Origin - 22.kapitola 1/2

12. dubna 2014 v 20:08 | Janka (kor Majuš) |  Origin
KATY


Daemon byl naprosto ohromený a úplně zticha. A já taky.
Jediní dva lidé, kteří nezírali na Dee, byli Luc a Paris. Dokonce i Archer měl otevřenou pusu, ale myslím, že to bylo spíš kvůli tomu, jak krásná byla, než kvůli tomu, co její přítomnost znamenala pro Daemona. A Dee byla nadpozemsky, mimořádně nádherná. S jejími lesklými černými kadeřemi, padajícími kolem jejího exotického obličeje a s těma smaragdovýma očima, byla ohromující. Křehčí, ženštější verze Daemona a Dawsona. Omračovala lidi, mimozemšťany, hybridy a očividně i původní.
Archer vypadal, jako by právě spatřil Ježíška v jesličkách nebo tak něco. Dee se vyřítila ze dveří, slzy proudily po jejích růžových tvářích. V mžiku jsem ustoupila. Vrhla se na Daemona z několika metrů. Chytil ji, když mu omotala ruce kolem krku.
"Ježíši," řekl, jeho slova byla ztlumená jejími vlasy. "Co tady děláš?"
"Co myslíš?" odpověděla ztěžklým hlasem. "Museli jsme něco udělat. Dohnal si nás k tomu jako obvykle, ty ňoumo."
Položila jsem si ruce na hruď, se slzami na krajíčku, když se ve dveřích objevila další postava a vymrštila se ven. Jemně jsem se nadechla, nemohla jsem věřit, jak...jak odlišně Dawson vypadal. Zesílil a jeho vlasy byly zastřihnuté. Na obličeji už neměl ponurý výraz a tmavé stíny pod jeho očima zmizely, byl věrným obrazem svého bratra.
Daemon zvedl hlavu, jako by vycítil jeho příchod. Jeho ústa pracovala, ale nevycházela z nich žádná slova. Nikdo z nás neočekával, že je tady uvidí. Tak jako já, si Daemon pravděpodobně myslel, že už nikdy nemusí vidět své sourozence znovu.
Dawson přešel přes verandu a položil ruce kolem své sestry a bratra. Jejich tři hlavy byly sehnuté dohromady. Daemon měl jednu ruku zkroucenou v pěst na zadní části Deeina trička a druhou na Dawsonově tričku.
"Je to pravda," řekl Dawson, usmívající se. "Co to, ksakru, brácho? Vždycky musíš být lepší než já, že jo?"
Daemon popadl bratrovu šíji a přitiskl své čelo na jeho.
"Ty pitomče," řekl a vydal přiškrcený smích. "Ty bys to měl vědět nejlíp. Vždycky jsem měl záložní plán."
"Jo, a počkat! Jsem na tebe naštvaná!" Dee se odtáhla a udeřila Daemona silně do hrudi. "Tím, cos udělal, ses mohl zabít! Ty blbečku, kreténe, imbecile." Znovu ho udeřila.
Archer sebou cukl a zamumlal: "Sakra, ta holka...ta holka má ale sílu."
"Hej!" Daemon se smíchem popadl její ruku. "Vykašli se na to. Očividně jsem naživu."
"Bála jsem se, ty osle!" Dee si odhrnula kadeře z obličeje a zhluboka se nadechla. "Ale odpouštím ti, protože jsi celý a podle všeho nejsi praštěnější než doposud. A jsi tady, ale jestli ještě někdy uděláš něco-"
"Dobře," řekl Dawson, položil ruku kolem Deeina krku a otočil ji. "Myslím, že to chápe. My všichni to chápeme."
Dee se vysvobodila a její oči přeletěly přes Parise a Luca. Nevěnovala jim moc pozornosti, ale její pohled přešel přes Archera, a pak se k němu zpátky vrátil, než pokračovala dál. Zůstala jsem v pozadí při jednom z pilířů. Nemyslela jsem si, že si mě Dee do té chvíle vůbec všimla.
V mžiku do mě prakticky narazila. Zapomněla jsem, jaké byly její objetí. Pro někoho, kdo měl postavu baletky, byla směšně silná. A její objetí...no, bylo to tak dávno, co jsem byla na přijímací straně jednoho z jejich medvědích objetí.
Nemohla jsem se vzpamatovat, nebyla jsem na to připravená, ale pak jsem tašku upustila a objala ji zpátky. Slzy mi vytryskly a pevně jsem zavřela oči. Moje část, která byla ubolená z toho, co se stalo s Dee, se zahřála a to teplo se přelilo.
"Je mi to moc líto," řekla, slzy jí ucpaly hlas. "Je mi to tak, tak líto."
"Co?"
Ještě pořád mě nepustila a mně to nevadilo. "Všechno. To, že jsem se nedívala na věci z tvé perspektivy, to, že jsem byla tak lapená ve svém žalu a vzteku, že jsem tě úplně opustila. To, že jsem ti nikdy neřekla, jak mi chybíš, než-"
Než už bylo příliš pozdě,chtěla říct.
Zamrkala jsem, abych potlačila slzy a usmála se do jejího ramene. "Nemáš se za co omlouvat, Dee. Vážně. Na tom-" No, záleželo na tom. Na Adamově smrti záleželo. "Teď už je to v pořádku."
Držela mě pevněji a zašeptala: "Jo? Protože jsem měla starosti o tebe a Daemona a co se-"
Moje tělo se obrátilo na nervózní uzel a já jsem chtěla, aby náhlý vzestup hrůzy odešel. Nebyl tady vítán, ne v tomhle šťastném okamžiku. "Je to v pořádku."
"Chyběla jsi mi."
Několik slz mi vyklouzlo. "Ty mě taky."
"Dobře. Dobře. Myslím, že jí zastavuješ přívod vzduchu." Dawson zatahal za Deeinu ruku. "A myslím, že Daemon začíná žárlit."
"Je mi to u prdele. Teď jsem s Katy na řadě já," odpověděla, ale pustila mě.
A pak Dawson nahradil svou sestru. Objal mě, sice ne tak prudce jako Dee, ale pořád mocně.
"Děkuji ti," řekl tiše a já jsem věděla, že ta dvě slova toho zahrnovala hodně. "Doufám, že víš, jak vděčný jsem ti za všechno, cos udělala."
Nejistá, jestli můžu mluvit, jsem jen přikývla.
"Dobře. Teď začínám žárlit," řekl Daemon a Paris se zasmál.
Dawson mě ještě rychle stisknul. "Jsem navěky tvým dlužníkem."
Chtěla jsem mu říct, že to nebylo potřebné. Pomoct mu zachránit Bethany bylo něco, co bych udělala znovu, i když bych věděla, že nás Blake zradí. Po tom, co jsem byla v sevření Daedalusu, jsem víc, než kdy jindy rozuměla, jak důležité bylo dostat ji ven. Jediná věc, kterou bych změnila, bylo místo, kde jsem stála v tom zatraceném tunelu v Mount Weather.
Ustoupil stranou, když jeho bratr přišel ke mně, zvedl tašku a omotal mi ruku kolem pasu. Dawson naklonil hlavu na bok. "Co to je s tou mimozemskou panenkou?"
"Daemon si myslel, že mi ho bude připomínat," řekla jsem Dawsonovi.
"Řekni mu, jak jsi ji pojmenovala," vyzval mě Daemon, a pak mě políbil na vršek hlavy.
Moje srdce poskočilo a moje tváře vzplály. "Nazvala jsem ji DB."
Dee pokukovala na mimozemskou hračku přes Dawsonovo rameno. "Tak trochu vypadá jako ty, Daemone."
"Ha. Ha." Vytáhla jsem panenku ven z tašky a přitiskla ji k sobě. Z nějakého důvodu jsem tu hloupou hračku milovala.
"Nechcete už náhodou všichni zamířit dovnitř?" Luc se pohupoval na patách jeho tenisek. "Protože já už umírám hlady."
Dee se otočila tak, že byla po mém druhém boku, když jsme vyrazili dovnitř. Ukradla si pohled na Archera, který kráčel za námi. Když jsem si to všimla já, tak i Daemon. A cokoliv, co si Dee právě teď myslela, Archer to odposlouchával. Rozhodně jsem ji o tom musela informovat. Plus fakt, že Archer byl, no, o hodně odlišný od nás.
Uvnitř jasně osvětlené vstupní haly byla teplota o dobrých třicet stupňů nižší, dokonce i se skleněnou azurovou kopulí vpouštějící dovnitř světlo. Křemen byl vrytý do dlažby, dělající všechno jiskřivé. V rozích byly umístěné obrovské, listnaté rostliny, což způsobovalo, že mě svědily prsty, jak se chtěly zabořit do půdy. Ponořit prsty do půdy...
Páni, jak dlouho to bylo, co jsem to naposledy udělala? Bylo to v den, kdy jsme odešli do Mount Weather? Příliš dlouho.
"Jsi v pořádku?"
"Cože?" Podívala jsem se na Daemona a uvědomila si, že jsem se musela zastavit, protože všichni ostatní již byli v chodbě za vstupní halou. "Jo, jen jsem přemýšlela o zahradě."
Přes obličej mu přeletěla emoce. Než jsem mohla rozluštit, co to bylo, podíval se jinam.
Natáhla jsem se a zatahala ho za lem trička. "Co ty? Jaké bylo vidět Dawsona a Dee?"
Vrazil si prsty do vlasů. "Nevím, co si myslet." Udržoval hlas tichý. "Jsem šťastný, že je vidím, ale...sakra."
Přikývla jsem porozuměním. "Nechceš je nikde poblíž tohohle."
"Ne. Vůbec."
Chtěla jsem nějak zmírnit jeho obavy, ale věděla jsem, že nebylo nic, co bych mohla říct, abych to udělala. Natáhla jsem se a políbila ho na tvář. To bylo to nejlepší, co jsem mohla udělat. Usmál se na mě, když jsem se postavila zpátky na paty. Otevřel pusu, aby něco řekl, ale Dee nakoukla zpátky do vstupní haly.
S podrážděným výrazem si položila ruce v bok. "Dobře, vy dva, honem dál. Ve velké místnosti jsou lidé, kteří by vás rádi pozdravili. Co "velká místnost" je, nemám ponětí, ale je pěkně velká."
Bože, tolik mi chyběla.
Daemon zvedl hlavu, usmívající se na svou sestru. "Jo, myslím, že vím, kdo čeká."
Lidi, čekající na to, aby mohli pozdravit, nebyli nikdo jiný než Matthew, plus Ash a Andrew Thompsonovi. Neměla bych být překvapená, že jsem je tady viděla. Matthew i Thompsonovi, byli jako rodina. Všichni se vrhli na Daemona najednou, doslova ho pohltili, včetně Dawsona a Dee.
Znovu jsem se držela v ústraní, protože tohle bylo jeho zasloužené shledání. A místnost byla poněkud rušivá. Orientální koberec. Více soch delfínů. Křemenem zdobený nábytek. Pohovka dost velká pro mnohopočetnou rodinu.
Luc klesnul na lenošku a začal posílat textovky na mobilu. Paris se poflakoval kolem něj, jako šklebící se stín. Archer byl jako já, na okraji, pravděpodobně nejistý, co dělat, když Dee začala znovu plakat. Dokonce i Ash plakala.
Očekávala jsem, že budu cítit horkou vlnu žárlivosti, když ji Daemon objal, ale necítila jsem. Kromě faktu, že Ash pořád zvládala při pláči vypadat elegantně, tu zbytečnou emoci jsem už překonala. Pokud na tomhle bylo něco, čemu jsem rozuměla, bylo to to, že mě Daemon miloval.
 

37 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Anetts Anetts | 12. dubna 2014 v 21:00 | Reagovat

před chvíly jsem dočetla předchozí kapitolu a je to další supér :D
tahle kapitola byla krásná shledání s rodinou trochu my bylo líto Katy že jí tam taky neměla
Díííky za překlad :-D

2 Maribella Maribella | 12. dubna 2014 v 21:13 | Reagovat

Děkuji za překlad :-)

3 iv iv | 12. dubna 2014 v 21:24 | Reagovat

tak to som nečakala že tam budú aj Thompsonovi a Matthew prekvapujúce
ale som rada že Dee sa spamätala a zasa budú s Katy kamarátky a dikyyyy :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)

4 Lea Lea | 12. dubna 2014 v 21:30 | Reagovat

Bože, to je rýchlosť. :-D Ďalšie pokračovanie, ďakujem za preklad.

5 Mia Mia | 12. dubna 2014 v 21:30 | Reagovat

Díky za další pokračování :-)

6 Lenka Lenka | 12. dubna 2014 v 21:32 | Reagovat

ďakujem veľmi pekne. Trochu som si aj poplakala, ale stálo to za to. ;-)

7 Letty Letty | 12. dubna 2014 v 21:32 | Reagovat

Je škoda, že Kat je tam zatím tak trochu odstrčená a že nepadla zmínka o její mámě.  :-(
Jsem zvědavá, jestli to Ash zkusí na Archera, ale je jasný, kdo vyhrál jeho srdce, jestli se to tak dá říct :-D
Děkuji za překlad a korekci :-)

8 Kailegh Kailegh | 12. dubna 2014 v 21:32 | Reagovat

dikes za preklad, pekná kapitola :D
juuuj strašne by som chcela príbeh s Dee a Archerom :-D  :-D  :-D  :-D

9 Stella Stella | 12. dubna 2014 v 21:34 | Reagovat

Moc děkuji za překlad. :-D

10 Vierka Vierka | 12. dubna 2014 v 21:35 | Reagovat

Ďakujem za preklad :-P

11 Silvia Silvia | 12. dubna 2014 v 21:38 | Reagovat

Strašne moc ďakujem. Už chcem pokračovanie. :-(

12 Saša Saša | 12. dubna 2014 v 21:40 | Reagovat

Ďakujem za ďalšiu kapitolu.

13 Ana Ana | 12. dubna 2014 v 21:40 | Reagovat

Děkuji za pokračování a překlad :-)  Bude tam aj Bethany?

14 Des Des | 12. dubna 2014 v 21:44 | Reagovat

Dík za překlad :-)
Chci se zeptat, kdy se Kat setká se svou mámou, když už jsme u těch rodinných setkáních? :-?

15 Carrie Carrie | 12. dubna 2014 v 21:47 | Reagovat

Moc děkuji za překlad a korekci :-)
Hádám, že Kat bere DB jako svoje dítě :D Teď by to chtělo jen to živý a ne vycpaný, i když je to sladký :-)

16 Naty Naty | 12. dubna 2014 v 21:51 | Reagovat

díky za překlad :-)  ;-)

17 Majuš Majuš | 12. dubna 2014 v 21:54 | Reagovat

[13]: Bude tam aj Beth. :-D
[14]: ...nechcem prezrádzať, aby tu zase na mňa niekto nevyskočil, ale kašlem na to. V Origine to nebude. :-(

18 Hanka Hanka | 12. dubna 2014 v 21:55 | Reagovat

moc děkuju za překlad 8-)

19 Adel Adel | 12. dubna 2014 v 21:56 | Reagovat

Děkuji za skvělý překlad ;-)

20 Žanet Žanet | 12. dubna 2014 v 21:57 | Reagovat

Ďakujem za pokračovanie. 8-)

21 Peťa Peťa | 12. dubna 2014 v 22:13 | Reagovat

Děkuji moc za překlad ;-)

22 Sima Sima | 12. dubna 2014 v 22:14 | Reagovat

Díky moc, nemůžu se dočkat další kapitoly :-)

23 Ivana Ivana | 12. dubna 2014 v 22:18 | Reagovat

Děkuji za překlad. Super.

24 Link Link | 12. dubna 2014 v 22:19 | Reagovat

Moc děkuju za překlad. Supr. ;-)

25 Milka Milka | 12. dubna 2014 v 22:20 | Reagovat

Ďakujem za preklad :-)

26 Zuzka Zuzka | 12. dubna 2014 v 22:25 | Reagovat

ďakujem za preklad :)

27 Katy Katy | 12. dubna 2014 v 22:27 | Reagovat

Díky za překlad :-)

28 Lucy Lucy | 12. dubna 2014 v 22:28 | Reagovat

Díky za překlad, je to moc moc moc zajímavé ;-)

29 Kamila Kamila | 12. dubna 2014 v 22:29 | Reagovat

Ďakujem za pokračovanie!

30 GG GG | 12. dubna 2014 v 22:30 | Reagovat

Díky za novou kapitolku :-P

31 Mary Mary | 12. dubna 2014 v 22:31 | Reagovat

Děkuji za skvělý překlad ;-)

32 Kamea Kamea | 12. dubna 2014 v 22:32 | Reagovat

Moc děkuju za překlad!!!!!!!!!

33 Petra Petra | 12. dubna 2014 v 22:33 | Reagovat

Děkuji za překlad

34 Tinka Tinka | 12. dubna 2014 v 22:34 | Reagovat

Suprové :D Veľmi ďakujem za preklad a dúfam, že ďalšia kapitolka bude čo najskôr. :-?

35 Sabča Sabča | 12. dubna 2014 v 22:36 | Reagovat

Ďakujem za rýchle pridanie novej kapitoly. Skvelý preklad :-P

36 Tina Tina | 12. dubna 2014 v 23:30 | Reagovat

Ah konecne vsetci spolu :D
dakujem krasne za kapitolku ;-)

37 evudar evudar | 13. dubna 2014 v 7:19 | Reagovat

Díky za další pokračování :-)

38 Luci Luci | Web | 13. dubna 2014 v 11:19 | Reagovat

Moc děkuju :-)

39 Jani Jani | 13. dubna 2014 v 11:37 | Reagovat

Ďakujem za preklad! :-)

40 Lenka Lenka | 13. dubna 2014 v 11:42 | Reagovat

Ďakujem za pokračovanie :-)

41 Evelinka Evelinka | 13. dubna 2014 v 12:25 | Reagovat

To je nejuzasnejsi knizka dekuju za preklad

42 Blacky Blacky | E-mail | 13. dubna 2014 v 12:35 | Reagovat

dakujem za preklad, sice som vasej poznamke o zväzkoch  pri minulej kapitole neporozumela ale aj tak ste super najviac ze  nam prekadate.a cakat do cervna? sa zblaznim... dufam, ze sa vam podari dostat sa ku knihe inak asi pridem o rozuma a vsetky vlasy. dakujem za cas ktorý venujete prekladom

43 zia zia | 13. dubna 2014 v 14:56 | Reagovat

Dakujeeem :-D ste skvele:-) to bolo pekne :-D  :-D

44 Majuš Majuš | 13. dubna 2014 v 15:25 | Reagovat

[42]:Jenn sa rozhodla, že zlúči knihy z Lux série do dvoch kníh. V prvej bude Obsidian a Onyx a v druhej knihe bude Opal a Origin. A v oboch knihách by mali byť bonusovky a tiež prvá kapitola Oppositionu.

45 Renca Renca | 14. dubna 2014 v 9:27 | Reagovat

Úžasné, skvělý překlad. Moc děkuji. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama