Origin - 23.kapitola 1/2

14. dubna 2014 v 21:59 | Janka (kor Majuš) |  Origin

KATYJiž po třetí jsem si přečetla své nové jméno a pořád jsem tomu nemohla uvěřit. Něco na tomhle jménu mi bylo povědomé. "Anna Whittová?"

Dee trochu poskočila. "Já jsem vybrala ta jména."

Věci začínaly zapadat na místo. "Jaké je tvoje, Daemone?"

Otevřel peněženku a zasmál se. "Kaidan Rowe. Hm, zní to hezky."

Moje pusa se otevřela, když jsem se otočila k Dee. "Ty jsi vybrala jména z knížky!"

Zachichotala se. "Myslela jsem, že se ti to bude líbit. Kromě toho, SVŮDNÉ ZLO je jedna z mých nejoblíbenějších a ty jsi mě donutila si ji přečíst, takže..."


Nemohla jsem si pomoct. Zasmála jsem se, když jsem zírala na fotku na mé identifikační kartě. Byla to identická kopie z mého skutečného řidičského průkazu, s výjimkou toho, že tam byl jiný stát a adresa. Pod tím byla má skutečná identifikační karta, se jménem Katy Swartzová, a pár dalších listů složeného papíru.

Sakra, chyběly mi mé knihy. Chtěla jsem je obejmout, polaskat je, přitisknout si je.

"Našla jsem ji ve tvém pokoji," vysvětlila Dee a poklepala na identifikační kartu prstem. "Vplížila jsem se dovnitř, sebrala ti nějaké oblečení a tohle, než jsme vyrazili."

"Díky," řekla jsem a novou identifikační kartou jsem překryla tu starou, protože zíraní na obě by mi způsobilo krizi identity.

"Tak počkat, moje nové jméno je z jedné z těch knih?" Daemon se zamračil. Taky měl svou skutečnou identifikační kartu, ale pod ní byla bankovní karta, nastavená na jméno Kaidan. "Bojím se zeptat, o čem to je. Raději bych nebyl pojmenovaný po nějakém čarodějníkovi nebo něčem tak chabém."

"Ne. Je to o andělech, démonech a nefilimech, a-" odmlčela jsem se, najednou si vědomá, že všichni na mě zírali, jako by mi narostla druhá hlava. "Kaidan je jako ztělesnění chtíče."

Jeho oči zajiskřily zájmem. "No, to nemohlo víc sednout." Dloubnul mě loktem a já jsem zakoulela očima. "Co? Dokonalé, ne?"

"Fuj," řekla Dee.

"Každopádně," řekl Dawson a sedl si na opěradlo pohovky. "Změnil jsem vaše konta na tyhle nová jména. Taky jsme pro vás sehnali středoškolské diplomy, takže i když jste oba odpadlíci," usmál se, "nikdo nebude moudřejší. Všichni jsme na stejné úrovni a všichni máme neprůstřelné nové identity."

"Jak jste se o tohle všechno postarali?" zeptala jsem se, úplně v nevědomosti, když přišlo na výrobu identifikačních karet a falšování záznamů.

Luc se uculil. "Mezi mé různé a rozsáhlé talenty patří taky výroba falešných identifikačních karet a padělání dokumentů."

Zírala jsem na toho kluka a přemýšlela, jestli bylo něco, co nedokázal udělat.

"Ne." Mrkl na mě Luc.

Moje oči se zúžily.

Daemon se probíral svými papíry. "Lidi, vážně děkuji. Tohle je začátek." Vzhlédl, jeho nefritové oči jasné. "Tohle je něco."

Přikývla jsem, pokoušející se nesoustředit se na všechno, co ztratím tím, že začnu znovu. Jako mou mámu. Musím najít nějaký způsob, jak ji vidět. "Jo."

Chvíli jsme zůstali v místnosti a převážně doháněli vše zameškané. Nikdo nemluvil o plánech, protože jsem si nemyslela, že někdo přesně věděl, kam odsud jít.

Lyla mi dala prohlídku jejího nádherného domu, když jsem se zeptala, kde je toaleta, která, mimochodem, měla velikost ložnice a vnitřní stěny byly ze skla. Dům měl na dolním podlaží víc pokojů, než by pro ně jakákoliv žijící osoba našla využití. A zdálo se, že Lyla neměla dalších významných, takže to byla jen ona v tomhle rozsáhlém domě. Dee se tahala s námi, omotávající ruku kolem mé, když mě Lyla vedla přes otevřenou kuchyň a zimní zahradu.

"Tohle budeš milovat," řekla Dee. "Jen počkej."

Lyla hodila úsměv přes své opálené rameno. "Myslím, že Dee tady strávila celý minulý týden, pokoušející se nalézt způsob, jak vás vysvobodit, ale...neměli jsme žádný plán, který bychom jim Matthew a já mohli dovolit provést, a který by neskončil tím, že by je uvěznili."

Plná zvědavosti jsem je nechala, aby mě vyvedli ven, zpátky tam, kde jsem očekávala dech-beroucí teploty, ale nakonec jsem vstoupila do oázy.

"Ach, můj Bože-" vydechla jsem.

Dee se pohupovala na patách. "Řekla jsem, že tohle budeš milovat. Nádherné, že jo?"

Jediné, co jsem mohla udělat, bylo přikývnout. Početné středně velké palmy stály v řadě před soukromou zdí s vrytým křemenem, vytvářející dokonale stinnou oblast. Prostor byl obdélníkový, s velkou terasou a grilem, ohništěm a různými lenoškami. Pestrobarevné květy obklopovaly dlážděný chodník, tak jako i keře, které jsem viděla v poušti, ale nedokázala jsem je pojmenovat. Vůně jasmínu a šalvěje byla silně cítit ve vzduchu. Na konci pozemku byl bazén s přírodní kamennou plošinou.

Byl to takový druh zahrady, kterou se dalo vidět v televizi.

"Když mi Dee řekla, že jsi milovala zahradničení, věděla jsem, že budeme mít něco společného." Lyla přešla prsty podél červeného a žlutého krotonu. "Myslím, že tvoje láska k zahradničení se přesunula na Dee. Pomáhala mi."

"Pomáhalo to." Dee pokrčila rameny. "Víš, nemyslet na tolik věcí."

To je to, co jsem milovala na zahradničení. Bylo to skvělý na vyprázdnění mysli.

Po tom, co jsem prozkoumala vše, od kompostu až po neutrálně zbarvené kamínky, jsem následovala Dee nahoru na druhé podlaží. Daemon byl s Dawsonem, Matthewem a sourozenci Thompsonovými. Potřeboval s nimi trávit čas. Kromě toho, poflakovat se s Dee mi přinášelo hřejivý pocit u srdce. Jedna z ložnic byla zavřená a já jsem si domyslela, že tam byla Beth.

"Jak se má Beth?" zeptala jsem se.

Dee zpomalila, srovnávající se mnou krok. Její hlas byl tichý. "Je v pořádku, hádám. Moc nemluví."

"Je-?" Páni, jak položit tuhle otázku, aniž bych zněla necitlivě?

"Příčetná?" navrhla Dee, ale udělala to bez opovržení. "Některé dny jsou lepší než jiné, ale teď byla hodně unavená, takže často spí."

Obešla jsem obrovskou vázu plnou hadích rostlin. "No, nemůže onemocnět. My nebýváme nemocní."

"Já vím." Dee se zastavila u ložnice na konci chodby. "Prostě si myslím, že ji cestování vystresovalo. Chtěla pomoct, nechápej mě špatně, ale je vystrašená."

"Má na to plné právo." Odstrčila jsem si pár pramenů z obličeje a soustředila se na pokoj. Postel byla dost velká pro pět lidí a při čele postele měla nahromaděnou horu polštářů. "Takže tohle je naše ložnice?"

"Cože?" Dee na mě zírala, a pak potřásla hlavou. "Promiň. Jo. Tvoje a mého bratra." Zachichotala se. "Páni, před rokem, Katy-"

Úsměv zatahal za mé rty. "Jo, před rokem bych se raději opakovaně bodala vidličkou do oka, než bych měla spát v tom samém domě, jako Daemon."

"Vidličkou?" Dee se zasmála, když se přesunula k šatníku. "To je vážné."

"Jo, je." Sedla jsem si na postel a hned se zamilovala do její pevnosti. "Vidlička se používá jenom v těch nejnaléhavějších situacích."

Stáhla si vlasy do ohonu a vstoupila do šatníku. Mohla jsem tam vidět něco z mého oblečení.

"Sebrala jsem něco ode všeho: Džínsy, trička, šaty, spodní prádlo."

"Díky. Myslím to vážně. Tohle," řekla jsem a ukázala na sebe, "je vše, co mám. Bude hezké převléct se do něčeho, co je moje, potom, co-" Odmlčela jsem se, neviděla jsem smysl, abych to zmiňovala. Prohlížela jsem si pokoj pro rozptýlení a zahlédla jsem další dveře. "Máme svou vlastní koupelnu?"

"Jo. Každý pokoj má. Tenhle dům je jako palác." Zmizela zpřed šatníku a znovu se objevila vedle mě na posteli. "Bude docela těžké opustit tohle místo."

Jsem tu teprve pár hodin a už jsem si tenhle dům chtěla adoptovat. "Takže, kam po tomhle jedete? S námi?"

Pokrčila rameny. "Upřímně řečeno, nevím. Zatím nad tím nepřemýšlím, protože nevím, jak možné bude pro nás všechny zůstat pohromadě. Jít domů je vyloučeno z mnoha důvodů." Odmlčela se, dívající se na mě. "Každý ve škole byl tak...jiný, odkdy jste ty a Daemon zmizeli. Se všemi těmi policisty a novináři, lidi vážně začínali být paranoidní. Lesa byla vedle, hlavně potom, co se stalo s Carissou. Je dobré, že má přítele. Myslí si, že jsme Dawson a já odjeli z města, abychom navštívili rodinu. To je tak trochu pravda."

Trápila jsem se s lemem mého trička, a pak jsem se obrnila. "Můžu se tě na něco zeptat?"

"Jasně. Na cokoliv."

"Moje máma. Jak jí je?"

Dee odpověděla až po chvíli. "Chceš pravdu nebo se chceš cítit líp?"

"Je to špatné, že jo?" Slzy se mi nahromadily v očích tak rychle, že jsem se musela podívat jinam.

"Na to znáš odpověď." Našla mou ruku a stiskla ji. "Tvoje máma je rozrušená. Vzala si hodně neplacené dovolené a v jejím zaměstnání neměli nic proti tomu. Byli velmi chápající, podle toho, co jsem slyšela. Nevěří, že jste ty a Daemon utekli. Alespoň tak nakonec rozhodla policie, když nemohli najít důkaz, proč jste ty, Daemon a Blake zmizeli, ale taky si myslím, že někteří důstojníci znali pravdu. Příliš rychle si udělali závěr o útěku."

Potřásla jsem hlavou. "Proč mě to nepřekvapuje? Daedalus má své lidi všude."

"Tvoje máma našla laptop, který ti Daemon koupil. Musela jsem jí říct, že ti ho dal on. Každopádně, věděla, že bys nikdy neutekla bez laptopu."

Krátce jsem se zasmála. "To je pravda."

Znovu mi stiskla ruku. "Tvoje máma si vede dobře, když zvážíme všechny věci. Je vážně silná, Katy."

"Já vím." Pak jsem se na ni podívala. "Ale tohle si nezaslouží. Nemůžu vystát myšlenku, že neví, co se mi stalo."

Přikývla. "Trávila jsem s ní hodně času, jen jsem se poflakovala a pomáhala jí s domem, než jsme odešli. Dokonce jsem i trhala plevel ve tvé zahradě. Myslela jsem si, že to nějak vynahradí to, do čeho jsme tě namočili."

"Děkuji." Posunula jsem se, takže jsem k ní byla tváří. "Myslím to vážně. Děkuji ti, že jsi s ní trávila čas a pomáhala jí, ale vy jste mě do ničeho nenamočili. Dobře? Nic z tohohle není ani tvoje ani Daemonova vina."

Její oči se zaleskly a tichým hlasem řekla: "Vážně to tak myslíš?"

"Samozřejmě!" Převalil se přese mě šok. "Dee, vy jste neudělali nic špatného. Tohle je vina Daedalusu. Obviňuju z toho pouze Daedalus. Oni jsou zodpovědní. Nikdo jiný."

"Já jsem byla tak rozrušená. Jsem šťastná, když vím, že to tak necítíš. Ash řekla, že mě pravděpodobně nenávidíš, že nenávidíš nás všechny."

"Ash je kráva."

Dee se otevřeně zasmála. "Někdy dokáže být."

Povzdechla jsem si. "Prostě si jen přeju, aby byla jiná možnost než utíkání."

"Jo, já taky." Její koleno poskakovalo, když pustila mou ruku a stáhla si cop dolů. "Můžu se tě na něco zeptat?"

"Jistě."

Skousla si spodní ret. "Jak špatné to bylo?"

Napjala jsem se. Jediná otázka, kterou jsem nechtěla, aby mi položila, ale Dee čekala, její výraz tak vážný, že jsem musela něco říct. "Některé dny byly lepší, než ostatní."

"To si dovedu představit," řekla jemně. "Beth se o tom jednou zmínila. Řekla, že jí ubližovali."

Přemýšlela jsem nad mými zády a stiskla rty k sobě. "To dělají. Provedli a říkali mnoho věcí."

Zbledla a přešlo několik okamžiků. "Když jsme mířili sem, Luc řekl, že ty...že Blake je mrtvý. Je to pravda?"

Ostře jsem se nadechla. Archer mu to musel říct. "Blake je mrtvý."

Vstala jsem a stáhla si vlasy dozadu. "Tohle není něco, o čem chci mluvit. Nechci mluvit o ničem, co se tam stalo. Promiň. Vím, že jsi jen znepokojená. Ale není to něco, o čem chci přemýšlet. Mate mi to hlavu."

"Dobrá. Ale pokud někdy budeš chtít, víš, že jsem tu pro tebe, že jo?" Přikývla jsem a Dee nasadila zářivý úsměv. "Takže, teď se přesuňme k lepším věcem. Jako například k tomu skvěle vypadajícímu exempláři muže, co přišel s vámi, ten s vojenským sestřihem."

"Archer?"

"Jo. Je sexy. Má na mě ten "kalhotky padající" efekt."

Vybuchla jsem do smíchu, a když jsem začala, nemohla jsem přestat. Slzy mi tekly po tvářích, zatímco mě sledovala, zmatená.

"Copak?" dožadovala se.

"Promiň." Otřela jsem si tváře rukama a svalila se zpátky vedle ní. "Jenom, že jsem si jistá, že Daemon by měl mrtvici, kdyby to slyšel."

Zamračila se. "Daemon by měl mrtvici, kdybych projevila zájem o jakéhokoliv chlapa."

"No, Archer je jiný," začala jsem pomalu.

"Proč? Protože je starší? Nemůže být o tolik starší a kromě toho, zřejmě je to dobrý chlap. Riskoval život, aby vám pomohl. Ale cítím z něho něco jiného. Možná je to jenom těmi vojenskými vibracemi."

Rozhodla jsem se, že je čas spustit bombu. "Archer není člověk, Dee."

Její zamračení se prohloubilo. "Takže je hybrid? To dává smysl."

"Ehm, ne. On je, no, je něco jiného. Je něco, čemu říkají původní. Dítě Luxena a hybrida."

Když to zpracovala, pokrčila rameny. "A co? Já jsem mimozemšťan. Nejsem odsuzující."

Usmála jsem se, ráda, že projevovala zájem o kluka po Adamovi. "No, je tady ještě jedna věc. Na tvém místě bych byla opatrná, co si při něm myslím."

"Proč?"

"Původní mají několik hodně šílených schopností," vysvětlila jsem, sledující, jak se její oči rozšířily do velikosti talířů. "Může číst myšlenky bez toho, abys o tom vůbec věděla."

Deein obličej se změnil z bledého na jasně třešňový. "Ach Bože."

"Co?"

Plácla se rukama přes tvář. "No, celý čas, co jsme byli dole, jsem si ho představovala nahého."
 

39 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Petra Petra | 14. dubna 2014 v 22:12 | Reagovat

Děkuji moc za překlad

2 ivasi ivasi | 14. dubna 2014 v 22:21 | Reagovat

jáááj, a nie je jediná, kto si ho predstavoval nahého :-) už sa teším na pokračovanie... dík za preklad ;-)

3 Blacky Blacky | E-mail | 14. dubna 2014 v 22:23 | Reagovat

dee ma zabila tou poslednou vetou, ja vam moc dakujem :)

4 zia zia | 14. dubna 2014 v 22:25 | Reagovat

Dakujem, dakujem,dakujem:-)

5 zuzu zuzu | 14. dubna 2014 v 22:29 | Reagovat

Dakujem za preklad :-)

6 janka janka | 14. dubna 2014 v 22:50 | Reagovat

ďakujeeem! :-D

7 kailegh kailegh | 15. dubna 2014 v 0:56 | Reagovat

Jou Dee je skvela, to sa Archer musel pobavene usmievat ked jej cital myslienky :-P .
Apropos ked sme uz pri nahote, som zvedava kedy sa Daemon a Katy  budu spolu milovat? O_O
A teda dufam, ze to autorka rozpise trochu zrozumitelnejsie, ako posledne :-D

8 evudar evudar | 15. dubna 2014 v 2:10 | Reagovat

Skvělé, díkymoc za další pokračování. :-)

9 Renca Renca | 15. dubna 2014 v 8:28 | Reagovat

Parádní, mockrát děkuji za skvělý překlad. Už se moc těším na další kapitolu. :-) :-)

10 Lenide Lenide | 15. dubna 2014 v 9:40 | Reagovat

Nový začiatok, alebo koniec..-(
Ale ta Dee :-D:-D

11 Stella Stella | 15. dubna 2014 v 14:29 | Reagovat

Super! Moc děkuji za překlad. :-D

12 Katarína Katarína | 15. dubna 2014 v 14:30 | Reagovat

Ash je krava. :-P Súhlasím na 100% :-P Ďakujem za super preklad ;-)

13 Lenka Lenka | 15. dubna 2014 v 14:38 | Reagovat

Ďakujem za pokračovanie :-)

14 Sima Sima | 15. dubna 2014 v 15:04 | Reagovat

Díky moc, nemůžu se dočkat další kapitoly :-D

15 Vierka Vierka | 15. dubna 2014 v 15:11 | Reagovat

Ďakujem za preklad ;-)

16 Lea Lea | 15. dubna 2014 v 15:15 | Reagovat

Dakujem za preklad a korekturu ;-)

17 Katy Katy | 15. dubna 2014 v 15:26 | Reagovat

Díky za překlad! :-D

18 Mia Mia | 15. dubna 2014 v 15:33 | Reagovat

To byla šupa :-P Díky za další pokračování :-)

19 Adel Adel | 15. dubna 2014 v 15:54 | Reagovat

Děkuji za skvělý překlad ;-)

20 mirka mirka | 15. dubna 2014 v 16:04 | Reagovat

dakujem za preklad, prosim co najrychlejsie dalsiu:)

21 Saša Saša | 15. dubna 2014 v 16:30 | Reagovat

Ďakujem za ďalšiu časť kapitoly.

22 Mirka Mirka | 15. dubna 2014 v 16:31 | Reagovat

Díky moc za překlad!!!

23 Dana Dana | 15. dubna 2014 v 17:03 | Reagovat

Ďakujem kočeny, skvelý preklad ;-)

24 Jani Jani | 15. dubna 2014 v 17:31 | Reagovat

Ďakujem za super preklad! :-)

25 Tina Tina | 15. dubna 2014 v 17:49 | Reagovat

Skvelá časť kapitoly. Ani neviete, ako mi Dee chýbala. Ale Ash...áno, je to krava. Veľmi pekne ďakujem za preklad. Som veľmi šťastná a hlavne vďačná, že to prekladáte a navyše ešte veľmi rýchlo. :-P

26 dada dada | 15. dubna 2014 v 18:22 | Reagovat

Takže pre Dee je Archer sexy? No, myslím si, že sa nám tu niečo rysuje :-D Ale obom by som to priala. :-P Strašne vám ďakujem za preklad, už sa neviem dočkať novej kapitoly. 8-)

27 Anetts Anetts | 15. dubna 2014 v 19:17 | Reagovat

Dík za překlad :-)

jména z knížek to by mohlo napadnout jen Dee to mě pobavilo :-D  :-D Archer se musel asi dobře bavit když tam nad nim Dee slintala a on to četl :-D  :-D

28 Radka Radka | 15. dubna 2014 v 19:36 | Reagovat

Děkuji za preklad.

29 iv iv | 15. dubna 2014 v 20:31 | Reagovat

som rada že je to medzi nimi v pohode
ale sakra ten  koniec nemôžem z toho tá Dee je dobrá už mi chýbala a diky :-)  :-)  :-)  :-)  :-)

30 Slávka Slávka | 15. dubna 2014 v 21:10 | Reagovat

Ste zlatíčka, ďakujem za kapču. ;-)

31 Majuš Majuš | 15. dubna 2014 v 21:20 | Reagovat

Dnes som kvôli jednej "osôbke" bola prinútená prebehnúť niektoré kapitoly z Lux série. A uvedomila som si, že mi pri preklade Originu chýbajú istí ľudia, ktorí pridávali svoje komentáre počas celej série. Baby, kde ste sa stratili? A ešte viac mi chýbajú tie dialógy, ktoré sme spolu viedli pri Ónyxe a Opále... :-(

32 Janka Janka | 15. dubna 2014 v 21:21 | Reagovat

Prepáčte, teraz som neprekladala, mala som ešte písomky, ale keďže idú prázdniny tak sa k tomu dostanem :-)

33 Link Link | 15. dubna 2014 v 21:34 | Reagovat

Super! Moc děkuji za překlad. :-D

34 GG GG | 15. dubna 2014 v 21:36 | Reagovat

Díky za pokračování kapitoly. :-)

35 Nelinka Nelinka | 15. dubna 2014 v 21:36 | Reagovat

ďakujem :-D

36 Tina Tina | 15. dubna 2014 v 21:41 | Reagovat

:-D  :-D Dee presne vie, ako ma pohladit muzske ego ;-)

37 Žanet Žanet | 15. dubna 2014 v 21:47 | Reagovat

Ďakujem za pokračovanie :-P

38 Maribella Maribella | 15. dubna 2014 v 21:52 | Reagovat

Díky :-)

39 Lesa Lesa | 15. dubna 2014 v 21:53 | Reagovat

Som zvedavá, či jej Archer niekedy na to niečo povie... To asi preto sa uškŕňal celý čas, že? Ďakujem za preklad ;-)

40 Sisi Sisi | 15. dubna 2014 v 21:54 | Reagovat

Děkuji moc za překlad :-P

41 Aďa Aďa | 15. dubna 2014 v 21:58 | Reagovat

Ďakujem za preklad , teším sa na pokračovanie! :-)

42 Mary Mary | 15. dubna 2014 v 22:00 | Reagovat

Děkuji za překlad, už se těším na další! :-P

43 Věra Věra | 15. dubna 2014 v 22:02 | Reagovat

Díky moc za překlad!

44 Zitta Zitta | 15. dubna 2014 v 22:03 | Reagovat

Super, díky moc za překlad. Už se moc těším na další. :-)

45 Eve Eve | 15. dubna 2014 v 22:04 | Reagovat

To bylo úžasný, moc díky :-D

46 Stardoll Stardoll | 16. dubna 2014 v 0:31 | Reagovat

Jen aby vam Ash pak nechyběla

47 joy joy | Web | 16. dubna 2014 v 15:19 | Reagovat

Keep Calm and Love LEGOS :-D.

48 Tereza Tereza | E-mail | 18. dubna 2014 v 3:04 | Reagovat

Ahoj :) Táák musím Vám říct, že tento blog je opravdu UŽASNÝ :-D Klaním se před Vámi a hlavně... pane na nebesích já se celá třepu na to jak to dopadne! Kurňa fix, jsem z toho až agresivně-vzrušená :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama