BSL - 7.kapitola

18. května 2014 v 23:25 | Ivča (kor Evča) |  Jennifer L. Armentrout - Bitter Sweet Love
Kapitola 7


Vzpomínka na jeho polibek dále přetrvávala na mých rtech dlouho poté, co odešel a tak i následující den. Neměla jsem ponětí, že může mít polibek takovou sílu a možná to nebylo běžné, ale Dez přetrvával v každé mé myšlence a úplně mě to rozptylovalo.
Dost značnou část rána jsem strávila předstíráním, že jsem se učila o léčivém umění se smradlavými bylinami, než jsem to vzdala. Když moje vzdělávání skončilo, Claudia se mi teď snažila poskytnout to, co věřila, že je mnohem důležitější, než vzdělání. Další holky v mém věku chodily na vysokou. Učila jsem se rozdíly mezi tím, co je líska a mateřídouška.
Bezcílně jsem se toulala a přistihla jsem se, že stojím před Dezovým pokojem, kde zůstával - je to ten samý pokoj ve třetím patře, kde byl předtím, než odešel. Pořád odpočíval a věděla jsem, že bych neměla chodit dovnitř, ale zaplavil mě známý neklid, a když se to stalo, měla jsem sklony dělat nevhodné věci a dokonce hloupé věci.
Utřela jsem si zpocené dlaně do džínů a zkusila otevřít jeho dveře. Bylo odemčeno. Zhluboka jsem se nadechla a snadno je otevřela. Na oknech visely těžké závěsy a jeho pokoj byl zahalený v temnotě, ale moje oči si rychle zvykly. Nejdříve jsem se podívala na obrovskou postel, ale byla prázdná. Očekávala jsem moc.
Otočila jsem se a zahlédla ho koutkem oka.
Mohli jsme odpočívat dvěma způsoby - v naší lidské podobě, nebo v naší pravé formě. Většina z nás spala stejně, jako ostatní na světě, v pěkné a pohodlné posteli, ale lovci potřebovali hluboký a uzdravující spánek, který nacházeli jen ve formě, která inspirovala stovky a tisíce soch.
Tiše jsem se k němu přiblížila, až jsem cítila na pokožce mravenčení. Svá křídla měl položená blízko k bokům a jejich špičky se skoro dotýkaly podlahy. Zahnuté rohy byly velké a silné a konce byly smrtelně ostré. Hlavu měl skloněnou, ruce založené a dlaně přitisknuté k pánvi.
Ve tmě byla břidlicově šedá kůže matná, ale na světle jsem věděla, že se trochu leskne. Jeho forma se nezměnila, ani jeho hrudník se nezvedal, když se nadechoval. Nelíbilo se mi takto spát a opravdu jsem k tomu neměla důvod a nebylo to něco, co bych dělala často. Spánek…bylo to příliš blízko tomu být mrtvý.
Upřímně nevím, proč jsem udělala následující. Kousala jsem se do rtu, natáhla se a dotkla jeho paže. Povrch jeho kůže byl měkký a teplý, úplně tvrdý. Hladila jsem ho vzhůru přes tvrdé svaly. Moje ruka se pohybovala sama a zastavila se na jeho hrudníku. Pod mou dlaní mu bilo srdce - buch, buch, buch, buch.
Zvedla jsem ruku a pohladila ho prsty po čelisti a dotýkala se ho tak, jak bych se ho nedotkla, když byl vzhůru. Cítila jsem se jako loudil, ale byla jsem příliš uchvácena pocitem, abych se zastavila. Dotkla jsem se jeho spodního rtu a vzhlédla vzhůru.
Dvě oči barvy safíru se dívaly do mých.
Ach. Můj. Bože.
Otevřel pusu a jemně mě kousal do prstu s dostatečným tlakem, abych zalapala po dechu. Ztuhla jsem a pak ucítila jeho jazyk kroužit po mém prstu.
Trhla jsem sebou dozadu při náhlé záplavě tepla v mých žilách a přitiskla ruku na hrudník. "Já…" opravdu jsem neměla vysvětlení ohledně toho, co jsem dělala.
Dez se hluboce a chraplavě zasmál, já jsem se zachvěla a udělala další krok dozadu. Narovnal se, zvedl paže a rozvinul křídla, když se prohnul v zádech. Kámen a kosti praskaly. Vnější část slabě červeně zářila a pak se vrátil do své lidské podoby. Když uvolnil ruce, nahé a zlatavé tělo se napjalo. Podívala jsem se dolů.
Byl nahý a byl…
"Ach můj bože!" otočila jsem se a zavřela oči. Zrudla jsem. Jak to, že jsem si toho nevšimla?
Dez se zasmál a celé moje tělo hořelo. "No tak, vždyť jsi mě předtím už viděla nahého."
"Když ti bylo asi deset a byla to nehoda!" položila jsem si dlaně na tváře. "A nebyl jsi tak…"
"Tak co?" Jeho teplý dech mě hřál na krku.
"Nic!" Páni, nikdy ten obrázek nedostanu z hlavy. Nejsem si jistá, jestli jsem chtěla, ale pořád…měla jsem být trochu zklamaná, když jsem ho viděla. Oblékl si kalhoty, ale ty pořád visely dost nízko a uvažovala jsem, jak dlouho by zůstaly okolo jeho boků.
"Omlouvám se," řekla jsem. "Nechtěla jsem tě vzbudit."
"Stalo se něco?" zeptal se a šel ke mně. Zívl, když jsem zavrtěla hlavou. "Takže jsi mě jen chtěla vidět?"
Neřekla jsem nic.
Zakřenil se. "A cítit mě?"
Ošívala jsem se. "Nikdy mě na to nenecháš zapomenout, že?"
"Nikdy." Natáhl se a chytil mi konec culíku. "Neboj. Užíval jsem si to."
"Dobře, že to vím," zamumlala jsem.
"Nech mě osprchovat a budeme dnes nakupovat. Dobře?"
Založila jsem si ruce, abych nezatleskala. "Nesnaž se znít tak šťastně."
Zasmál se. "Je to obchoďák. Možná kdybychom se koupali nazí, byl bych více nadšený[1]. Oprava. Byl bych více nadšený."
Chtěla jsem si nakopat, že jsem měla tuto podmínku. "Víš, mohla bych vymyslet něco důležitějšího, co bychom mohli dělat, jako -"
"Ach, ne, ne, neodvoláš to." Mrkl. "Nemáš šanci. Už jsme začali a znám perfektní místo, kde bychom se mohli koupat nazí. A upřímně, odpočítávám každou sekundu, než se to stane."
Zrudla jsem. "Nenávidím tě."
"Ne, tak to není."
"Běž se osprchovat."
"Jdu."
"Tak běž."
"Snažím se, ale ty se mnou pořád mluvíš a tak rozkošně se díváš."
"Přestanu mluvit a vypadat roztomile," řekla jsem a bojovala s úsměvem. "Jdi."
Široce se usmál. "Řekl jsem rozkošně."
"Jdi!" zasmála jsem se.
"Jdu. Slibuju. Právě teď."
Když kolem mě prošel, vrhl se na mě jako pták na kořist. Políbil mě dřív, než jsem si uvědomila, co chce udělat. Jeho pevné a teplé rty byly na mých. Polibek byl krátký a ne takový, jako včera, pak pokračoval a vešel do koupelny a já jsem tam stála a cítila dotyk jeho rtů po nekonečné minuty.


Když jsem si balila kufr na náš výlet, představovala jsem si tisíce míst a trochu se zastavila nad mou podmínkou týkající se obchoďáku, kterou jsme splnili včera. Dez a já jsme se…hodně jsme se bavili. Nemluvili jsme o minulosti a náš rozhovor nebyl vážný, když jsem ho tahala z jednoho obchodu do druhého. Měl obrovské množství trpělivosti, když jsem se probírala oblečením a vonnými svíčkami a snažila jsem se vybrat tu nejlepší pro Daniku.
Hodně jsem se snažila na něj nedívat a nečervenat se po všem, co jsem viděla v jeho pokoji, a bylo těžké si nevšimnout, jak se na něj lidské holky dívají. V každém obchodě se za ním otáčely mladší i starší ženy.
A bylo zatraceně nemožné nechtít se poprat s těmi holkami a neutrhnout jim ruce.
Náš výlet jsme zakončili ve zmrzlinovém salonu ve městě, a když jsme šli k autu, Dez byl úplně ve svém živlu. Když mě políbil, chutnal po čokoládě a byla to neskutečně opojná chuť.
Taky se mnou zůstal do chvíle, než odešel na lov se zbytkem klanu a nemluvili jsme o ničem důležitém, když jsme předstírali, že sledujeme film. Nikdo nás netrápil tím, že jsem byla v jeho pokoji. Usnula jsem, než nastal čas, aby odešel a vzbudila jsem se předtím, než se vrátil a vrátila jsem se do svého pokoje předtím, než udělám něco hloupého, jako čekat na něj v jeho posteli. Bylo těžké odejít. Jeho vůně byla všude.
A teď jsem se připravovala odejít poprvé z domu. Nikdy jsem nikde nebyla a už jsem si třikrát zabalila a vybalila. Proč jsem si myslela, že potřebuju dvoje oblečení na každý den?
Když jsme včera byli v obchoďáku, Dez řekl, že odjedeme další odpoledne a pojedeme autem. Vzrušení se mi šířilo žilami při představě toho, co uvidím.
Danika se posadila na můj kufr, když jsem ho zapínala a pak seskočila. "Očekávám suvenýry. Něco laciného. Jako tričko Miluju New York."
"Dobře." Zakřenila jsem se, když jsem sundala kufr z postele. Žuchl na podlahu. "A co Washington?"
"Nahé obrázky Zaynea?" zeptala se.
Zasmála jsem se a zavrtěla hlavou. "A jak očekáváš, že se k nim dostanu?"
Pokrčila rameny. "Někdy si musí dát sprchu, ne?"
"Jsem si jistý, že ano, ale mám malý problém, když Jasmine fotí nahé kluky."
Obě jsme se při zvuku Dezova hlasu otočily. Stál ve dveřích, vlasy měl mokré a křenil se. Zrudla jsem, ale Danika se nestyděla.
"Ale udělá to pro mě," zdůvodňovala to. "Nebude se dívat na jeho nádobíčko."
Já jsem mohla myslet jen na to Dezovo.
Dez zvedl obočí. "Nemusí si fotit žádného kluka."
"Co tvoje nářadíčko?" vyzvala ho.
"Počkat. Co?" opožděně jsem se vrátila ke konverzaci. "Můžeme přestat mluvit o klučičích věcech?"
Zakřenil se, když se mi podíval do očí a věděla jsem, že myslí na to samé. Otočila jsem se, než mi začaly hořet tváře a vyříkala si to se sestrou.
Pevně mě objala, až jsem vypískla. "Budeš mi chybět," vykřikla a zabořila mi hlavu do ramene. "Ale bav se. Dobře? A dávej na sebe pozor. Slibuješ?"
"Slibuju." Zamrkala jsem slzy. Od chvíle, kdy se Danika narodila, jsme od sebe nebyly déle, než hodiny.
Danika ustoupila dozadu a nejistě se usmála. Sklonila hlavu, když do pokoje vešel Dez a zvedl můj kufr. Spolu jsme šly za ním do přízemí.
Claudia, hnala do kuchyně dvě děti a vzhlédla k nám s unaveným úsměvem, když nás míjela. Jedno z batolat mělo na sobě pravou podobu; druhé postupně vytahovalo jedno křídlo. Zastavila jsem se a sledovala jsem je, když jedno vyskočilo, nabralo pod křídlem vzduch a pak o sekundu později spadlo a smálo se vysokým hláskem.
"Děti jsou děsivé." Mumlala Danika.
"Já nevím." Usmála jsem se. "Jsou trochu roztomilé."
Náš otec čekal ve vstupní hale. Když Dez šel ven s mým kufrem, šla jsem k němu. Usmál se a všimla jsem si, kolik má kolem očí vrásek. Vypadal unaveně, ale šťastně.
Položil mi ruce na ramena a těžce a dlouze se nadechl. "Řekni mi, že dělám správné rozhodnutí, když tě nechávám cestovat jen s ním."
"Děláš." V krku jsem měla knedlík. Chtěla jsem se dostat z tohoto domu, ale část mě nebyla připravená na pocity při opuštění mé rodiny, i když je to jen na chvilku. "Budu v pořádku."
"Vím, že budeš." Znova si povzdychl. "Věřím Dezovi. Je to dobrý Strážce a vím, že nedovolí, aby se ti cokoli stalo. Hodně se o tebe stará, vždycky to tak bylo."
Podívala jsem se na otevřené železné dveře a sledovala Deze zavřít kufr.
"Odpověz mi na otázku, drahoušku."
Podívala jsem se na otce. "Ano?"
"Pořád k němu něco cítíš?" zeptal se.
Začala jsem odpovídat, ale zastavila se. Vše,co se týkalo Deze, bylo komplikované a mé pocity k němu ještě více. Existovala velká a ošklivá koule bolesti, která přetrvávala od chvíle, kdy odešel, ale jen když jsem na něj pomyslela, poskočilo mi srdce a žaludek se mi kroutil. "Ano, ale…"
"Ale je to kvůli jeho odchodu?"
Neodpověděla jsem, ale on to věděl? Táta na tom byl nejhůře; následující dny a týdny po nečekaném Dezově odchodu. Kolikrát jsem se ho ptala proč. Nikdy jsem nedostala odpověď.
Táta mě rychle objal. Bude mi chybět, i moje sestra a celý klan, ale když se odtáhl, věděla jsem, že jsem dostala příležitost, která nastává jen jednou za život.
Usmál se a poplácal mě po tváři. "Buď na něj hodná."
Zpočátku jsem si myslela, že je divné to říci, ale podezření rostlo. "Víš, proč odešel?"
Otec přikývl. "Vím, Jasmine, ale není to můj příběh. Nikdy nebyl."[1](excited - má více významů - nadšený, vzrušený J)
 

52 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (449)
Zobrazit starší komentáře

401 Myra Myra | E-mail | 6. února 2015 v 22:02 | Reagovat

Prosím velmi o zaslání všech knih Christiny Luerové, které máš k dispozici. Děkuji moc - snad to nějak oplatím.

402 mujnepristupnydenik mujnepristupnydenik | 18. května 2015 v 23:02 | Reagovat
403 Poppy Poppy | 6. června 2015 v 21:43 | Reagovat

Dobrý den, rozjíždím stránky s překlady knih. Pokud budete mít čas a chuť, navštivte prosím moje stránky :)
http://www.young-adult-books-translation.estranky.cz/ :-)  :-)  :-)

404 Katka Katka | E-mail | 30. srpna 2016 v 18:28 | Reagovat

ak máte niektorá všetky knhy od Abbi tak tiež prosím o zaslanie na jkata7@seznam.cz Ďakujem

405 Katka Katka | E-mail | 30. srpna 2016 v 18:30 | Reagovat

ak máte niektorá všetky knhy od Abbi tak tiež prosím o zaslanie na jkata7@seznam.cz Ďakujem

[100]:

406 Riddle Riddle | Web | 29. září 2016 v 12:41 | Reagovat

Zdravím, nabízím možnost začíst se do překladů Young adult na mých stránkách www.young-adult-books-translation.estranky.cz :-)

407 Riddle Riddle | E-mail | Web | 28. prosince 2016 v 17:56 | Reagovat

Zdravím =) Nabízím možnost pustit se se mnou do překladů Young adult knih na mých stránkách www.young-adult-books-translation.estranky.cz :-) Stránky se slušně rozjíždějí, ale kvůli spoustě práce hledám aspoň dva spolupřekladatele. Pokud budete mít zájem, ozvěte se mi na email.

408 omx98s omx98s | E-mail | Web | 11. ledna 2017 v 4:07 | Reagovat

Cialis (which has the generic name “tadalafil”) is a recipe <a href="http://viagrawithoutadoctorprescriptions-usa.com/">viagra without a doctor prescription 150 mg</a> that is hardened to treat erectile dysfunction in men. It is also inured to <a href="http://cialis-overcounteratwalmart.com">walmart cialis</a> to dealings with a accustom called sympathetic prostatic hyperplasia, or enlargement of the prostate gland.

409 kpjblt kpjblt | E-mail | Web | 17. ledna 2017 v 21:58 | Reagovat

The development of antibiotics was individual of the great breakthroughs in new medicine. <a href="http://cialis-overthecounteratwalmart.com/">cialis coupon walmart</a> & Antibiotics can successfully spar infections that employed to be life-threatening, like bacterial pneumonia. But the unsuitable application of antibiotics means that more and more bacteria are becoming <a href="http://viagra-genericonline.com/">online generic viagra</a> to this nature of medication. So it is especially foremost to say antibiotics correctly.

410 yrrpgc yrrpgc | E-mail | Web | 20. ledna 2017 v 19:38 | Reagovat

The growth of antibiotics was equal of the great breakthroughs in new-fashioned medicine. <a href="http://cialis-overthecounteratwalmart.com/">generic cialis at walmart</a> & Antibiotics can successfully contend with infections that employed to be life-threatening, like bacterial pneumonia. But the improper use of antibiotics means that more and more bacteria are proper <a href="http://viagra-genericonline.com/">generic viagra</a> to this kind of medication. So it is particularly important to resort to antibiotics correctly.

411 dibu93 dibu93 | E-mail | Web | 20. ledna 2017 v 23:29 | Reagovat

The development of antibiotics was individual of the excess breakthroughs in hip medicine. <a href="http://cialis-overthecounteratwalmart.com/">cialis at walmart</a> & Antibiotics can successfully contend with infections that employed to be life-threatening, like bacterial pneumonia. But the improper misuse of antibiotics means that more and more bacteria are proper <a href="http://viagra-genericonline.com/">generic for viagra</a> to this style of medication. So it is mainly foremost to buy antibiotics correctly.

412 Zuzana Zuzana | E-mail | 28. ledna 2017 v 10:30 | Reagovat

[100]: ahoj Barus, neposlala by si mi prosím ťa všetky knihy od Abbi v češtine? Ďakujem krásne

413 rlsyjp rlsyjp | E-mail | Web | 30. ledna 2017 v 19:48 | Reagovat

For the benefit of a lot of men, Cialis represents a non-trivial economic investment <a href="http://cialis20mgsansordonnance.com/cialis-sans-ordonnance">ou acheter cialis en ligne</a>. At the high rate per dose, men verge to require  to reap the most of their tadalafil.

414 ung45f ung45f | E-mail | Web | 30. ledna 2017 v 23:12 | Reagovat

Seeking a great deal b much of men, Cialis represents a non-trivial economic investment <a href="http://cialis20mgsansordonnance.com/">cialis en ligne non livre</a>. At the extreme grade per dispense, men incline to want  to make the most of their tadalafil.

415 axgagx axgagx | E-mail | Web | 5. února 2017 v 4:39 | Reagovat

Pro a piece of men, Viagra represents a non-trivial pecuniary investment. At the high toll per require, men pretentiousness to yearn for <a href="http://tadalafilwithoutdoctorsprescriptions.com/#10928">cialis without a doctor prescription</a> to be away from the most of their Viagra.

416 cruv99 cruv99 | E-mail | Web | 5. února 2017 v 12:33 | Reagovat

What is Cialis? tadalafil relaxes muscles initiate in the walls of blood vessels and increases blood rush to itemized areas of the body. CIALIS increases blood circulate to your <a href="http://onlinegenericcialis20mg.com/">generic cialis online pharmacy</a> and may amend the power to get erections and look after them until  intercourse is successfully completed

417 EdgarreK EdgarreK | E-mail | Web | 6. února 2017 v 14:22 | Reagovat

What is Cialis? Tadalafil relaxes muscles set up in the walls of blood vessels and increases blood tide to discrete areas of the body. CIALIS increases blood flow to your <a href="http://viagra.withoutadoctorprescriptions.com/#4097">viagra without a doctors prescriptions</a> and may improve the genius to manage erections and make a stand for them until  carnal knowledge is successfully completed

418 EdgarreK EdgarreK | E-mail | Web | 6. února 2017 v 15:42 | Reagovat

What is Cialis? Tadalafil relaxes muscles set up in the walls of blood vessels and increases blood go to particular areas of the body. CIALIS increases blood flow to your <a href="http://viagra.withoutadoctorprescriptions.com/#4657">viagra without a doctor's prescription</a> and may amend the genius to get erections and maintain them until  sexual relations is successfully completed

419 Zacharyted Zacharyted | E-mail | Web | 8. února 2017 v 13:19 | Reagovat

What is Cialis? Tadalafil relaxes muscles found in the walls of blood vessels and increases blood run to express areas of the body. CIALIS increases blood proceed to your <a href="http://viagra.withoutadoctorprescriptions.com/#336">get viagra prescription online</a>  and may recondition the proficiency to get erections and contend them until  sexual intercourse is successfully completed

420 ojkqps ojkqps | E-mail | Web | 9. února 2017 v 22:39 | Reagovat

What is Cialis? Cialis (tadalafil) relaxes muscles originate in the walls of blood vessels and increases blood circulate to certain areas of the body. <a href="http://cialis.withoutadoctorprescriptions.com/">cialis without prescription</a> is acclimatized to probe erectile dysfunction (helplessness) and symptoms of mild prostatic hypertrophy (enlarged prostate). Another brand of tadalafil is Adcirca, which is used to gift pulmonary arterial hypertension.

421 sgcb85 sgcb85 | E-mail | Web | 10. února 2017 v 9:53 | Reagovat

How does this medication work? What will it do for me?  Sildenafil <a href="http://lowcostviagra.com/">low cost viagra online</a> belongs to a group of medications called phosphodiesterase type 5 inhibitors. It is used for the treatment of erectile dysfunction (male impotence). It helps to achieve and keep an erection sufficient for activity

422 fdq16q fdq16q | E-mail | Web | 18. února 2017 v 4:24 | Reagovat

How is Cialis several from the currently approved products for erectile dysfunction (ED)? Cialis is <a href="http://canadian-onlinepharmacy.com/#13450">canadian pharmacy</a> disparate from other currently approved products payment ED in that it stays in the society longer. However, there were no studies that promptly compared the clinical efficacy and safety of Cialis to other products.

423 aeghgr aeghgr | E-mail | Web | 22. února 2017 v 17:38 | Reagovat

How does this medication work? What weakness it do respecting me? Sildenafil belongs to a mixture of medications called phosphodiesterase exemplar 5 inhibitors. It is exhausted after the treatment of erectile dysfunction (manly impotence). It helps to get and stay fresh an <a href="http://viagraforsalepills.com/#10585">viagra for sale uk</a> sufficient pro activity.

424 alup33 alup33 | E-mail | Web | 1. března 2017 v 3:49 | Reagovat

How does Cialis work?  Cialis works adjacent to enhancing the effects of united of the chemicals the majority normally releases into the confine during <a href="http://viagradoctorprescription.com/">viagra without a doctor's prescription</a> arousal. This allows an increase of blood ripple into the pen. An erection is the be produced end of an into the bargain waxing in blood flood into trusty internal areas of the pen.

425 jpdofd jpdofd | E-mail | Web | 22. března 2017 v 6:12 | Reagovat

medical equipment utah
<a href="http://viagra-withoutadoctorsprescription.com/">viagra without a doctor prescription in usa</a>
medical equipment expo

426 zwghuk zwghuk | E-mail | Web | 12. dubna 2017 v 15:39 | Reagovat

Pharmacists challenge a invigorating duty in the health dolour process, and while responsibilities transform to each the disparate <a href="http://sildenafil-withoutdoctorsprescription.com/">viagra without a doctor prescription</a> areas of pharmacy style, the bottom dance is that pharmacists help patients get cooked through and stay well. Pill roller responsibilities encompass a range of misery for patients, from dispensing medications to monitoring patient health and progress to optimizing their response to http://sildenafil-withoutdoctorsprescription.com/ viagra without a doctor prescription medication.

427 fec32e fec32e | E-mail | Web | 20. dubna 2017 v 18:31 | Reagovat

What is Viagra? Viagra (<a href="http://viagrawithoutadoctor-sprescriptions.com/">real viagra without a doctor prescription usa</a>) relaxes muscles base in the walls of blood vessels and increases blood flow to particular areas of the body. http://viagrawithoutadoctor-sprescriptions.com/ viagra without a doctor's prescription is inured to to therapy erectile dysfunction in men. Another trade-mark of sildenafil is Revatio, which is used to treat pulmonary arterial hypertension and fix up employment capacity in men and women.

428 cnc13h cnc13h | E-mail | Web | 24. dubna 2017 v 5:52 | Reagovat

Since 2007, there has been speculation that an erectile dysfunction hallucinogenic - Pfizer's Viagra, also in behalf of exemplification - may in due course suit available from pharmacies without a formula <a href="http://overthecounterviagraaustralia.com/">viagra over the counter cvs</a>. Such a move would pressurize thedrug readily obtainable to a larger sort of patients, including those too short to deliberate over the health circumstances with their doctor, younger men who don't stare at themselves as candidates representing a full-blown prescription, and men who sensible of they authority at most need the drug in behalf of spare use. Any attendance that marketed an "over-the-counter" http://overthecounterviagraaustralia.com/ womens viagra over the counter adaptation of inseparable of the leading E.D. drugs would probable see a significant rise in sales, if not from eccentric strange consumers sampling the cure-all on a whim.

429 rlw27d rlw27d | E-mail | Web | 10. května 2017 v 5:08 | Reagovat

What is Cialis? Cialis (tadalafil) relaxes muscles found in the walls of blood vessels and increases blood gush to definite areas of the body. Cialis is utilized <a href="http://cialis.overcounterwalmart.com/">cialis at walmart</a> to treat erectile dysfunction (enervation) and symptoms of non-malignant prostatic hypertrophy (enlarged prostate).

430 nuxnzv nuxnzv | E-mail | Web | 10. května 2017 v 11:55 | Reagovat

Viagra is a prescription remedy cast-off in the http://canadianpharmacyonlinee.com/ canadian pharmacy online treatment of erectile dysfunction and feebleness in men. It works next to increasing blood flow to the pound in arranged b fitting to help a people baffle and sustain an erection when he is aroused or stimulated. The strenuous ingredient in Viagra  is sildenafil and the prescribe ranges from <a href="http://canadianpharmacyonlinee.com/">canadian pharmacy online</a> per tablet.

431 ohu57x ohu57x | E-mail | Web | 10. května 2017 v 16:13 | Reagovat

Viagra is a preparation remedy used in the http://canadianpharmacyonlinee.com/ best canadian pharmacy online treatment of erectile dysfunction and enervation in men. It works next to increasing blood flow to the out in arranged b fitting to purloin a people get and persist in an erection when he is aroused or stimulated. The energetic ingredient in Viagra  is sildenafil and the prescribe ranges from <a href="http://canadianpharmacyonlinee.com/">canadian pharmacy online</a> per tablet.

432 ayafoh] ayafoh] | E-mail | Web | 10. května 2017 v 19:18 | Reagovat

What is Cialis? Cialis (tadalafil) relaxes muscles set up in the walls of blood vessels http://cialis.overcounterwalmart.com/ cialis coupon walmart and increases blood bubble to particular areas of the body. Cialis is used <a href="http://cialis.overcounterwalmart.com/">generic cialis at walmart</a> to buy something for erectile dysfunction (impotence) and symptoms of warm prostatic hypertrophy (enlarged prostate).

433 vmgvwv] vmgvwv] | E-mail | Web | 10. května 2017 v 23:25 | Reagovat

What is Cialis? Cialis (tadalafil) relaxes muscles set up in the walls of blood vessels http://cialis.overcounterwalmart.com/ cialis walmart and increases blood swirl to outstanding areas of the body. Cialis is tolerant of <a href="http://cialis.overcounterwalmart.com/">cialis 5 mg price walmart</a> to expound on erectile dysfunction (impotence) and symptoms of cordial prostatic hypertrophy (enlarged prostate).

434 gdn43t] gdn43t] | E-mail | Web | 11. května 2017 v 0:46 | Reagovat

What is Cialis? Cialis (tadalafil) relaxes muscles found in the walls of blood vessels http://cialis.overcounterwalmart.com/ cialis walmart and increases blood flow to noteworthy areas of the body. Cialis is tolerant of <a href="http://cialis.overcounterwalmart.com/">cost of cialis at walmart</a> to treat erectile dysfunction (impotency) and symptoms of warm-hearted prostatic hypertrophy (enlarged prostate).

435 djxl73] djxl73] | E-mail | Web | 11. května 2017 v 1:56 | Reagovat

What is Cialis? Cialis (tadalafil) relaxes muscles set up in the walls of blood vessels http://cialis.overcounterwalmart.com/ cialis price and increases blood flow to noteworthy areas of the body. Cialis is cast-off <a href="http://cialis.overcounterwalmart.com/">cialis coupon walmart</a> to critique erectile dysfunction (ineptness) and symptoms of warm-hearted prostatic hypertrophy (enlarged prostate).

436 jangmi jangmi | E-mail | Web | 27. května 2017 v 4:45 | Reagovat

Otočila jsem se a zahlédla ho koutkem oka. View http://hotmailloginproblem.com/outlook

437 Paula Paula | 12. června 2017 v 18:08 | Reagovat

[100]: ahoj, nemáš od Abbi Glines Rush too far? A neposlala by si mi to na email P.kabik@seznam.cz. diky

438 ArleneSkirm ArleneSkirm | E-mail | 22. července 2017 v 15:40 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170721

439 ArleneSkirm ArleneSkirm | E-mail | 22. července 2017 v 20:47 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170721

440 ArleneSkirm ArleneSkirm | E-mail | 23. července 2017 v 2:01 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170721

441 RogerFilla RogerFilla | E-mail | Web | 25. července 2017 v 15:54 | Reagovat

Dissertation Writing Service - EssayErudite.com

Our https://essayerudite.com/dissertation-writing-service/ provides a full-scale writing assistance accessible online 24/7.
Apart from many other writing companies, we are rather picky when forming a professional staff of experts.
Moreover, we try to make our every customer feel safe and pleased with the service.

442 FlossieFeelf FlossieFeelf | E-mail | 26. července 2017 v 13:35 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
Good luck!

XRumer20170725

443 Carolynbot Carolynbot | E-mail | 4. srpna 2017 v 23:58 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later ;)

XRumer201708

444 Carolynbot Carolynbot | E-mail | 6. srpna 2017 v 2:46 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later ;)

XRumer201708

445 cheap cialis cheap cialis | E-mail | Web | Sobota v 20:59 | Reagovat

I have been checking out a few of your stories and i can claim lovely good stuff. I will surely bookmark your site.

446 generic viagra generic viagra | E-mail | Web | Neděle v 23:43 | Reagovat

I was more than glad to locate this good site.

447 obgcvd obgcvd | E-mail | Web | Pondělí v 4:49 | Reagovat

Pharmacists occupy oneself in a paramount lines in the form care system, and while responsibilities deviate bulk the different areas of <a href=http://canadianpharmaciesonlinee.com/>canadian pharmacy</a> dispensary practice, the backside line is that pharmacists aid patients fetch away and stay well. Pharmacist responsibilities file a range of care due to the fact that patients, from dispensing medications to monitoring persistent constitution and amplify to optimizing their reaction to medication.

448 http://buycialisres.com/ http://buycialisres.com/ | E-mail | Web | Včera v 3:07 | Reagovat

After reading this awesome make known i am glad to share this counsel later than my friends.

449 Avito777Nugs Avito777Nugs | E-mail | Včera v 5:29 | Reagovat

[b]Пополение баланса Авито (Avito) за 50%[/b] | [b]Телеграмм @a1garant[/b]

[b]Приветствую вас, дорогие друзья![/b]

Рады предоставить Всем вам сервис по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам надо  конкретные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

[b]Аккаунты не Брут. Живут долго.[/b]

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: [b]50% от баланса на аккаунте.[/b]
Если нужен залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных клиентов гибкая система бонусов и скидок!
Гарантия:

[b]И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!![/b] Вперед денег не просим... [b]А также, гасим Штрафы ГИБДД за 65% ...[/b]

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!

Залив Авито [b]канал Телеграмм  @t.me/avito50 [/b]
________

авито киров купить одежду пакетами +для девочки
авито одежда +для девочек калининград пакетом
пополнение авито со скидкой
турбо пакет авито со скидкой
авито пакет вещей омск

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama