyla tak úplně pravda.
To, že tam Sadie vešla, zrovna když jsem se chystal políbit Willow mi trochu zamotalo hlavu. Není to tak dlouho co mě měla Sadie pevně omotanýho kolem prstu. Čekal jsem, že něco ucítím, když jsem se otočil a uviděl jí tam stát, zatímco jsem měl Willowino teplé tělo přitisknuté k zádům. Ale nestalo se. Nic. Žádná bolest při pohledu na ní. Absolutně nic. Oprávněný vztek na otce a to peklo, kterým vláčí mámu a sestru, ano, to jsem cítil. Starosti o Amandu, ano, to jsem cítil taky. Ale nic pro Sadie. Moje okamžitá reakce byla ochránit Willow. Nejsem si jistý před čím jsem jí chránil, ale nic jiného jsem dělat nechtěl.
Sadie otevřela dveře, Amanda seděla schoulená v rohu a popotahovala jako malá holčička. Lámalo mi to srdce. Bylo to jako vrátit se v čase, kde moje malá sestra, kterou jsem miloval a chránil, znovu potřebovala, abych přepral příšery pod její postelí. Ale tentokrát byla ta příšera náš otec. Trhal nás na kusy kvůli dvacetiletý couře, nebo kolik jí bylo. Byla mladá. Nic víc jsem nevěděl.
"Včera večer nepřišel domů a máma nevyšla z pokoje. Křičí a balí si věci. Utíká pryč." Zajíkala se vzlyky a znovu si zabořila obličej do dlaní. Moje rozmazlená, hodná sestřička ještě nepoznala jak stojí život za hovno. Vždy dostala vše co chtěla. Až doteď byl její život jen o dortech a zmrzlině.
"No tak, zlato. Půjdu promluvit s mámou a uklidním jí. Nikam neuteče. Slibuju."
"Může zůstat se mnou jestli potřebuješ. Už jsme zmeškaly první hodinu, tak to můžeme protáhnout na celý den."
Podíval jsem se na Sadie a přikývl. To byl nejspíš dobrý nápad. Co musím mámě říct by nejspíš Amanda slyšet neměla.
"Chceš zůstat se Sadie, zatímco já půjdu vyřešit mámu?"
Přikývla a pomalu ke mě vzhlédla uslzenou tváří.
Naklonil jsem se a objal jí, "Bude to v pořádku, sestřičko. Jsem tady a tenhle bordel napravím ať se děje cokoliv."
"Dobře," zamumlala mi do hrudi.
Věděl jsem, že jí dávám slib, které možná nebudu schopný dodržet, ale stejně jsem to řekl.
"Díky, Sadie," pustil jsem Amandu a ustoupil, aby mohla nastoupit do auta. Jax pro Sadie zařídil Hummer s černými skly a řidičem.
Od doby co se svět dozvěděl, že je Sadie White přítelkyně Jaxe Stona, stala se z ní celebrita. Do Alabamy jezdili paparazzi, aby si jí vyfotili. Venku na veřejnosti s ní lidé zacházeli jinak. Jax od ní nerad odjížděl a nechával jí tu několik věcí, díky kterým měl pocit, že je ve větší bezpečí. Hummer a řidič/bodyguard byli jen dvě z nich. Nechápal jsem proč jí ten kluk prostě nepořídí soukromého učitele a nevezme si jí sebou. Něco o tom, že jí nechce brát středoškolské zážitky, nebo nějaká taková hovadina. Jen kluk co na střední nikdy nechodil může mít pocit, že je špatné o tu zkušenost někoho připravit. Sadie by odešla okamžitě, kdyby jí nechal.
"Jsem ráda, že můžu pomoct. Ráda pomůžu s čímkoliv budete potřebovat. Nenávidím tuhle situaci. Amandiny slzy mi lámou srdce."
Sladká, milá Sadie. Nic jiného bych od ní ani nečekal. Jeden z důvodů proč jsem se do ní minulé léto jen po několika minutách zabouchl až po uši. Byla nádherná, jasně, ale měla taky dobré srdce. Nicméně musím přiznat, že stát tu, mluvit s ní a necítit nic než vděčnost, byl zatraceně dobrej pocit.
"Jsi skvělá kamarádka, Sadie," řekl jsem s přikývnutím a pak odešel, když nastoupila k sestře. Musím se jít postarat o problém s mámou.
Mercedes CLS63, který dal táta mámě před čtyřmi měsíci jako dárek k výročí stál pořád před garáží. To bylo dobré znamení. Ještě neodletěla. Vydal jsem se do třípatrového plážového domu, kde jsem žil celý život. "Mami," zavolal jsem, když jsem zamířil ke schodům vedoucím k jejímu pokoji.
"Marcusi," odpověděla a následoval hlasitý nářek. Malý kluk ve mě se rozeběhl po schodech, vyděšený co možná najde. Byla moje máma. Nechtěl jsem, aby trpěla. V okamžiku kdy jsem vyběhl poslední schod se vyřítila z pokoje a vrhla se mi do náruče.
"Jsi tady," vzlykala.
Jemně jsem jí hladil po blond vlasech v naději, že jí uklidním. Kolikrát mě držela, zatímco jsem jí plakal v náručí já? Nemohl jsem to ani spočítat. A teď to bylo naopak.
"Nepřišel včera domů," zajíkala se, "ani nezavolal."
Nenáviděl jsem ho. V tenhle moment kdy mi máma bolestně vzlykala v náruči jsem věděl, že ho nenávidím. Necítil jsem nenávist jen k tomu co dělal. Skutečně jsem nenáviděl svého otce.
"Já vím. Manda mi to řekla. Pojď se mnou. Najdeme ti vlhkou žínku na obličej a dáme tě trochu dohromady." Přikývla mi na hrudi a uvolnila smrtící sevření kolem mě.
"Jdi si sednout, mami. Dojdu ti pro studenou žínku, pak si o tomhle můžeme promluvit a uvidíme co dělat. Dobře."
Znovu vzlykla. "Jsem tady, mami. Neopustím tě. Všechno napravím. Jen mi musíš věřit, dobře."
Za rty jí zatahal malý úsměv, smíšený s utrpením. Bolest v očích nicméně neustoupila.
Zabiju ho. Holýma rukama. Zabiju svýho otce. A bůh mi pomáhej jestli se ke mě někdy přiblíží ta děvka co pro něj pracuje. Pořád si pamatuju ten koketní úsměv, kterým po mě hodila, když jsem přišel do kanceláře. Byla to zlatokopka. A můj otec kretén. Sobeckej kretén.
"Ráno jsem se mu dovolala na mobil. Řekl, že byl v práci a vyřeší to se mnou později," přidušeně se zasmála, "Vyřeší to se mnou, Marcusi. Jako bych byla problém. Jsem jeho žena. Jeho ŽENA."
Posadil jsem se vedle ní a žínkou jí z tváře omyl pruhy slz.
"Prostě už mu nevolej. Půjdu si s ním promluvit. Chci, aby odešel z tohohle domu, mami."
Ztuhle se narovnala, zatímco jsem jí čistil obličej jako dítěti.
"Myslíš si, že bych se s ním měla rozvézt?"
"Ano, mami, myslím. On spí s někým jiným. Nezaslouží si tě. Máš na víc než na tohle."
Přikývla, natáhla ruku, aby mě chytila za zápěstí a přitáhla si mojí dlaň k ústům a políbila jí. "Miluju tě, Marcusi Hardy. Jsi můj hodný kluk. Vždycky se o mě a svou sestru staráš. Vůbec nejsi jako tvůj otec. Víš to, že ano?"
Tady je moje máma. Přestože jen na krátký moment, tenhle akt mateřství jsem potřeboval. Potřeboval jsem vědět, že tam někde pod vší tou bolestí je a trochu to zmírnilo můj strach.
"Vím to," ujistil jsem jí a nechal jí vzít si žínku, aby si mohla utřít nos.
"Bože, Marcusi, jak se tohle stalo? Kdy se to všechno tak pokazilo?" zeptala se rezignovaně, spouštějíc ruce do klína.
"Ve chvíli kdy otec přišel o rozum. Půjdu si s ním promluvit. Dneska večer na něj nečekej, mami. Hodlám mu říct, že mu přinesu jeho oblečení a nechci, aby vstoupil na tenhle pozemek."
"Ach zlato, je to nejlepší nápad? Co když si uvědomí, že to byla chyba? Opravdu kvůli tomu mám ukončit dvaceti pětileté manželství?"
"Ano, mami, máš! Ten bastard, tě podváděl. Pořád tě podvádí. Zasloužíš si mnohem víc. Nenech ho vyhrát, mami. Nedělej to."
Nerad jsem jí takhle viděl. Opravdu doufala, že si to otec rozmyslí a vrátí se k ní zpátky. Možná by to udělal, kdyby ho jeho malá přítelkyně nechala, nebo mu začala lézt na nervy. Ale pak by přišla další, stejná jako ona, připravená zaujmout její místo.
"Mami, poslouchej," prosil jsem a vzal její studené, jemné ruce do svých. "Musíš se s ním rozvést. Vezmi si všechno co ti podle práva patří. Vysaj ho. Slyšíš mě? Utrácí svoje peníze za tu couru. Vezmi si co ti dluží a on ti dluží všechno, mami."
Narovnala se a souhlasně přikývla hlavou. Díky bohu, pochopila mě.
"Máš pravdu, drahoušku. Musím ho nechat zaplatit."
Dobře. Viděl jsem jí v očích jiskřit pomstu. Alespoň to nebyla bolest. Jen ať je naštvaná jak ďas. Ať ho vysaje do sucha. Tohle je ta tvrdá žena, která mě vychovala. Naklonil jsem se a políbil jí na tvář, "Mám tě rád, mami. Dostaneme se přes to. Nejsi sama. Neodstrkuj Mandu. Právě teď tě potřebuje. Vy dvě by jste měly sníst galon Rocky Road zmrzliny a kouknout se spolu na film. Spojit se v tomhle. Nenech ho vyhrát."
Máma vstala, vzala mě za ruku a stiskla jí. "Máš pravdu. Jsem silnější než tohle. Moje holčička potřebuje svojí mámu. Dokud se o tebe budu moct opřít, zvládnu to, Marcusi."
"No, jedu v tom s tebou. Proč se teď nejdeš převlíknout z pyžama a neuděláš mi nějakou snídani, umírám hlady."
Slyšet její smích byla hudba pro moje uši.
Willow
Byla sezóna jarních prázdnin, takže se do Sea Breeze začali hrnout turisté. Což bylo dobře, protože dýžka byla oproti normálu dvojitá. Už jsem si vydělala dvě stě dolarů a to bylo většinou od obědového návalu. Večerní vlna se právě začala zvedat. O večerech kdy v Live Bay hrála poměrně známá skupina, restaurace trochu trpěla. Rodiny hledající hezkou restauraci s mořskými plody byly odrazeny přeplněným parkovištěm. Neuvědomovali si, že je to kvůli vedlejšímu baru. Dneska bylo ale v baru poměrně málo lidí, takže restaurace doufala v turisty.
"Low, můžeš vzít za Macy ty čtyři lidi v sekci C? Říká, že už víc stolů nezvládne. Ta dvanácti členná párty jí dává zabrat."
Přikývla jsem hlavou na Kim, hostesku pro dnešní večer a šla vzít vodu a misku s citróny, než zamířím k jejich stolu.
"Hej, pořád hledáš někoho kdo si to s tebou na noc vymění?" zeptala se mě, když jsem se otočila k odchodu. Ohlédla jsem se na ní, "Jo."
Ukázala na Setha, číšníka, se kterým se poslední dobou vídala. Nejspíš chtěla, aby s ní pracoval pozdě do noci.
Věnovala jsem jí vědoucí úsměv a šla Setha odchytit cestou do kuchyně. "Ahoj, vezmeš za mě noční směnu? Musím jít hlídat neteř a potřebuju někoho, kdo to za mě vezme."
Seth se ohlédl přes rameno po Kim. Očividně se na ní díval pro schválení, než odpoví. Přesunul pohled zpátky ke mě a usmál se.
"Jasně, žádný problém." Nad jeho nadšením jsem musela potlačit smích. Nepochybovala jsem o tom, že už plánuje večer o samotě s Kim, ve velké prázdné restauraci."
"Hele, není to zpěvák Jackdown?" zeptal se Seth.
Podívala jsem se a jistě, u mého nového stolu v sekci C seděl Krit, Trisha, Rock a Green.
"Jo a taky basista."
"Vyměň si to se mnou, prosím," škemral Seth.
Podívala jsem se znovu ke stolu a Trisha na mě zamávala. To jsem jí nemohla udělat.
"Udělala bych to, Sethe, ale Trisha a Rock jsou mí kamarádi. Nemůžu."
Seth vytřeštil oči, "Takže znáš i Krita?"
"Jo."
"No, tak to bys mě mohla aspoň představit. Už věčnost čekám až budou Jackdown pořádat konkurz, ale oni nikdy nikoho novýho nehledají."
Dneska mi pomohl, takže mu dlužím. I když si to bez pochyby hodlá dneska užít s Kim ve skladu.
"Jasně, zastav se až si od nich vezmu objednávky a já tě představím."
S tácem plným vod jsem zamířila k nejnovějšímu stolu.
"Ahoj holka, škoda žes včera odešla dřív. Propásla jsi poslední písničku. Napsal jí Krit a byla úžasná," řekla s úsměvem Trisha.
"Promiň. Jen jsem šla ven na čerstvý vzduch a už jsem se nedokázala přimět jít zpátky do toho davu." Nezmínila jsem, že jsem nechtěla vidět Marcuse tancovat s Jess.
"Zlomila jsi mi srdce. Těšil jsem se na konec vystoupení až tě budu moct jít najít. Ty kozačky a mini sukně byly sexy, Low, málem jsi mě zabila."
"Ona na sobě měla kozačky a minisukni? Jak to, že jsem si nevšiml," zeptal se Green, dívajíc se ode mě ke Kritovi.
Zasmála jsem se a vytáhla ven objednávkový bloček.
"Co si dáte k pití?" zeptala jsem se, měníc téma.
"Točený pivo," odpověděl Rock.
"Dietní kolu."
"Láhvový Miller Light."
"Ledový čaj."
Nebylo mi dvacet jedna, takže jsem nemohla servírovat alkohol. Tohle bude perfektní důvod dostat ke stolu Setha.
"Pivo vám přinese Seth, jelikož já ještě nejsem dost stará. Ale připravte se, je to obrovský fanoušek Jackdown a opravdu se s vámi chtěl seznámit."
Krit se předklonil a kousl se do spodního rtu, zatímco si mě prohlížel. Vážně si myslel, že jeho sexappeal funguje na všechny.
"V kolik tu končíš, Low?" zeptal se chraplavě.
"Ach, do prdele, už na ní používá svůj ošukej mě hlas. Uteč Low, než začne mrkat a oslňovat tě dolíčky," varoval mě Green, pak Krita hravě praštil do ruky a všichni u stolu vyprskli smíchy.
"Dojdu pro zbytek pití," řekla jsem s úsměvem a zamířila do kuchyně.
Seth stál u pípy na limonády a naléval dvě sklenice.
"Tak jo, potřebuju ke stolu jedno točený a lahváče Millera. Miller je Kritovo. Užij si to."
"Skvělý, Low, díky," spěchal pryč a nechal limonády limonádama.
Kritovo flirtování se během jídla stupňovalo, ale já byla na flirtující zákazníky zvyklá, takže mě to netrápilo. Když jsem věděla, že dojídají, vytiskla jsem jim účet a vydala se k nim. Ale než jsem stihla udělat další krok, přední dveře se otevřely a já se zastavila. Mého tichého zalapání po dechu si naštěstí nikdo nevšiml.
Do dveří vešel velmi krásně a velmi odhodlaně vypadající Marcus Hardy. Vlasy měl dost krátké, takže nevyžadovaly moc česání a ačkoliv je běžně nosil ve stylu právě jsem vylezl z postele, dnes večer jim věnoval pozornost. Krátké blond prameny byly úhledně na místě, s lehce nadzdviženým předkem. Džíny nízko posazené na bocích ho objímaly na těch správných místech a světle zelené tričko mu ještě víc zvýrazňovalo zelené oči za hustými řasami.
Kývl na Kim, ale pohledem spočíval na mě, když se vydal k místu kde jsem zmrazeně stála.
"Slyšel jsem, že dnes večer potřebuješ odvoz," řekl s potěšeným výrazem na tváři.
"Ano, ehm, ale jak o tom víš?"
Jiskření v jeho očích mě celou rozehřálo.
"Mám svoje zdroje. Nechtěl jsem, abys šla pěšky, takže jsem si sem přijel dát něco k pití a počkám dokud nebudeš připravená odejít."
Měla jsem v plánu k sestře dojít. Cage měl dnes zápas a já ho nechtěla prosit o půjčení auta.
"No, dobře, ehm, díky. Je tu Rock," řekla jsem, pokoušejíc se zpracovat fakt, že se tu právě ukázal Marcus, aby mě po práci odvezl k sestře jakoby to bylo normální.
Následoval můj pohled. "Vidím. Půjdu je pozdravit. Dej si na čas. Nemám nic na práci. Jsem volný celou noc."
Věnoval mi poslední dlouhý pohled, otočil se a šel ke stolu kam jsem původně mířila i já. Jak kruci věděl, že potřebuju svézt? A co víc, proč sem kvůli tomu přišel, aniž bych ho požádala?
Zmateně jsem potřásla hlavou a následovala ho ke stolu.
"Marcusi, zmeškal jsi jídlo, chlape," dělal si srandu Rock.
"Jo, vidím, ale jsem tu kvůli Low, ne tobě."
Krit se podíval za Marcuse a zadíval se mi do očí. Blond obočí mu nad tím komentářem vystřelilo vzhůru.
"Ty Low někam bereš, Marcusi?" zeptal se Krit, odtrhl ode mě pohled a zadíval se na Marcuse.
Tohle začíná být zajímavé. Vyhýbala jsem se Kritovým návrhům skoro rok. Ten kluk nebral 'ne' jako odpověď.
"Jo, máš s tím problém?" zeptal se Marcus, vytáhl si židli a posadil se vedle Greena.
"Myslím, že jo. Doufal jsem, že jí přesvědčím, aby se mnou šla dneska večer ven, až tu skončí. Tak trochu mi to kazíš jestli tu jsi, abys jí vyzvedl."
Nemohla jsem si pomoct a sledovala Marcusův obličej, abych viděla jaká bude jeho reakce. Zamračil se a opřel se dozadu na židli.
"Ne, nemyslím si, že je to dobrý nápad, Krite. Nejsi její typ."
"A ty jsi?"
Nemohla jsem se donutit dojít úplně ke stolu. Tohle bylo stejně trapné jako fascinující.
"Dobře kluci, klídek," přerušil je Rock a mávl na mě.
"Zaplatím za jídlo a Krite, ty odcházíš s námi. Low má dneska v plánu odejít s Marcusem. Vy dva se o tom můžete hádat, poprat se nebo cokoliv, někdy jindy. Zrovna teď chci jít domů a strávit nějaký čas o samotě se svojí holkou."
Zdálo se, že Marcus má ze všeho až moc velkou radost. Kdyby nebyl tak zatraceně roztomilej, připomněla bych mu, že nejsem jeho majetek. Kruci, ani jsme spolu nebyli na rande a on se tady chová jako bych k němu nějak patřila.
Zvedl oči a upřel je od mých. Všechny důvody být na něj naštvaná zmizely. Kdo by se mohl na tenhle obličej zlobit?
 

42 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 zia zia | 10. dubna 2014 v 22:30 | Reagovat

Dakujem za skvely preklad

2 Draza Draza | 10. dubna 2014 v 22:49 | Reagovat

Diky moc za preklad :-)

3 ája ája | 10. dubna 2014 v 22:56 | Reagovat

díky za pokračování:-)

4 Mirka Mirka | 10. dubna 2014 v 23:11 | Reagovat

Moc děkuji za překlad!!!

5 Veru Veru | 10. dubna 2014 v 23:20 | Reagovat

Děkuji za překlad.

6 Kika Kika | 11. dubna 2014 v 6:37 | Reagovat

ďakujem za preklad :-)

7 evudar evudar | 11. dubna 2014 v 7:18 | Reagovat

Díky moc za další kapitolu. Skvělé :-)

8 Jahudka Jahudka | 11. dubna 2014 v 9:01 | Reagovat

děkuji

9 Petra Petra | 11. dubna 2014 v 9:37 | Reagovat

Děkuji za překlad

10 Maribella Maribella | 11. dubna 2014 v 9:38 | Reagovat

Také děkuji za překlad :-)

11 viki viki | 11. dubna 2014 v 11:19 | Reagovat

Děkuji za skvělý překlad !

12 Týna Týna | 11. dubna 2014 v 13:29 | Reagovat

Tak mě tak napadlo, jestli se Marcusův táta netahá s Lowinou sestrou ... 8-):-D
No uvidíme, jak to bude pokračovat.
Díky moc za překlad! :)

13 Blacky Blacky | E-mail | 11. dubna 2014 v 16:19 | Reagovat

dakujem za preklad ste super

14 Kamča Kamča | 12. dubna 2014 v 11:49 | Reagovat

Moc děkuji za překlad :)

15 Maky Maky | 12. dubna 2014 v 23:06 | Reagovat

Děkuji :-)

16 Lucy Lucy | 12. dubna 2014 v 23:11 | Reagovat

[12]:owww, to je diabolská myšlienka. 8-)  :-D , ale celkom by to bolo možné... a nechutné... :-x
Ďakujem za preklad :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama